Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Afrikán - výsadba semen


Ezmy 30.05.14

Dobrý den, prosím o radu, jak zacházet se semeny afrikánu při výsadbě. Zasadila jsem jich asi 20 do minipařníku, jemně přihrnula, usadila na parapet na sluneční straně, nad topení. Ujaly se asi tři. Zasadila jsem dalších 20, položila jen tak na vlhkou zeminu zase do minipařníku na stejné místo. Ujaly se zase jen tři. Semínka byla silná, ze zdravých květů loňského léta. Proč se jich ujalo tak málo, kde dělám chybu, poradí někdo, prosím?


Reagovat
Re: Ezmy | kyti5 31.05.14

Afrikány seju rovnou do záhonu, žádné předpěstování. A semena nikdy nesuším uměle, jen co sechnou na rostlině… schovám do krabice a příší rok zaseju a vždy jich vyroste veliké množství…prostě je nadrobím na záhon lehoučce pocukruji zeminou a nestarám se o nic. Pak se jen těším z květů – kvetou mi až do mrazů


Reagovat
Re: Ezmy | Anonymni 06.05.23

Afrikány seju také rovnou na záhon, pocukruju semeny , prohrábnu a mám hustý oranžový koberec až do podzimu


Reagovat
Tereza5555 30.05.14

Někdy když je máte ještě z minulých let, tak ztrácejí na klíčivosti, ale píšete, že jsou loňské :think:. je taky možné že spoustu semínek může být hluchých. nebo píšete, že jste je dala nad topení na sluneční stranu-nemělo by na ně jít přímé sluníčko, rychle pak půda vysychá a semínka můžou vyschnout


Reagovat
pucek 31.05.14

Mě letos afrikány nevzešly a sela jsem 2×. Myslím že je v zárodku zbaštily slimáci. Moc jim chutnají. :(


Reagovat
Re: pucek | kyti5 31.05.14

Netuším, já tu slimáky nemám


Reagovat
Re: kyti5 | pucek 31.05.14

;) Tak to bych snad i šla dát na modlení, kdyby u nás nebyli.


Reagovat
Re: kyti5 | Jolana 13 25.08.14

Šťastný to pěstitel, nevíte co je to za havěť, nic před nimi neobstojí a žádná vyhlídka na zlepšení.


Reagovat
olgas 31.05.14

Já afrikány taky seju rovnou do země, někde rozpráším semena a pak třeba přesazuji, vždycky mi roste hodně rostlinek. Slimáky máme, ale afrikány mi vždycky přežijou.


Reagovat
Re: olgas | kyti5 31.05.14

Našla jsem fotky z loňska


Reagovat
emilka12 03.09.14

Afrikány jsou dobré na zelené hnojení. Bud'to rozhážu po zahradě nebo seji nahusto do řádku. Pěkně vyklíčí a pak je zaryju nebo velké hodím na kompost. Takhle se dá pěstovat na zelené hnojení i měsíček.


Reagovat
Anonymni 05.08.23

There are fewer and fewer perfect articles. Seeing your article makes me feel like seeing a ray of light먹튀검증


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.