Diskuze

Balkonové rostliny

Anděkské trumpety


jarka 5 22.08.12

Poraďte mi někdo, jak vypěstovat krásné velké a silné anbělské trumpety a co s nimi v zimě. Teď jsem si objednala 2 sazenice abych je měla hned na jaře, je to dobře? :mavam:


Reagovat
Re: jarka 5 | Miloslava Valinová 19.09.12

Přispívám fotem.www.zah­radnictvi-valinova.cz


Reagovat
muškatek 22.08.12

Jaruš, kdysi jsem je pěstovala, teď už ne. Já bych si sazeničky objednala až na jaře, nevím kde je přechováš přes zimu v bytě jim bude asi teplo. Já je měla vždy na zimu v garáži teplota do 8°c a na zimu jsem je seřezala na jaře krásně obrazily a vyrostly mají rádi slunce a hodně vody.


Reagovat
buliznik 23.08.12

Dělám to také tak -na zimu ostříhám a omezím zálivku, posílám foto pořízené vloni-letošní mi teprve začínají -pošlu později :palec: :mavam:


Reagovat
Re: buliznik | jarka 5 23.08.12

[citace] @buliznik píše: Dělám to také tak -na zimu ostříhám a omezím zálivku, posílám foto pořízené vloni-letošní mi teprve začínají -pošlu později :palec: :mavam: [/citace] No ten je krásnej ;)


Reagovat
Re: jarka 5 | mína77 24.08.12

Ahoj, já je pěstuji, mám od každé barvy jednu, vše v jednom květináči. Máme velký barák bez sklepa. Mám je přes zimu v místnosti která má tak 20 stupňů, není to problém, jen se musí sem tam zalít, aby neuschly. Na zimu doporučují neseřezávat, seříznu až na jaře celkem razantně, je to plevel :D, takže se toho nemusíš bát. Naopak je potřeba ji držet zkrátka :mrgreen:. A na jaře začít hnojit, opravdu hodně, buď hnojim téměř každý den a nebo každý druhý, třetí, ale dvojitou dávku než píšou na hnojivu. Uvidíš jak se ti obalí květy, ale hnojit a hnojit. Jinak já je mám teď už opravdu ve velkym květináči takže na jaře dělám to, že ji z toho květináče vyndám a seřežu i kořeny, aby se jí tam vešlo trochu nové hlíny a nebyla samý kořen.


Reagovat
kyti5 23.08.12

Taky jsem je mívala, pak byl problém se zimováním, ale staré velké sazenice doporučují normálně uříznout nad květníkem a nechat v chladné ale světlé místnosti velmi občas mírně zalít – na zimu bych já osobně je neobjednala stejně musejí mít zimní klid, takže jsi s tím nic neurychlila, když jsi je objednala nyní. Jistě ti k nim pošlou radu aby dobře přezimovaly. Divím se že vůbec něco takového na podzim někdo nabízí …inu kšeft je kšeft :roll: :roll:


Reagovat
jarka 5 23.08.12

No s tím přezimováním není problém, mám v domě velkou chodbu a sklep. Moc díky za rady :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: jarka 5 | kyti5 23.08.12

Tak to věřím zvládnou s tvou pomocí :kytka: :kytka: :kytka:


Reagovat
jarka 5 24.08.12

Mina77 děkuji za radu budu se jí držet. Jak dlouho vydrží? Je to na několik let? Prý zasílají 50cm vysoké rostliny, tak až mě dojdou ještě teď, co s nimi mám udělat? ;) ;)


Reagovat
Re: jarka 5 | mína77 25.08.12

To pošlou asi v květináči? Nevím jak budou vypadat, ale asi bych je nechala, pokud nebudou ještě mrazíky, můžeš je dát ven, ale pozor na mrazíky, hlídat to a zavčasu uklidit. Tyto kytky jsou na několik let, to buď bez obav, ale třeba moje máma to s nimi nějak neumí, snad každý rok jí dávám nové rostliny. Parádně a bez problémů se rozmnožují. Já když ji na jaře seřezávám tak toho spousty vyhazuji a spousty jsem toho už rozdala, normálně co seřízneš dáš do vody a pustí ti kořeny, že nevíš kam s nimi, pak už jen zasadit. Jen hlídej mrazíky a přes zimu, aby ti neuschly, občas zalít a od jara tak do srpna hnojim a hnojim a hnojim. Pošlu ti fotku, nejdřív musim vyfotit. Má taky spousty listů, normálně je olamuji, aby byli květy vidět. Jinak čím je starší tím má pevnější stonek, spíš časem dřevitý, ale toho jarního zkrácení se neboj, když ji necháš na jaře příliš vysokou, neni to problém, ale během léta tak vyžene, že bude zbytečně vysoká.


Reagovat
Re: mína77 | mína77 25.08.12

Tak jsem vyfotila, je vidět, že je jich tam ještě hodně nerozvinutých.


Reagovat
jarka 5 25.08.12

Mina77-Ahoj, moc ti děkuji za dobré rady. Psala mi paní z toho zahradníctví, že mi pošlou cca 50cm vysoké. Dostala bych prý i větší, ale to bych si je musela odebrat osobně. Je to v Ostravě takže to je pro mě dost daleko.Tak jsem zvědavá co mi pošlou. Budu mít růžovou a plnokvětou bílou, tak je pak na jaře přesadím do jednoho květináče a budu mít 2 barvy v jednom. Nechám je tedy ještě chvíli venku a pak pohlídám, aby byli včas doma. Na chodbě máme přes zimu tak 10°C, tak tam přezimují. Až mi je pošlou, napíšu jak jsou velké. Díky za fotky máš je nádherný :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: jarka 5 | mína77 25.08.12

Klidně pak pošli i fotky, jaké ti poslali. Když budu vědět ráda poradím.


Reagovat
Re: mína77 | mína77 25.08.12

Ještě jedna rada. Z mých postřehů neni úplně dobré jí mít na jížní straně. Sluníčko určitě ano, ale spíš východ nebo západ. Já je mám na východ. A když jsou vedra tak tak snese zalít i dvakrát za den, ale já kolikrát zapomenu a pak vidím jak vadne, tak letim zalít a zase se během chvíle zvedne.


Reagovat
Re: mína77 | mína77 25.08.12

Ještě jedna rada. Z mých postřehů neni úplně dobré jí mít na jížní straně. Sluníčko určitě ano, ale spíš východ nebo západ. Já je mám na východ. A když jsou vedra tak tak snese zalít i dvakrát za den, ale já kolikrát zapomenu a pak vidím jak vadne, tak letim zalít a zase se během chvíle zvedne.


Reagovat
jarka 5 30.08.12

Ahoj tak mě přišly ty kytky. Jsou asi 50 cm vysoké, vsadila jsem je dohromady do jednoho květináče a dala je ven ať nachytají do podzimu ještě trochu slunce. Co teď s nimi mám dělat víc? :?: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: jarka 5 | mína77 07.09.12

Ahoj, promiň za pozdější odpověď. Jsou pěkný, jen je zalévej, včas je pak schovej před mrazíkama. Na zimu nestříhej a sem tam zalévej, aby neuschly, ale zem udržuj spíš sušší. Když nebudou moc vysoké tak je na jaře nemusíš ani stříhat, ale jak jsem už psala, hnojita hnojit, klidně dvojitou dávkou hnojiva. A začít hnojit tak březen, duben. Já vždycky jak mi to vyjde. Sesadit jsi je měla spíš až na jaře, ale to už je jedno.


Reagovat
Re: mína77 | jarka 5 07.09.12

Děkuji ti za radu, budu se tím řídit a snad se mi vydaří je vypěstovat. Rána už jsou studený, tak jsem je dala už na chodbu. Když bude hezky přes den, tak je dám ještě na slunce, ale v noci už budou raději doma. :mavam:


Reagovat
pucek 08.09.12

Ahoj, máte někdo tzv. minidurmánek Acnistus Australis? Za léto vyrostl asi 40 cm, ale vůbec nekvete. Mám ho v polostínu, ale to si myslím že nevadí. Těšila jsem se na modrá kvítka a nic :( Jestli máte někdo zkušenost, budu ráda :mavam:


Reagovat
Re: pucek | mína77 09.09.12

Ahoj, neznám minidurmánek, ale jestli je to až na velikost identické s klasickým tak jak jsem tu psala druhé pani, tak hnojit. Ale opravdu hodně a často. Buď třeba dvojitou dávku hnojiva tak každý druhý třetí den a nebo běžnou dávku hnojiva, ale častěji. Jestli je venkovní tak teď už ne, až od jara.


Reagovat
Miloslava Valinová 18.09.12

Posílám fota ještě nyní kvete.


Reagovat
Re: Miloslava Valinová | Miloslava Valinová 18.09.12

Nahrávám fotky


Reagovat
Re: Miloslava Valinová | pucek 18.09.12

To se budu těšit na příští rok, snad si dá říct ;)


Reagovat
buliznik 18.09.12

Úžas!!! :potlesk: :palec:


Reagovat
jarka 5 20.09.12

Reakce na p. Valinová tak teda smekám, to jsou přenádherné andělské trumpety, takové jsem ještě neviděla :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
Re: jarka 5 | kyti5 20.09.12

Jaruš to je inspirace co???


Reagovat
jarka 5 20.09.12

Teda Hani, to máš pravdu, takovou mít na balkoně… :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: jarka 5 | kyti5 20.09.12

To by vše spadly brady, kdo by šel okolo :dance: :dance: :dance: :dance:


Reagovat
Miloslava Valinová 22.09.12

Nyní již není, je vyhozena. Pěstuji Mini durmánky.www.zah­radnictvi-valinova.cz


Reagovat
jarka 5 23.09.12

A proč je vyhozena? :(


Reagovat
Re: jarka 5 | Miloslava Valinová 23.09.12

Už pro ně nebilo místo. Valinová


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.