Aloe

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bábina
81 příspěvků 20.07.11 16:16
Aloe

Prosím o pomoc.Dostala jsem aloe vera.Už když jí dárkyně přinesla z květinářství,byla tak ubohoučká.Jen holé kořeny v přepravním květináčku a celá jako by rozpadlá.Mám jí asi měsíc a už jí upadly 2 listy(dáli se to tak říct).Ráda bych jí zachránila,ale nemám s toto roslinou žádnou zkušenost.Pro­sím,poradí mi někdo?

Reakce:

kyti5
6058 příspěvků 20.07.11 18:16

Aloe je nenáročná , nesmí se přelít, protože je tučnolistá a začala by měknout a hnít. Nevystavujte ji plnému slunci , ona se zmároří.
V zimě by měla být rostlina na suchém, chladném stanovišti.
Teploty mezi 10 – 12 °C jsou pro ni akorát

Bábina
81 příspěvků 20.07.11 18:32
Aloe

Není u okna,zalívám ji minimálmě.Ale jsem celá divná,že byla z krámu v takovém stavu.Dívka co mi jí darovala jí prý vzala ze soucitu,jestli té kytičce pomohu.Nikdy jsem tučnolistky nepěstovala.Pro­sím,jak často se zalévá?Přihnojuje se nečím ,nebo stačí tyčinky?Dává se do půdy písek?Moc bych jí chtěla zachránit jen jaksi nevím kudy na to.Díky za pomoc.

kyti5
6058 příspěvků 20.07.11 18:42

Pěstuje ji můj tchán, a roste mu krásně , stále množí nové a nové rostlinky, prostě ji odlomí nechá 2 dny zaschnout a pak zasadí , zeminu nemá nic extra bere ji na zahrádce.
pro jistotu si přečtěte tohle
http://www.mojealoe.estranky.cz/…ni-aloe.html
a určitě nezoufejte stačí maličký odlomený kousek a zasadíte a vyroste vám nová .Nebojte se a zkuste to. :wink: :wink:

Bábina
81 příspěvků 20.07.11 19:01
Aloe.

Děkuji Vám mnohokrát.Ty upadaně listy tak zkusím.Přeji hezký večer.

kyti5
6058 příspěvků 20.07.11 19:05

určitě se to povede nechte zaschnout a zasaďte

Bábina
81 příspěvků 20.07.11 19:12
Aloe

Ještě jednou moc a moc děkuji.Doporučenou stránku už mám v záložce.Jen co bude trochu čas dám se do studia.Držte mi palce. :-)

buf
1 příspěvek 09.06.12 17:03
Aloe Vera

Dobrý den, vše v kostce a přehledně najdete na stránkách o účincích a pěstování Aloe. Přeji hodně úspěchů všem, kteří Aloe pěstují.

george5167
65 příspěvků 08.11.12 15:38

Kdybych se dostal do nouze a neměl peníze, založil bych si plantáž ALOE VERA a prodával bych hotové rostliny jako základ pro přípravu vlastních mastí, ve kterých by ALOE VERA skutečně byla. Pěstování je extrémně jednoduché - stačí místo vystavené plnému slunci nebo alespoň rannímu a odpolednímu slunci, výtečná drenáž a zimní pobyt v prostoru tak kolem + 5 C. U mne je koeficient přirozených přírůstků tak 6 až 10 ks, ale další třeba stovku z jediné rostliny lze vyrobit z listových řízků od července do konce srpna. Ty se zasunou 1/3 do čistého písku s nepatrnou příměsí rašeliny nebo zeminy a nechají v polostínu bez úpalu. Rostlina je připravena k prodeji ve druhém roce. Zkuste to. Výroba gelu z listů je na internetu podrobně popsána.

KattyCaprio
107 příspěvků 13.03.13 22:01

Zdravím :kytka:

doma mám taky Aloe, sice nevím druh, ale to je snad jedno, Aloe jako Aloe :mrgreen: :mrgreen: já jsem nedávno řízkovala, dala jsem je do květináče, ale pouze 1 sazeničku!!! zalévám 1× za 14 dní :srdce: zatím se daří, snad z toho něco bude :mavam:

george5167
65 příspěvků 14.03.13 10:32
Aloe vera

Popsal jsem tady v příspěvku dne 8.11.2012 dost podrobně, co s aloe vera. Ponořte ji teď po listy do kořenáče, substrát namíchejte z písku a lehké půdy a postavte na světlo do +5 - + 12 C. A nestarejte se o ni. Jednou za čtrnáct dní ji zavlažte sprejem z odstáté vody.Po 15. červnu ji ponořte v zahradě do země, snese jakýkoli úpal. Dr J

nic11111  29.12.16 12:28
aloe
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu