PR článek

Jak vybrat tu pravou pilu?

Chystáte se ke koupi nové pily, ale nejste si jisti, jaká se vám bude hodit nejvíc? Výběr vhodné pily nemusí být složitý. Před nákupem si nezapomeňte položit základní otázku, na jakou práci pilu potřebujete.

Pily se obecně podle výkonu motoru dělí do tří kategorií na hobby pily, farmářské pily a profesionální stroje. „Nejvšestrannější je farmářská pila, která je vhodná nejen na běžné použití na zahradě, například k nařezání větví, ale také s ní snadno připravíte dříví na topení po celou zimu“, vysvětluje Tomáš Nevečeřal, produktový specialista Husqvarna.

Konstrukce farmářské pily je oproti hobby pile vyspělejší, pila je silnější a má delší živostností, obstojí i v náročnějších podmínkách. Můžete se tak s ní pustit i do kácení stromů.

Největší jistotu budete mít, pokud se před nákupem pily obrátíte na specializované prodejce , kteří vám s výběrem té správné pily poradí.

My pro vás máme tip na univerzální a výkonnou pilu Husqvarna 435 , která se stala čerstvým vítězem nezávislé organizace dTest v kategorii řetězových motorových pil.

Kromě vysokého výkonu a maximální efektivity patří mezi její přednosti i ekonomický provoz. Nízkou spotřebu paliva zaručuje speciálně vyvinutý motor X-Torq, který zajišťuje i o 75% nižší emise. Životnost motoru prodlužuje odstředivý systém čištění Air Injection, který odstraňuje prach a nečistoty ze vzduchu dříve, než se dostanou k vzduchovému filtru. Husqvarna 435 je vybavena propracovaným systémem antivibračních tlumičů, které efektivně absorbují vibrace a tím šetří vaše ruce a paže. Zvýšený komfort při práci s pilou poskytuje ergonomicky tvarovaná rukojeť.

Při řezání dřeva je na prvním místě bezpečnost, vždy proto používejte ochranné pomůcky. Do základní výbavy při práci s motorovou pilou by měly patřit neprořezové kalhoty a kvalitní, pevná obuv. Důležitá je také ochranná přilba, která chrání nejen před odletujícími třískami a zpětným vrhem pily, ale také proti nadměrnému hluku. Minimem by měly být alespoň neprořezové rukavice. Ideální jsou například Husqvarna Technical s protipořezovou ochranou .

Jejich dlaňová část je vyrobena z kozinky, která je odolná proti vlhkosti, rukavice jsou proto vhodné pro náročné užívání. Dvojité prošívání na palci zaručuje větší pevnost. Díky pohodlným švům se rukavice snadno přizpůsobí tvaru vaší ruky, dobrou pohyblivost umožňuje krátký a přiléhající střih.

Více informací naleznete na www.husqvarna.cz.