Anthurium - anturie

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
GillKamik  23.10.10 18:52
Anthurium - anturie

Dobrý den, chtěl bych někoho požádat o radu ohledně pěstování anturie. Mám ji už téměř dva roky a rostlina ochotně tvoří nové násady květů i listů. Problém je v tom, že tyto lístky (květy) zůstávají zachycené (občas i srostlé) u kmínku rostliny, a jak jejich stonek stále roste, po nějaké době se sám zalomí. Pokud se mi podaří jej uvolnit, vyroste plnohodnotný list (květ), tudíž soudím, že výživový problém to nebude. Rostlina je umístěna u jihovýchodního okna, takže světla má dostatek a tepla taktéž. Zalévám pravidelně, občas rosím. Děkuji za odpovědi. Petr

Reakce:
 
jahulka
123 příspěvků 25.10.10 17:45

Nedokážu si to moc dobře představit. Anthurie - toulitka vatváří po určitém čase jakoby lianu nebo propletený kmínek. Problém může být v hloubce výsadby. Mladé lístky bývají jakoby srostlé. Možná by stačilo vytvořit novou rostlinu z řízku a znovu ji zasadit :think:

 
GillKamik  26.10.10 12:44

Vypadá to nějak takto. List, nebo květ zůstane zaklíněný v „srdíčku“ rostliny a řapík roste dál, dokud se nezlomí. a nedělá to jen jedna rostlina, ale všechny v celém trsu. Ještě mě napadlo rozdělit trs na jednotlivé rostliny, jestli to není nedostatkem místa, ale na to nemám ani odvahu, ani prostor pro další květináče.

 Váš příspěvek