Diskuze

Zelenina

Ačokča


Janaen 04.09.11

Ačokča, neboli achocha, neboli hezky česky paprikookurka. Letos jsem ji zasadila 5 rostlinek a příští rok zasadím asi 10, 15 sazenic.


Reagovat
Re: Janaen | Janaen 11.02.12

Ještě Vám doporučím tento odkaz, pán má Ačokču docela v malíku. http://achocha.unas.cz/


Reagovat
Tománková 07.02.12

Ano ačokča je boží požehnání, mám ji naloženou na kyselo s okurčičkami s houbami s malou dýničkou s barevnými paprikami je to radost ,už se těším na sázení ,taky chci letos zkusit okru ,všichni tvrdí že půjde jenom ve skleníku , :kytka: :lol: ale já se nevzdám ,o ačokče to ze začátku tvrdili taky a jak se nám pane vybarvila


Reagovat
Re: Tománková | julisek 11.02.12

Taky jsem premyslela, ze bych to letos zkusila, ale bohuzel nemuzu sehnat seminka… nevíte o necem ? Nebo jakoukoli zeleninu a ovoce. Chci letos neco dalsiho zkusit :)


Reagovat
Re: julisek | Tománková 11.02.12

Dobrý den semínka mám od loňska a ráda se s vámi rozdělím ,napište mi adresu a je to ,ráda pošlu :mavam:


Reagovat
Re: Tománková | julisek 11.02.12

a jak to vlastne chutna ? Jen sem o tom četla, ale nemám s tím nejake zkusenosti… co byste poradili vy, zkuseni ? :D Diky :)


Reagovat
Re: julisek | Janaen 11.02.12

Kdo by měl zájem, tomu mohu semínka poslat, zdarma, za poštovné :-) Mám jich 10 navíc. Letos hodlám vysázet 10 sazeniček, jsou to opravdu popínavky divoký, sklízeli jsme je až do zámrazu, dokud rostly :-) Kdo by měl zájem, napiště si, dvakrát po pěti semínkách ráda podaruji!


Reagovat
Re: Janaen | micha4 05.01.15

Dobrý večer, ráda bych vás požádala o zaslání cca 10 ks semínek ačokči. Ráda uhradím poštovné. děkuji vám za ochotu a vstřícnost! Míša


Reagovat
Re: micha4 | JarekM 07.03.16

Dobrý den, velice mne zaujala tato,,papriko­okurka" ačočka. Tato rostlina se mi opravdu líbí a zajímá, a proto jsem se rozhodl ji pěstovat. Chci Vás poprosit, zda někdo zasíláte semena ačokči nebo víte o nějakém spolehlivém člověku, který by semena ačokči nabízel? Děkuji.

Přeji příjemný zbytek dne.

Jarek


Reagovat
Tománková 11.02.12

chutná to jako třeba mladý hrášek nebo třeba paprička ,je to šťavnatý a je to docela dobrý ,musí se to sklízet když to je tak tři čtyři dny starý protože větší jsou už trochu tvrtší.Já mám na plotě asi tři rostlinky který si předpěstuju, když se rozrostou tak je nestačím sklízet .Loni jsem je dala do takové směsi mám výborný lák na okurky a tak jsem je naložila dala jsem tam ačokču malý dýničky ,houby co jsem prostě sklidila v tu dobu ,teď si pochutnáváme .Taky jsem udělala s toho lečo i to jsem dala do sklenic s rajskýma a nepoznáte že to není paprika .Jo je to plodina která ani nepotřebuje zvláštní péči a nestačíte sbírat.Vřele doporučuju ,musí to ale být u nějaké opory ,proto že to roste jako divý


Reagovat
Re: Tománková | julisek 11.02.12

A slimáci se po deštích do toho nepustí ? Ta rostlinka má nároky jako okurka, dýně a tak nebo spíše jako ty papriky ? U nás máme strašně přemnožené slimáky, takže budu muset ačokči vyhradit nějaké VIP místo :) Dá se to jíst i tak, samotná, jako třeba ty hrášky nebo spíše jen upravené ?


Reagovat
Tománková 11.02.12

no to víte slimáci jsou bestie ,asi by se pustili i do ačokči ,ale já jsem je obsypala těma granulema a uchránila jsem je ,možná že letos díky těm mrazům třeba ani nebudou.Nároky to má minimální hnojila jsem to krystalonem plod a květ a bylo toho hodně ,hlavně to chce asi sluníčko .Taky jsem loni pěstovala dýně všechny možný druhy ,no a to bych taky doporučovala ,jednak jsem měla okrasný pro radost a jednak všechny možný druhy na jídlo ,když jsou mladý tak ty sou opravdu moc dobrý ,dají se kousat přímo za syrova a ty sou jako kedlubny no a pak když dozrajou no tak já jsem, je moc nevyužila protože jsem je rozdala dětem od sousedů na bubáky ,ale co mi zbylo tak jsem dělala koláč slanej a sladkej a hlavně polívku ta je moc dobrá ,no ale protože jsou naši všichni mlsní tak jsem si to většinou dělala pro sebe ,ale radost jsem měla z nich velikou ,tak letos budu zase pěstovat dně už se těším.


Reagovat
Miadia 11.03.13

Ráda bych zkusila ačokču vypěstovat, lze klasicky na záhonku nebo je potřeba skleník? A může mi někdo poradit, kde se dají sehnat semínka?


Reagovat
Re: Miadia | Janaen 12.03.13

Ráda Vám jich 5 pošlu! Napiště mi.


Reagovat
eskargoth 05.04.13

Myslíte, že je možné ji vypěstovat ve velkém květináči třeba na balkoně?


Reagovat
Re: eskargoth | Tománková 06.04.13

Dobrý den, já si myslím, že by určitě rostla i ve velkém květináči, nebo ve větší nádobě od hnojiv nebo tak, určitě by se tam vešli dvě, ale musí to být u podpory je to pnoucí několika metrová liana, nejlepší je to u plotu, kdy pokryje celou plochu, držím palce určitě to půjde chce to hnojit zdravím Tománková :mavam:


Reagovat
Ypeta 10.05.13

Dobrý den, dají se na další rok použít semínka z ačokči, kterou si vypěstuji nebo musím shánět zase nová? Dostala jsem dvě sazeničky od sousedky, tak abych ji zase nemusela příští rok otravovat :-D Děkuji Petra


Reagovat
zazulička 29.05.13

Předčasně jsem zasadila semínka, rostlinky jsem dala do skleníku i ven. Plody se již dají sbírat. A to jeteprve konec května


Reagovat
Re: zazulička | Ypeta 30.05.13

A to máte z vlastních semínek? jak dlouho musí plod zrát, aby byla semena použitelná? děkuji


Reagovat
Re: zazulička | Tománková 30.05.13

Dobrý den zralé plody poznáte snadno, jsou světlé a velké, když je rozlomíte, tak zralá semínka jsou černá a ty můžete dát usušit a příští rok sázet, já když jsem měla ačokču první rok, tak jsem zpracovávala všechny plody a proto jsem si na ty, co jsem chtěla na semínka, dala červenou nit abych v horlivosti to všechno neotrhla, trhat na jídlo se musejí opravdu mladé rostlinky, protože ty semena starších rostlin jsou tvrdá, takže musíte pořád něco plivat. Ať se vám daří, zdravím :kytka:


Reagovat
Ypeta 31.05.13

Moc děkuji za cenné rady, rostlinkám se v tomhle počasí nějak moc nedaří :,(, jednu mi zlomil vítr a ta druhá také moc nebují, tak doufám, že se ještě chytí a porostou :-) Tak ať se letos zase zadaří hojná úroda! Krásný den! :kytka:


Reagovat
Tománková 31.05.13

Je škoda že jste měla jenom dvě semínka, příští rok si je předpěstujte určitě bude lepší počasí než letos a ze třech nebo čtyřech semínek budete mít pokrytej celej plot a plodů kýbl a to nepřeháním, když to trochu přihnojíte, tak to roste jako blázen. Dají se nakládat se zeleninou na kyselo, jako okurky, ale musejí to být mladý rostlinky, ať vám rostou budu vám držet palce


Reagovat
Ypeta 31.05.13

NO jo, já jsem je dostala jako rostlinky od sousedky, ale zdá se mi, že moc nerostou, mám je v nádobě, u zdi domu na kamenech, ale zespodu mi žloutnou listy, nahoře to vypadá, že se dělají jakoby květy u té jedné ta druhá má jen dva lístečky, jak se zlomila :-( tak uvidíme :-)


Reagovat
Re: Ypeta | Tománková 01.06.13

Tak to letos vydržte a příští rok se na ně zaměřte, třeba vám dozrajou a budete mít svoje semínka a užijete si ačokči, že už ji pak nebudete ani chtít, je to rostlinka velice životaschopná, nezapomeňte, že letos je rok velice nevydařený a že neroste vůbec nic, je to všechno namočený, já zase nemám okurky, vůbec nevylezly, tak až přestane pršet,. tak se budu pokoušet znovu vysejt, ještě se mi to nestalo za celou dobu co je pěstuju. Tak si držme palce :mavam:


Reagovat
betonica 01.06.13

Jinak semínka jsem viděla prodávat od firmy SEMO – k sehnání bežně v zahradnictvích nebo zahr. potřebách. A už se na ně těšim, začínají mi vylézat ze záhonku, jenže tady na horách je teď pořád zima, slunce žádný a prší, chjo. To si ještě počkám. A mimochodem já je nejradši mladý, čerstvě utržený – chutnají jako okurka :)


Reagovat
Re: betonica | pucek 02.06.13

Loni jsem měla 1 pěknou rostlinu, byla 3 m dlouhá a nebudete věřit-ani jeden květ, tím pádem ani plod. Letos jich mám 6, ale při stavu počasí nevim-nevim :,(


Reagovat
Re: pucek | Tománková 02.06.13

Vždyť víte jak je příroda nevyzpytatelná, já mám zase kiwi, loni prvně kvetli ale bohužel táta začal kvést až daleko po mámě, tak jsem neměla nic ale letos to vypadá že jim to vyjde spolu, tak uvidím. Letos je to asi špatný, my jsme v okolí Prahy a prší a prší jako na horách je to stejný. Musíme si říkat že zahrádkáři a pěstitelé se mají vyznačovat trpělivostí, tak vás zdravím a třeba to bude dobrý ale ještě v červnu má bejt zima a déšť, psali na internetu, třeba se spletli :mavam:


Reagovat
Ypeta 02.06.13

Já doufám, že se spletli :-D dneska tu vykouklo sluníčko, přišly mi poštou klematisy, tak je potřebuju zasadit, tak aby mi hlína do jámy nestékala zpátky :-D Jinak letos opravdu bída, mě zase nevylezly Rudbekie, tak jsem se na ně těšila a ani jedna ze 4 pytlíků :-/ afrikány sežraly slimáci, tak jedu taky druhé kolo :-D a rajčata mám pořád na oknech, protože jsem se neodvážila při tom počasí je hodit do nádob. Ačokču jsem schovala do uříznutých pet lahví, aby mi ji déšť nezničil, teď jsem ji běžela osvobodit, aby ji nespálilo slunce :-D je to veseléééé :-D tak si držme pěsti, ať je úroda navzdory počasí báječná!!! Přeji nám hezčí léto a doufám, že aspoň tak jedna ačokča mi přežije a jsem zvědavá jak bude chutnat :-)


Reagovat
pucek 02.06.13

Tománková a Ypeto, máte ještě hodně optimismu, zvlášť Ypeta, má to samý smajlík :potlesk:. Mě už dochází, jen kouknu z okna. Jsem v jižních č. a od rána leje. Kdeže to prosím vykouklo to slunce, ať mužu závidět. Já byla letos hodně natěšená na jaro, protože mám nový skleník a místo krásných rostlin mi tam visí nastydlé okurky. Ještě že se tady můžu svěřit, hned je mi líp :lol:


Reagovat
Tománková 02.06.13

Ale já už jsem ztratila optimismus a chce se mi plakat, celou zimu mám zazimovaný kytky, letos jsem je vyndala, zastíňovala před prudkým sluníčkem, no a teď je schovávám před deštěm, vypěstovala jsem si ze semínek dva červený durmany, těším se na ně, taky mám od loňska mučenky, loni kvetly jako divý a letos nemají ani jeden novej lísteček a ty od loňska jsou zplihlý a neduživý, protože už jsem stará a síly ubejvají tak si říkám letos naposledy, no ale to by byl divnej konec, tak musím zase příští rok zmobilisovat síly a dát se do toho znovu. Jedinou radost kterou mám je to, že už kolik let tady nejsou u nás slimáci, to je jupí /abych se nerouhala / :potlesk:


Reagovat
Re: Tománková | pucek 02.06.13

Jo, já už taky měla slzy na krajíčku, ale zakázala jsem si to, jsou přeci horší věci, než zdechlý kytky ;) Ale tak ačokča se drží, asi snese horší podmínky. No a ti slimáci u nás jsou, hned druhý den se nastěhovali do skleníku. Tak jsem ještě nic nevypěstovala, ale stovku už mě stál Vanish na slimáky :twisted: Jsem taky už postarší, tak počítám jara, kolikrát ještě budu sázet. A to počasí se snad musí už umoudřit :!


Reagovat
Tománková 02.06.13

Dneska jsem se dívala na Receptář i včera na Loskutákovi ukazovali takový granulky je to zase novinka na slimáky, možná že by to stálo za zkoušku, ale asi to bude dost drahý, je toho velká krabice ale vem to čert, když by je to potvory zahubilo tak by to za to stálo, viděla jste to? sype se to nějak plošně a oni prý to sami vyhledávají, já jsem milovník všeho živého, ale na slimáky jsem vysazená, když nějakýho najdu, tak mám takový drát a dělám z nich ražniči s chutí, ale loni ani předloni u nás nebyli a letos taky zatím nejsou vidět. A že jsou horší věci než nepovedený kytky no to je jasný, ale přeci jenom i když si to říkám, :kytka: tak je mi to líto


Reagovat
Re: Tománková | pucek 02.06.13

To jsem se nedívala, ale kdyžtak to třeba najdu v archivu TV. Ony všechny ty hubidla jsou drahý. Ale to jste jako já, na brouka bych nešlápla, jen ti slimáci mě dokážou naštvat. Kdyby bylo k tomu dešti ještě teplo, tak je jich jednou tolik. No a jak píšete, třeba se ta předpověď na červen nevyplní a bude dlouhý a krásný podzim a ty vase i ty moje kytičky nás ještě potěší…Kéž by to tak bylo :kytka: :mavam:


Reagovat
Tománková 02.06.13

Na archivu to určitě najdete, tak se na to koukněte, no a ten podzim mám ze všeho nejradši, jaro a podzim to je moje období v létě je na mně moc horko a v zimě se bojím, že upadnu ale jaro a podzim to mám ráda u nás je spousta akátů a ty krásně vonějí a zpívají každý rok slavíčci letos tu byli aspoň tři je to nádhera no a na podzim to mám ještě radši, protože jsem pominutej houbař, to mám ze všeho na světě nejradši, no ale bohužel už chodím jenom o holi, loni jsem mohla ještě jen s obyčejnou, ale letos už s franckou, ale snad to půjde, pojím něco prášků a nenechám si to ujít. To jsme si hezky popovídaly, tak se mějte hezky no a ať nám to všechno vyjde :lol: :mavam:


Reagovat
Re: Tománková | pucek 02.06.13

Tak aspoň jedno pozitivum to špatné počasí má- pěkně jsme si popovídaly. Jinak bych touhle dobou určitě neseděla u počítače, ale na zahradě. Tak se tu třeba ještě někdy sejdem. Tak se držte a ať se kytičky vzpamatují :mavam:


Reagovat
Tománková 02.06.13

No to já určitě taky, já u té práce na ZAHRÁDCE MUSÍM SEDĚT, NEUMÍTE SI PŘEDSTAVIT TU PODÍVANOU, JSEM TAM JAKO LACHTAN,
ALE TAK SI ODPOČINU nejvíc Mějte se hezky a ať se vám daří :mavam:


Reagovat
Ypeta 03.06.13

Jéjda, koukám na to v televizi, jak je všude vody až kam, tady u nás (Náchodsko) jsme po obědě vyběhli na zahradu, zasadila jsem rajčata, do srpna teda nečekám, tak doufám, že jim ta předpověď nevyjde, já mám neduživou zase ačokču. Na slimáky jsem nalíčila past – suchý droždí rozmočit v míse, nad to udělat z jiné mísy nebo květináče stříšku a oni si tam nalezou a je po nich :-) a kolem kytek jsem loni začala házet upečený a rozdrcený vaječný skořápky. No, než to spláchne déšť, tak to funguje :-) Přeji Vám, aby déšť už ustal a zahrada se rozzářila. Já tady mám ještě klematisy, dva jsem včera zasadila, ostatní nemůžu, protože musím vykopat pruh u plotu a to se v tomhle počasí nedá :-( tak doufám, že z nich nebudu mít domácí kytky :-) Teď tady taky neprší, tak doufám, že už ani u Vás! Ať nohy a zdraví slouží a zahrada dělá radost!!!
:mavam: :kytka:


Reagovat
Re: Ypeta | Tománková 04.06.13

U nás prší a prší, žádná radost, ale je pravda že mi vykvetla jiřinka, kterou jsem si vypěstovala ze semínek, tak aspoň něco, :dance: :potlesk: :mavam: doufám, že budou následovat další jiřinky. Děkuju za sebe za to vaše přání o bolavejch nohách a zdraví, to potřebujeme jako sůl. PS teď začalo svítit sluníčko v okolí Prahy hurá sláva!!!


Reagovat
Re: Tománková | Jitka Rubášová 14.05.17

[citace] @Tománková píše: Dobrý den semínka mám od loňska a ráda se s vámi rozdělím ,napište mi adresu a je to ,ráda pošlu :mavam: [/citace] Dobrý den, achochu neznám, ale velmi mne zaujala a moc ráda bych ji zkusila. Doufám, že konzumace bude prospěšná na neduhy. Semínka příjmů s velkou vděčnosti. J. Rubasova


Reagovat
Ypeta 04.06.13

No vidíte, nebude tak zle, jak to vypadá, tady sluníčko nesvítí, ale naštěstí neprší, tak už bude zase dobře :-)


Reagovat
pucek 04.06.13

Dobré dopoledne, zatím u nás neprší, doufám že to vydrží i popoledni. Dva dny jsem nebyla na zahradě, bydlím v paneláku a tak v tom dešti to nemělo vůbec cenu. Ale dnes půjdu i v dešti. Já mám ačokču zatím ve velkých květináčích a jsou venku. Obsypala jsem je pilinama, kvůli slimákům, tak jsem zvědavá, jestli z nich něco zbylo. Jinak doufám, že to počasí nemůže trvat věčně a že se dočkáme :lol: :kytka: :kytka:


Reagovat
pucek 04.06.13

Posílám kytičku pro zvednuti nálady


Reagovat
Ypeta 04.06.13

To je krááása!!! :-) to mám hned lepší náladu, tady je pod mrakem :-( doufám, že se tu aspoň někomu ačokča rozrůstá a když mi neporoste, že sem pak dáte fotečky :-) a já příští rok budu shánět semínka :-D


Reagovat
Re: Ypeta | Tománková 04.06.13

To je krása hned je člověku líp u srdce, bude to dobrý určitě, já už jsem byla před obědem na zahrádce a dosázela jsem do toho bláta karafiátky co jsem si vypěstovala a nestačila je zasadit, je to sice mazlavý ale už to bude dobrý. Našla jsem ještě pár semínek ačokči od loňska a možná i starší, když by jste někdo chtěl ještě zkusit za známku pošlu, stejně všichni budeme začínat od začátku, třeba by s toho ještě něco vyrostlo. Já jsem pěstovala ačokči několik let, ale znáte to všechno se přejí tak i tohle, je to zajímavá rostlinka a kdo má rád zeleninu, ale já už letos nemusím


Reagovat
Re: Tománková | Tománková 04.06.13

Jestli se mi povede poslat vám na ukázku moji největší lásku


Reagovat
Re: Tománková | Tománková 04.06.13

No je mi líto chtěla jsem vám poslat moji malou psí holčičku Westičku ale nějak mi to nejde pořád to posílám kdo ví kam..Já mám okurky ještě pod zemí vůbec nevylezly tak je zkusím zasít ještě jednou, ale nevím nevím, ale je pravda že rajský jsou docela slušný, když máte skleník tak je to brnkačka, já mám jenom na balkoně malej foliáček a v tom si předpěstovávám rostlinky, skleník byl můj sen ale nějak jsem na něj ani neměla a letos jsem viděla zlevněnej za 2500 stál pět a byl zlevněnej no a teď už na to nemám sílu, tak už to neřeším ale škoda ještě před třema lety bych si ho asi koupila. No a ty fotky musím trénovat abych vám ukázala mojí holčičku. Jo a abych se nevytahovala tak jsem už propíchla tři plzáky


Reagovat
Re: Tománková | Tománková 04.06.13

Povedlo povedlo dokonce dvakrát no to jsem tedy dobrá, to je miláček


Reagovat
Re: Tománková | Tománková 04.06.13

No že jo, tu jsem dostala za infarkt, už je jí deset let spíme spolu a chodíme ven i kdyby se mi sebevíc nechtělo, :srdce: :kytka: ona mi zachraňuje život


Reagovat
pucek 04.06.13

Tak jsem se vrátila ze zahrady, zatím nepršelo. Docela to tam až na to mokro ušlo. Ačokča se tvářila úplně stejně :roll: takže jí to nijak neublížilo. Zamordovala jsem pár slimáků :cert: a ve skleníku vytahla 4 asi uhnilé okurky :( Bylo v něm 15 st, což považuju v této době za teploučko :x. Jsem zvědavá na vaší lásku :think:


Reagovat
Ypeta 04.06.13

Taky jsem zvědavá :-) doufám, že se to podaří. Já mám karafiátky čínský asi dvoucentimetrový :-( letos se fakt nedaří :-( skleník já nemám :-( všechno se snažím na záhonu u plotu a pak na hraně u sadečku :-) tam mám rajčata a zbytek v nádobách u zdi baráku :-) rajčata tam jsou krásný, dokonce i papriky :-) letos tam bude i ačokča, tak jsem zvědavá :-)všechno je mizerný a malý :-( takže to co vysadím do rána zblafnou slimejši


Reagovat
Ypeta 04.06.13

Jéééé ta je krááásná


Reagovat
Ypeta 04.06.13

Jinak já mám taky radost, mám japonský křepelky a dneska už tam je jedno vajíčko :-) možná jich bude víc, ale musím je nechat až přijde synek domů, by mi zase vynadal, že jsem byla sbírat bez něj :-)


Reagovat
Tománková 04.06.13

To je krása mám známou a ta má teprve kuřátka s vlastní líhně, jsou moc roztomilý, musí je mít ale doma, proto že je na ně ještě zima, musí mít člověk lásky, buď kytky nebo zvířata, nebo koníčky cokoliv, protože na starý kolena je to jako když to najdete, já jsem na to nikdy neměla čas a teď si libuju, už jsem 11let v důchodu a ani to nestíhám co všecko, zahrádku mám jako dlaň malinkou, ale když by to mělo být podle mých představ, tak tam ztrávím spoustu času. Mám tři vnoučata už je jim 21 ty už mají svoje zájmy a na mě už se chodějí dívat jenom jednou za čas, když byli malí tak brečeli když jsme šli domů a teď zase brečím já, to je hold život


Reagovat
Ypeta 04.06.13

:-) jééé to je škoda, že jsem na Vás nenarazila dříve, já jsem si křepelky pořídila letos na dvakrát, jednou od jednoho podvodníka tady, z 10 křepelek byly jen 2 slepičky a to mi to garantoval a proto byly dražší :-( no, prostě podvodník a teď mi kamarád dovezl od Frýdku, protože tady nikdo než zmíněný podvodník nemá :-( ale jsou super, syn měl alergii na bílek, tak jsme si je pořídili na jedné výstavě a teď na ně nedám dopustit, tiché, nenáročné, a každý den snáší :-) Jo, jo, chce to se něčím obklopit, člověk aspoň něco musí. Já mám do důchodu daleko a děti malé, ale jsem ráda, že máme domek, zahradu i zvířátka, aspoň se naučí, že maso se nevyrábí v továrně a vajíčka taky ne :-)na myši máme kocoura a na maso králíky :-D ve městě :-) jo a taky mám kalifornské žížaly, s těm a jsem začala letos, likvidují mi většinu domácího kompostovatelného odpadu a začínám slévat žížalí čaj :-) to je skvělé hnojivo :-)


Reagovat
Tománková 04.06.13

No vy jste činorodá, já s těma křepelkama nemám zkušenosti ale ta známá má ty vejce taky s aukra, no aspoň si to myslím, má z nich radost, no a děti potřebují nutně se obklopovat živými tvory aspoň si nemyslejí že je kráva fialová. Ty žížaly to je zjímavý to jsem ještě neviděla, to je máte v nějaké nádobě?


Reagovat
Re: Tománková | Ypeta 04.06.13

Nojo, udělala jsem si vlastní žížaliště odborně se tomu říká vermikompostér :-) tři plastové nádoby, do spodní odtéká voda, ve druhé jsou žížaly a třetí je na to, až naplním tu druhou, tak budu dávat odpad tam, zatímco vermikompost ve druhé bude zrát :-) provrtala jsem do těch dvou do dna díry pro průlez žížal, a aby vlhkost odcházela dolů a to je pak právě ten žížalí čaj. Dělají se i profi vermikompostéry, ale mě to takhle stačí :-) žížaly se mi už množí :-) takže zpracovávají už rychleji ty odpadky, takže jsem spokojená, že z nich mám užitek a nemusím běhat na kompost s každou slupkou od banánu :-)


Reagovat
Ypeta 04.06.13

Jo a zapomněla jsem říct, že když je kompost už k použití, tak se druhá nádoba vysype buď na záhon nebo do květináčů a dá se na vrch a zase se pokračuje stejně. Tady je to hezky vidět http://konoptikum.eu/…omposter.php


Reagovat
pucek 04.06.13

Jé no ta je krásná, já jsem měla taky fenku tibetského teriera, ale teď už mám jen rybičky. Tak to je príma, když máte společnici. Já jsem 6let v důchodu a taky se věnuju teprve ted pořádně zahradě. Mám 300 m2 a naši mají malé děti, takže mi nikdo moc nepomůže. Skleník mám polykarbonát za 8 tis v akci. Stavěli jsme ho teprve před 14 dny když měl syn čas, jezdí jen na víkend domů. No a když je zima venku, je zima i něm :(. Ypeto, ty křepeličky neznám, nebylo by foto? To je taky miloučké, když s enajde vajíčko :potlesk:


Reagovat
Tománková 04.06.13

No to je zajímavý to jsem naviděla ač na konoptikum chodím, zkouším taky pěstovat ale na mojí bolest je to slabé. Jo a ty žížaly nasbíráte? kolik jich tam dáte? já to musím prostudovat je to zajímavý. Tak zatím vás zdravím děkuju za pěkný povídání a mějte se hezky a ať nám to všechno vyjde. Dívala jsem se na zprávy a ty povodně mně uplně utrápějí je mi tak líto těch lidí, ty nemají chudáci ani kde spát natož nějaký rajský jsou jim ukradený, budeme jom držet palce dobrou noc


Reagovat
Tománková 04.06.13

Tak ještě pro Pucek, tohle je taky terier a ještě je narozená v dubnu tak že beran, já jsem si myslela že se dají psi vychovávat láskou ale NEDAJÍ vorá se mnou a vláčí neposlouchá je to potvora ale moje největší láska, můj muž který celý život stál pevně na zemi obouma nohama na ní ŠIŠLÁ, co vám mám povídat. Ten skleník vám přeju, budete ho mít pro radost to je k životu nutný. Zatím vás zdravím obě a mějte se


Reagovat
Ypeta 04.06.13

Co se týká žížal, tak jsem si pořídila násadu kalifornských žížalek od jednoho pána nedaleko, ony jsou rychlejší a žravější :-) venku na kompost je zatím nedávám, mám jich málo, ale až se mi namnoží, postupně je tam budu dávat, tam je dobrý, že se promíchají s našima žížalama, ale nemůžou se tady rozmnožit, prý mají citlivé trávící ústrojí a hlína jim ho rozdrásává, takže se nikam nestěhujou, když mají co jíst :-) jen je třeba venku dát dolů do kompostu pletivo nebo něco proti krtkům, prý jim chutnají. Japonské křepelky najdete na internetu určitě hromadu, jestli máte zahradu, tak jim stačí malý prostor, musíte je mít teda zavřené, protože by hned uletěly, ale jsou opravdu spokojené, když se můžou trochu proběhnout. Jinak je chovají v takových klecích, to já bych nechtěla. Ani do nich necpu moc ty granule pro nosnice, dávám jim trávu, hrábnou si červíka a dostávají obilí a mleté skořápky… Možná nesou míň, ale jsou na vzduchu, mají domeček i prostor venku, tak se těším až se oteplí a roznesou se i ty co mi před týdnem dorazily :-) Snad už ta voda odejde a bude klid :-) Mějte se krásně!


Reagovat
Tománková 05.06.13

Tak vám držím palce, :srdce: :mavam: :kytka: ať vám křepelky nesou co jim síly stačejí a ať se vám množejí žížaly, jste milé a jsem ráda že jsem vás poznala tak zase někdy nashledanou


Reagovat
Ypeta 05.06.13

Ráda jsem Vás poznala mějte se krásně a sluníčkově!!!


Reagovat
pucek 05.06.13

Tománková, musela jsem se smát, jak jste psala o manželovi. Ta fenka ho dostala, co? :lol: No to stává i tvrďákům. V každém případě je to prima mít psího kamaráda, ale já jsem sama a už si na pejska netroufnu. Ypeto, to je zajímavé, čím se zabýváte, o těch žížalách už jsem slyšela, ale ty křepelky, ty se chovají pro vajíčka, nebo jen tak pro potěchu? Přeju ať se chovu daří! Jinak počasí se umoudřílo, už druhý den neprší, tak už zas budu víc na zahradě, než u PC, ale doufám, že se tu ještě sejdeme. Mějte se fajn děvčata :mavam:


Reagovat
Ypeta 06.06.13

Pucku, tyhle křepelky jsou pro vajíčka, snáší každý den jedno, když je hezky :-) a dlouho světlo :-)


Reagovat
Mates1808 24.09.13

Dorý den, nemáte někdo nějaká semínka Ačokčy?


Reagovat
Ypeta 26.09.13

Já myslím, že se už dají koupit, chtěla jsem si je sebrat, ale není z čeho, dítě mi ačokču spáslo komplet :-D dvě sazeničky byly málo, takže budu na jaře shánět také. Viděla jsem i předpěstované sazeničky na výstavě za 5 Kč :-D takže určitě je na jaře seženete


Reagovat
Ypeta 13.02.14

Jejda, jak jsem se v září mýlila, začala jsem kupovat a vysévat semínka, ale AČOKČA není :-( tak kdyby někdo z Vás dámy měl přebytečná semínka, tak je uvítám i já :-/ budu ještě pátrat, to by mi synátor dal, kdyby ačokča letos nebyla… Zkusím ještě i sousedku… Doufám, že jste už natěšené na jaro, já už se na zahradě hrabu v hlíně :-D Malý se kolem plácá v blátě, takže každý den pereme kombinézu, ale je to úžasné, že není zamrzlá země a můžu dělat terénní práce, aby to stihlo všechno zarůst a hned v květnu budu moc sázet do připraveného :-) Mám ráda zimu, ale když už není sníh, tak mi ani nevadí, že to je takhle…


Reagovat
andrgin 25.09.16

Nabízím semínka ačokči z vlastní zahrádky. Zájemci do zpráv.


Reagovat
Anonymni 29.07.17

Dobrý den, chtěla bych vás zkušené s pěstováním ačokči poprosit o radu. Rosliny mi krásně rostou kvetou i plody už začínají dozravat. Jen od spodu mi začaly zloutnout listy a pokračuje to dal k vrškům. Ma někdo radu co s tím?


Reagovat
Anonymni 28.09.23

Infatti, la lunetta blu degli orologi repliche Submariner appare solo sui modelli in oro giallo, oro bianco o bicolore (Rolesor Yellow).


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.