PR článek

Pohodlné sekání s novou sekačkou Husqvarna LC 56

Jakmile tuto novinku začnete používat, objevíte nový rozměr pohodlí při sekání trávy. Vše začíná plynulým nastavením ergonomicky tvarované rukojeti do sklonu, který vám nejvíce vyhovuje. Podél rukojeti, jež s vysokou efektivitou tlumí vibrace, je vytvarována bezpečnostní páka. Protože přesně zapadá do rukojeti, neomezuje vás v sekání, a to ani během dlouhé práce v těch nejnáročnějších podmínkách. Pohyb stroje je snazší také díky kvalitnímu vzorku kol a dvojitým kuličkovým ložiskům, které zajišťují plynulý pohyb sekačky i po mnoha letech používání.

Nová sekačka Husqvarna LC 56 je určena především pro střední a větší travnaté plochy o rozloze 800 až 1200 m2. Má velký sběrný koš, výborně sedí i na nerovném terénu a lehce se ovládá. Silný a spolehlivý motor se velmi snadno startuje. Pojezdovou rychlost lze jednoduše nastavit pomocí obouručního patentovaného systému TwinControl v rozmezí 0 až 4,8 km/h. Díky stabilitě a nastavitelné rychlosti není problémem ani sekání příkrých svahů. Ovládací lanka sekačky jsou zakrytá a chráněná, čímž se snižuje riziko jejich zachycení o keře nebo jejich poškození při skládání rukojeti. Dělené rukojeti usnadňují skladování stroje nebo transport.

Husqvarna LC 56 umožňuje zvolit ze tří různých druhů sekání trávy, podle toho, co nejlépe vyhovuje vám a vaší zahradě. Jednou z možností je mulčování pro přirozené hnojení trávníků. Druhým typem sekaní je sběr do koše, třetím pak boční výhoz. O sekání se stará speciálně vyvinuté ostří CrownCut, které charakterizuje vysoká odolnost, ostrost a mimořádná kapacita sekání. Výška sekání trávy je plynule nastavitelná od 30 do 110 milimetrů. Díky velkému textilnímu vaku o objemu 68 litrů není potřeba často vyprazdňovat koš. Žací ústrojí lze snadno čistit pomocí vodovodní přípojky. Stačí jen připojit hadici, pustit vodu a nastartovat motor. Optimální je provádět čištění hned po sekání.

Nová sekačka Husqvarna LC 56 kromě standardního provedení nabízí i variantu s pohonem všech kol Husqvarna LC 56 AWD. Při současném pohonu všech kol lze dodatečnou trakci zaznamenat okamžitě a trvale, protože sekačka sedí na zemi bez ohledu na charakter trávníku. Rozdíl, podporovaný také novým agresivním vzorkem kol, je znatelný v každé situaci, ale nejvíce při používání na svazích a na nerovném terénu. Boční sečení podél svahu již není problém.

Více o nové sekačce Husqvarna na www.husqvarna.cz.