Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Aporocactus - převislý kaktus - pěstování


goldenka 05.02.10

máte někdo zkušenost s jeho pěstováním? Před 3 měsíci jsem ho dostala jako dárek a začal mě jaksi zasychat, jenže nevím jestli je to nadměrnou nebo nedostatečnou zálivkou, kaktusy co dima mám zalívám v zimě tak 1 za 2 měsíce a to jen málo, tady ten tak 1krát měsíčně a substrát má vždy úplně vyschlý. Jenže nevím jestli to na něj není moc a nebo málo?Ty stonky jsou úplně seschlý :zed: :-(


Reagovat
Boza13 05.02.10

Ahoj mylím si, že ta zálivka co dáváš je dostačující. Kaktusům to nevadí, že mají suchou zeminu tím ten kaktus ještě víc kvete. V zimě mají odpočívat. Mám s tím zkušenosti pokud jsem v zimě zalívala víc, tak mi uhnili. Vyjímka je pokud je máš přímo na okně a u radiátoru to je něco jiného to bych přidala 1 zálivku navíc. Snad ti to pomůže.


Reagovat
Boza13 05.02.10

Toto jsem našla koukni. http://kaktusy.yc.cz/…ocactus.html


Reagovat
bt-cz 15.11.10

Taky prosím o radu ohledně aporocactusu. Máme ho doma už dlouho, ale ještě ani jednou nekvetl. Nemůže to být tím, že je na špatném místě – málo/moc světla? A když ho chci namnožit, co mám dát do květináče?

Moc děkuji. :) _____________­________________________­____________
Zimní zahrada – příroda na dosah po celý rok


Reagovat
julisek 20.11.10

ahoj tady posílám par rad :lol: , sama ho mám doma tak doufam ze ti tyto informace budou stacit :wink: Umístění :světlý polostín. Teplota v zimě okolo 15 C(snížení teploty je nutné kvůli vyvolání kvetení). Převislý až 1 m dlouhý. vhodný do závěsu.

Péče Zálivka přiměřená, ani v zimě nenechat zcela vyschnout. Hnojit po dobu vegetace ( duben – říjen) po třech měsících hnojivem na kaktusy. Substrát speciální kaktusový, kyselá reakce půdy.

Kvete na dvouletých výhonech


Reagovat
julisek 20.11.10

jo, a jakou mate barvu kvetu ? ja mam cervenou a ruzovou :lol:


Reagovat
Re: julisek | Anna Streďanská 13.05.16

[citace] @julisek píše: jo, a jakou mate barvu kvetu ? ja mam cervenou a ruzovou :lol: [/citace] Dobrý den byla byste tak hodná a zaslala mě od každeho jeden kousek už dlouho ho scháním. Pište mě prosím na email ***@seznam.cz

Edit admin 16.5.2016 – odstraněn kontakt


Reagovat
Re: julisek | Anna Streďanská 13.05.16

[citace] @julisek píše: jo, a jakou mate barvu kvetu ? ja mam cervenou a ruzovou :lol: [/citace] Dobrý den byla byste tak hodná a zaslala mě od každeho jeden kousek už dlouho ho scháním. Pište mě prosím na email **

Edit admin 25.5.2016 – odstranění kontaktu


Reagovat
bt-cz 22.11.10

[citace] julisek píše: ahoj tady posílám par rad :lol: , sama ho mám doma tak doufam ze ti tyto informace budou stacit :wink: Umístění :světlý polostín. Teplota v zimě okolo 15 C(snížení teploty je nutné kvůli vyvolání kvetení). Převislý až 1 m dlouhý. vhodný do závěsu.

Péče Zálivka přiměřená, ani v zimě nenechat zcela vyschnout. Hnojit po dobu vegetace ( duben – říjen) po třech měsících hnojivem na kaktusy. Substrát speciální kaktusový, kyselá reakce půdy.

Kvete na dvouletých výhonech [/citace]

Děkuji za rady, uvidíme, jestli zaberou i u toho mého. A až vykvete, určitě pošlu fotku. :) _____________­________________________­____________
Zimní zahrada – příroda na dosah po celý rok


Reagovat
Věra1961 23.01.15

Milé pěstitelky tohoto kaktusu, náhodou jsem klikla na vaši debatu ohledně tohoto kaktusu, po kterém už delší dobu toužím. Proto vás chci moc poprosit, jestli by jste mě nazaslali malinký odnož, který bych si mohla zasadit. Veškeré náklady uhradím.

Můj mejl pro případnou adresu:vera1961@sez­nam.cz

Moc děkuji Věra


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.