Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Araukárie - blahočet ztepilý - pěstování


nety 24.01.10

Ahoj, moc bych potřebovala poradit. V červenci minulého roku jsem dostala darem araukárii, dařilo se jí výborně, měla se pěkně k světu, až do prosince, to se jí začaly svěšovat větvičky, teď už jí orezá jehličí a vypadá že je v posledním tažení, zoufale se snažím ji z posledních sil zachránit, vyčetla jsem že v zimě ráda chladno, tak jsem ji dala do ložnice a začala jsem ji rosit, obávám se že chyba byla v tom že jsem ji v zimě zalévala stejně jako v létě, takže jsem ji přelila, dá se s tím ještě něco dělat, třeba ji přesadit do jiné půdy nebo něco? Poraďte prosím


Reagovat
Katule 187 25.01.10

Ahoj Nety, nevím, jestli Ti poradím, ale aspoň se poradím o mé zkušenosti s touhle rostlinkou, kterou si i já hýčkám už několik let. Co je 100%ní, že araukárie opravdu nesnese průvan. Koukni i na to místo, kam jsi ji teď na zimu dala, jestli to třeba není u okna, kterým semtam větráte :roll: Mně poklesly větvičky pokažké, když jsem třeba otevřela na dlouho dveře na balkón. Dávala jsem si na to pak už hodně pozor. S reznutím větviček mám zkušenost jen malou, máme to na jednom místě a ne a ne to rezatý zmizet :-? Proč se to stalo, netuším. Jinak já ji teď v zimě zalévám tak, že počkám až ji začnou ty větvičky malinko klesat, a pak teprve (mám ji v obale na květináč, do kterého není vidět, kolik má ještě vody), abych ji nepřelila. A to ještě celkem málo. Jinak teď zrovna se za ní taky modlím, odjeli jsme na prodloužený víkend a porouchal se nám kotel,takže se tu celý víkend vůbec netopilo :zed: . Když jsme dnes přijeli, nebylo tu ani 10°C a na kytkách se to podepsalo asi nejvíc. Některé z nich to už asi nerozdýchaj vůbec :cry: Tak jen doufám, že můj „miláček stromeček“ se vzchopí. Přílišná zima mu asi taky úplně nesvědčí :think: S přesazením nevím… :think: teď v zimě bych to spíš nedělala a jestli jo, tak nech „novou“ hlínu určitě doma několik dní „ohřát“, ať nemá stromeček takovej šok :wink: Ale tuhle fintu asi znáš. Já takhle přelila dracenu, uhnily ji kořínky a ani přesazením se ji nepodařilo zachránit :cry: Pak jsem někde četla, že ten nahnilý kořenový bal se má vzít ještě nějakou dezinfekcí, aby dál neuhníval :roll: Já bych ji ale spíš zkusila dát někam trochu „vyschnout“ do teplejší místnosti a nějakou dobu nezalívala (pokud má tu hlínu opravdu mokrou). Jinak, my ji máme teď celou zimu cca 15 cm od radiátoru a nebýt té zimy teď, tak mi snad i připadá, že jí to místo i svědčí. Za posledních 14 dní povyrostl kmínek o 5 cm a (pokud to rozdejchá) chystá se vyhodit nové patro větviček :roll: Tak držím pěsti, ať ji vzkřísíš a dej pak vědět, jestli se povedlo!! :roll:


Reagovat
Jura007 25.01.10

O araukárii vím jenom to, že pochází z hor v Chile nad „minipouští“ Atacama – ta poušť je proslavená tím, že tam víc jak sto let nepršelo… Myslím, že nějaké velké výkyvy v zálivce jí nebudou svědčit. Co se týká podezření na průvan, nevím, ale možné to je…
Mimochodem, araukárie jsou vývojově velmi staré – byly tu už před dinosaury…


Reagovat
nety 25.01.10

Moc moc děkuju za rady, jsem šťastná úplně za každou která může pomoct. Dnes ráno jsem sáhla do hlíny a je fakt mokrá :-( Tu radu s ohřevem nové hlíny doma před přesazením jsem neznala, jsem začátečník :oops: Takže taky děkuju, to bych zase něco pokazila. No je fakt že čekat několik dní než se mi hlína „ohřeje“, za tu dobu snad vyschne ta stará, já někde vyčetla že chce chlad tak jsem ji dala do ložnice, jak vidím tak i tou teplotní změnou jsem jí mohla ublížit, takže dám na radu Katule, araukárie půjde zpátky do teplého obýváku a nebudu ji zalévat. Akorát jsem se chtěla zeptat jestli ji mám rosit?


Reagovat
Katule 187 25.01.10

Nety, neros, já nerosím a kamarádka (ta už má obrstromek) taky ne. Není to tropická rostlina jako třeba banánovník nebo yucca, takže určo to zvládne i bez rosení :wink: . Držím moc pěsti, ať ji zachráníš, ta moje už se po víkendovém „mražení“ docela vzchopila :dance: Vypadá to, že další zatěžkávací zkoušku ustála (já se s kytkama moc nemažu :oops: ). A s tou zálivkou fakt opatrně, já mám takhle „vycvičenýho“ ještě lopatkovce… zalévám ho až když si „řekne“ :lol: a zatím mu to vyloženě prospívá. Jak je ta tvá araukárie teď asi vysoká? Jo, ještě jedna důležitá věc… jsem si vzpomněla… potvora jedna potřebuje kolem sebe hodně místa, jednoduše musí mít svůj prostor pro růst, tzn. nestavět úplně do rohu ani ji tlačit mezi mnoho jiných květináčů, ale nechat ji trochu svobody. Ačkoliv třeba větvičky tak dlouhý nejsou, musí před sebou „vidět“ místo…pak krásně roste rovnoměrně na všechny strany :wink:


Reagovat
nety 25.01.10

Katule, díky bohu že tě mám, přišla jsi Araukárii na pomoc na poslední chvíli jako blesk z čistýho nebe, jestli se jí podaří vzkřísit, tak díky tobě :) No araukárie má kolem sebe místa dost, má asi půl metru, 4 "vyhozený patra) a pátý mini se klubalo, ale teď to už vypadá fakt bledě. Tchýně mi dneska poradila dát z pod ní pryč ten pod tácek, půjčit si od syna kostky a podložit jimi ten květináč aby to líp a rychleji vyschnulo i zespoda, co myslíš? Večer ji zkusím vyfotit, pro porovnání, abys viděla jak vypadala když se jí dařilo a jak vypadá teď.


Reagovat
Katule 187 25.01.10

Nety, ještě mě neopěvuj, určitě ještě s tou Tvojí vyhráno nemáme.. :roll: Ale snad má tuhej kořínek a přežije to. Já už o jednu taky přišla, měla jsem ji v práci a když jsem se vrátila po týdnu z dovči, stála mi „upažená“ na stole :zed: No, nech kytku opatrovat chlapy :cert: Postavili ji borci přímo před skoro furt otevřený okno a to byl její konec. Tak už jsem si tam další takovou nepořizovala a hýčkám si tu svou doma :roll: Tchýninu radu určitě aplikuj, je to dobrej nápad :wink: Já tenkrát tu „utopenou“ dracenu měla v obalu, a tak jsem vůbec neregistrovala, že ta voda tam úplně stojí. Prostě jsem to zjistila až když bylo moc pozdě. Miska je určo lepší a když teď necháš stromek „větrat“ odspodu, snad by se to vysychání mělo urychlit :wink: Ta moje má „už“ 6 pater a doufám, že brzy vyhodí další. Musím jí ale sehnat delší tyčku, tu už by si moc zasloužila. Ta co má teď končí u čtvrtýho patra :-?


Reagovat
nety 25.01.10

Katul, tak to jsme na tom úplně stejně, taky mám krátkou tyčku, kdyby to araukárie přežila, chtěla bych jí sehnat delší, to se dá koupit normálně v květinářství? Jinak za chvíli půjde syn spát tak konečně tu araukárii vyfotím :) Třeba podle fotky sama poznáš jestli se ještě dá zachránit nebo ne. :wink:


Reagovat
Jura007 25.01.10

Nety, pro tyčky ke květinám radši vyraž do HORNBACHU? OBI? BAUHAUSU a já nevím – jak se všecky ty nákupní stodoly jmenujou…


Reagovat
nety 25.01.10

Juro, moc dík za radu :) Katul, tak tady je první fotka araukárie v srpnu 2009:

Příspěvek upraven 25.01.10 v 19:37


Reagovat
nety 25.01.10

A tady je chudinka dneska, o pět měsíců později:


Reagovat
Katule 187 25.01.10

Nety, pro tyčku určitě do hobbymarketu, jak píše Jura.. maji treba takovy slabsi bambusovy, takova by se treba hodila… me ted dochazi, ze jsem uz asi i nejaky koupila, jen ted nevim, kde ji najit :oops: :roll: Jak tak na tu Tvoji bojovnici koukam na fotkach, davam tomu velikanskou sanci, ja ji mela v tomhle stavu uz aspon 3× :wink: Dej ji tu vodni dietku a budeme se modlit. Vyfotila jsem i tu moji, je takova „pravidelnejsi“, ale ta Tvoje se mi taky libi :wink:


Reagovat
nety 25.01.10

Katul, máš krásnou araukárii :wink: Já mám právě už některý místa i orezlý, tak mám strach. Prosím, poraď, jak dlouho ji mám nechat takhle schnout, dokud nebude hlína úplně suchá? A jak potom zalévat? V létě jsem ji zalévala 1× týdně 200ml vody, bylo to akorát, jak v zimě?


Reagovat
Katule 187 26.01.10

Nety, přesně tak.. nechala bych ji schnout, dokud hlína nebude úplně suchá. Já dneska zkusila při focení tu moji a hlínu odvrchu má opravdu suchou (zalévám do toho květináčovýho obalu a opravdu ne mnoho – teď v zimě určitě ne ani dvě deci a odhaduju tak 2× za 3 týdny, v létě tak 1× za týden :wink: ). Nevím ale jestli je to univerzální návod :nevim: Zkus kouknout na http://www.celysvet.cz/…raukarie.php nebo http://pokojove-rostliny.atlasrostlin.cz/araukarie je tam pár rad, ikdyž některý zase tak úplně nesedí s tím, co jsem psala dříve. To reznutí nevím, ale třeba by za to mohla moct tvrdá voda. My máme vodu šílenou, ale nechávám ji dlouhou dobu odstát, a tak mám ty rezatý jehličky jen na jednom místě :-? Jak jsem psala, rostlinu nikdy nerosím, ale vlhkost v obýváku máme většinou přes 45%. Pokud máte vlhkost v místnosti nižší, možná by se rosit mohla :roll: Teda teda, taková kytka a kolik přidělá starostí, viď? :think:


Reagovat
nety 26.01.10

Moc děkuju :) V takovém obale jak máš araukárii mám dracenu, ale ta se mi zatím daří moc pěkně :) Pak mám 160cm vysokej ficus benjamina, koupila jsem ho v Kauflandu, páč byl chudák opadanej ve výprodeji a paní mi říkala že je to proto že tam nemá sluníčko tak opadává. Tak se mi ho sželelo a vzala jsem si ho domů, zatím vypadá pořád stejně a mám pocit že paní mi kecala že je to jen sluníčkem, páč se mi na listech objevuje taková černá jakoby moučnivka, možná jsou to výkaly nějakého škůdce, nevím. Zkusím se zeptat v květinářství na nějaký postřik. Ale právě úplně nejvíc mi záleží na té araukárii, poněvadž jsem ji dostala od mamky a hrozně jsem po ní toužila, mám k ní hodně citovej vztah :oops: Máš pravdu, je s kytičkama hodně starostí, ale když se jim daří tak člověk při pohledu na ně hned dostane lepší náladu :-D


Reagovat
Katule 187 27.01.10

Ahojda Nety, tak jak pokračuje ozdravovací kúra :oops: ? Už rostlinka trochu „rozpažuje“ nebo pořád stejný :roll: ? Já doufám v úspěch :wink: Já teprve včera zlikvidovala naši vánoční jedli (byla úúúžasná, opadlo z ní asi 20 jehliček až včera při sundávání ozdobiček) a vrátila na své místo kyti, co musely do zadního pokoje, aby se stromeček do obýváku vešel. Přežily to v pohodě, ikdyž byly ve větší zimě (vzadu skoro netopíme, nikdo tam totiž „nebydlí“), tak už to tu máme zase trochu víc zelený :wink: Já tu moji araukárii dostala v listopadu 2006 při odchodu z práce od kolegů, tak je to taky taková „citová záležitost“ :lol:


Reagovat
nety 27.01.10

Ahojky Katule, ač se snažím, je to pořád stejný, to víš, dala jsem jí záhul, byla takhle povislá měsíc, takže to asi bude trvat než se vzpamatuje, jestli vůbec, hlína je pořád dost vlhká a to už jsem vedle araukárie dala i Ceresit, aby to tu vlhkost sebralo, no asi jsem ji přelila fakt hodně :zed: Teda, tak vy jste stromečkovali tak dlouho, jo? 8-o :-D To je hezký, no my jsme sundali stromeček už někdy 10.ledna, překážel nám v přístupu na balkón a taky kvůli synovi, docela šel po ozdobičkách :oops: My jsme dávali stromeček místo draceny, tak už je zase zpátky u balkonových dveří aby na ni šlo světlo po celé dýlce a ona nemusela „natahovat krk.“ :) A to je hezký žes dostala takovou nádhernou kytí od kolegů, tak to by teda taky zamrzelo kdybys o ni přišla, ale jak je vidět, má se u tebe skvěle :) Potřebovala bych mít takovou šikovnou „květinářku“ doma :)


Reagovat
Katule 187 28.01.10

Nety, s tím Ceresitem je to teda super nápad :lol: jsi viditelně praktická žena a poradíš si :wink: No, se stromečkem to u nás bylo tyhle Vánoce dobrý. Vloni jsme byli celé svátky fuč, tak jsme stromek ani nepořizovali, měli jsme jen takový maličký umělý. Fakt to nemělo cenu, škoda peněz a akorát by tu opadal. Tak letos jsme se shodli, že zainvestujeme a šli jsme do jedle. A už bych nikdy nekoupila jinej… fakt úúžasný, krásně zelená a vůbec neopadávala.. a tak nebyl důvod ji likvidovat. až teď jsem si řekla, že jsme asi poslední v ulici a měla bych ho zrušit :roll: Tak jsem ho odstrojila a píchla do sněhu na terasu a moc mu to tam sluší :mrgreen: My dnes byli v Hornbachu.. sousedka slaví zítra ve velkém narozky, tak jsem se rozhodla koupit ji orchidej v nějakým pěkným květináči. No a představ si to.. měli tam se dvěma výhony za 148,–..no, nekup to! :-D Takže jsem nevydržela a musela si jednu koupit taky :dance: Chlap ze mě nechápal, prý už jednu doma máme, a to stačí, ale tomu nemůže rozumět :lol: Tak teď doufám, že se budou střídat ve kvetení (mám jen jeden květináč :wink: ). Druhou dám vždycky jen dozadu na okno, aby nabrala síly na další květy. Co Ty, máš taky nějakou orchidej? 8-o


Reagovat
Lesina 28.01.10

Taky mám araukárii – tedy mimo jiné… U nás je vůbec pořádně zeleno. :) Takže jak se budete bavit o kvítkách, jdu s vámi do party…

L.


Reagovat
Katule 187 29.01.10

Ahoj Lesi, vítám Tě… :mavam: Koukni do historie, Nety tam dávala fotku té její „utopené“ bojovnice :roll: Co Ty na to? Máš nějaký zkušenosti s araukárií a jejími vrtochy :?: :think: Já navrhla vysoušet a vysoušet… Co Ty na to? :think:


Reagovat
nety 29.01.10

Katul, super volba :) Já kupuju každý rok taky jedličku a nedám na ni dopustit, jinej stromeček nechci, fakt dlouho vydrží a je krásná :) A s oridejkou jsi měla teda štěstí, já po ní tuhle slintala v Bauhausu, ale byla za 300, pak v květinářství ve městě, tam byla taky za tu cenu, ale vidět ji za 148 tak taky neváhám :-D Orchidej mám mít průsvitný květináč, viď? Lesino, vítej do party, jsem ráda za každého kdo má rád kvítka a rozumí jim :) Já v tom zatím trochu tápu, nedávno jsem s kytičkama začala, ale chtěla bych mít jak ty říkáš „doma zeleno“ :D


Reagovat
Lesina 29.01.10

Ta já mám proti vám obříka… Hodně se jí líbí letnění, ale ve stínu. Letos ji asi zaparkuju před domem pod ořešák :) Já už tam moc chci léto…

U té tvojí mám trochu strach, nemáte doma příliš teplo? Ona mám raději chladněji… I když já ji mám u topení a dobré a koukám právě na tu svou – taky má dvě spodní patra svěšená – ze sedmi celkem. Dokud neschne a neopadává, je to dobré.

L.


Reagovat
nety 29.01.10

Lesino, máme doma v průměru 22 stupňů. Dávala jsem ji i do chladnější ložnice, ale nezdálo se mi že by to pomohlo. Zdá se mi že osychá, jehličí teda ještě padat nezačalo, no nevím, hlína už není mokrá, jen vlhká, takže ji nechám ještě schnout a uvidíme jestli se dá ještě zachránit nebo už to má za sebou… Možná ji zkusím dát víc na světlo, k oknu, teď je asi 5m od okna, v létě se jí tam moc dařilo, ale v zimě to světlo tolik není tak by možná pomohlo ji k tomu oknu přistrčit blíž :think:


Reagovat
Lesina 30.01.10

Je fakt, že já svoje miláčky spíš suším jak přelívám :oops: – ani to není dobře, ale napáchá to míň škody. A speciálně araukálii to nevadí :)

L.


Reagovat
nety 31.01.10

Lesi, já vím že je lepší zalévat míň než víc, ale nějak nemám odhad jak to zalít správně :oops: Moje araukárie nějak uvízla na mrtvým bodě, už několik dní co ji suším tak vypadá absolutně stejně, nezhoršuje se, nezlepšuje se, nic…


Reagovat
Lesina 31.01.10

[citace] nety píše: Lesi, já vím že je lepší zalévat míň než víc, ale nějak nemám odhad jak to zalít správně :oops: Moje araukárie nějak uvízla na mrtvým bodě, už několik dní co ji suším tak vypadá absolutně stejně, nezhoršuje se, nezlepšuje se, nic… [/citace]

Dej jí čas, bude to trvat…

L.


Reagovat
Lesina 31.01.10

[citace] nety píše: Lesi, já vím že je lepší zalévat míň než víc, ale nějak nemám odhad jak to zalít správně :oops: Moje araukárie nějak uvízla na mrtvým bodě, už několik dní co ji suším tak vypadá absolutně stejně, nezhoršuje se, nezlepšuje se, nic… [/citace]

Dej jí čas, bude to trvat…

L.


Reagovat
Katule 187 01.02.10

Nety, s araukárií jak píše Lesina, dej jí čas, bude to trvat :wink: Pozitivní je, že neuvadá a drží se :dance: Já taky kytky spíš „suším“ než zalejvám.. ale zatím to funguje :lol: Kamarádka, co jsem ji poprosila o zalívání, když jsme jeli na dovču celkem zírala, jak mám ty kytičky vycvičený, aby moc „nechlastaly“ :mrgreen: Přišla v týdnu podruhý (to bylo v létě) a kyti měly pořád v miskách dost :wink: Tak jsem jí to musela vysvětlit.. :andel: Já mám orchidejku v neprůhledným květináči, mám ráda takový ty barevný, tak to ladím, aby se hodila do obýváku :roll: Možná ten průhledný je lepší, že jde světlo ke všem kořenům (tak to má být), ale i takhle mi zatím celkem „jdou“ :roll:


Reagovat
Lesina 01.02.10

Orchidky mám taky v obalech – vyhradila jsem jim jedno a okno a jak se jim tam, holkám mojim, líbí :) Je teda fakt, že teď mají většinou pauzu, ale i tak je to krásně rozkvetlé okno. Mám ozkoušené, že mají rády východ.

Jedna moje rekordmanka mi kvetla v kuse dva půl roku a nebýt toho, že jí kocouři urazili na jaře celý květní stvol, věřím, že kvete bez přestávky doteď. Ona už zase totiž vyhnala další a už zase kvete. Přitom je to taková chudinka, podle listů by jí člověk hádal spíš blízký konec než záplavu květů…


Reagovat
nety 01.02.10

Holky, to je fajn že se orchidejkám daří, já si chci pořídit 2 na skříňku v obýváku, ale až na jaře. Araukárii mám pořád na očích a koukám na ni pořád jestli už se něco děje, ale zatím pořád nic, až nastane změna tak dám hned vědět :) Akorát nevím, to jehličí co už orezlo, to už asi zůstane pořád rezatý, že? :-(


Reagovat
Katule 187 06.02.10

Ahojky Nety, tak jak Tva bojovnice? Už nějaké změny nebo se pořád tváří zklesle :-( ? Mně už těch pár jehliček, který zrezly zůstalo rezatých.. ale není to skoro vidět, ztrácí se to v té zelené :wink: :roll:


Reagovat
labut 06.02.10

ahojte všichni jsem tu nová a mám také araucarii zítra vyfotím máte je moc pěkné a chtěla bych poprosit jestli byste lesi nemohla vyfotit tu vaši chtěla bych vidět jakou ju máte.děkuji :-)


Reagovat
Katule 187 07.02.10

Ahojda labutko, vítám Tě v „klubu pěstitelek araukárií“ :mrgreen: Těším se na obrázek té Tvojí :wink:


Reagovat
nety 08.02.10

Ahoj labuťko, vítám do klubu :) Katul, tak bohužel, araukárka mele z posledního :cry: Asi jí ty kořeny uhnily, protože nic nepomohlo, klesla ještě mnohem víc a místy začíná vyloženě černat, nechávám ji tu vlastně už jen proto že ji nedokážu vyhodit dokud se nerozpadne, protože vzhledem k tomu že byla dárek od člověka kterého mám moc ráda a nevídáme se, tak mám k té araukárii hodně velkej citovej vztah, až jí budu likvidovat, tak to určitě obulím, no má to jistý holka :cry: No nedá se svítit, koupím si jinou, protože mám araukárie moc ráda a budu dělat všechno pro to aby se jí nestalo to co týhle :-(


Reagovat
Katule 187 09.02.10

Nety, ach jo, to je mi hrozně líto, že jsme ji ani společnými silami nedokázaly zachránit :cry: :cry: :cry: Jenže oni jsou to asi trochu potvory citlivý a náročný :nevim: A co hlína, vyschla už trochu? Nebo je pořád vlhká? :-? Zkus jí vytáhnout za kmínek z květináče a omrknout ten bal, jak vypadá..to poznáš, jestli už je to na vyhazov :-( A jestli jo, tak už ji vyhoď co nejrychleji, ať na ni nekoukáš a utíkej si koupit novou, ať Ti zase dělá radost. Já vím, je to i o citech, ale musíme to brát, že je to jen kyti :hug: Já když likvidovala tu utopenou 1,5 metrovou dracenu od mamky, tak mi taky do skoku nebylo, navíc to byla největší kyti v obýváku, takovej solitér :-? Ale šla jsem do Lidlu(odmítám dávat za kytky 500,– a více, což jsou ceny v Hornbachu) a koupila tam velkej fíkus(s těma malejma lístečkama), a tak teď máme jeho, na dracenu vzpomínám jen když o ní teď píšu. Mně teď zase nějak chátrá ta jedna orchidejka-co momentálně nekvete. Myslím, že už ani nevykvete, výhon nikde, a to už by standardně asi měl být. A v substrátu jsou nahoře bílý chlupy, ikdyž ji nepřelívám ani náhodou. Spíš na ni zapomínám, jak je v jiný místnosti :oops: Tak ještěže mám tu novou, v nejhorším č.1 poletí :-D Nety, hlavu vzhůru, bude líp!! :hug:


Reagovat
nety 10.02.10

Katul, ty bílý chlupy se mi dřív dělaly v kytkách taky, prej to může bejt plíseň, ale ta prý kytkám neškodí a nebo se to prý může dělat z tvrdý vody. Slyšela jsem že na to pomáhá slabounkej roztok hypermanganu nebo nějakej fungicid, už nevím jakej… U mě pomohlo jen to že jsem povrch hlíny v květináči zkypřila :) Tak dneska jsem araukárku zlikvidovala :-( Zkusila jsem to cos říkala, vytáhnout ji z hlíny a okouknout ten bal, bylo to pořád ještě navlhlý, kořeny uhnilý a araukárie suchá, už z ní padalo jehličí :cry: Tak jsem ji vyhodila, bylo mi z toho teda ouvej, ale teď se chystáme na nákup do Prahy, tak tam juknu po nějaký jiný.


Reagovat
labut 13.02.10

ahoj nety tak co jak to dopadlo? koupila sis novou? :-)


Reagovat
nety 14.02.10

Labut, zatím ne, chtěla jsem jet do Prahy na nákup, ale selhalo nám hlídání pro malýho, tak jsme to odložili, v Praze je to vždycky na dlouho a nechci tam malýho tahat a jinde jsem zatím pěknou araukárii neviděla. :nevim:


Reagovat
labut 14.02.10

TAK TOTO JSOU TY MOJE MÁM TŘI TA TŘETÍ BUDE ASI JINEJ DRUH


Reagovat
labut 14.02.10

DALŠÍ


Reagovat
labut 14.02.10

DALŠÍ


Reagovat
labut 14.02.10

DALŠÍ


Reagovat
labut 14.02.10

DALŠÍ


Reagovat
nety 14.02.10

Jé, ty jsou krásný :potlesk:


Reagovat
labut 15.02.10

děkuji nejví jsem pyšná na tu velkou


Reagovat
nety 16.02.10

Jo je opravdu krásná, já teď sháním nějakou novou, ale takhle hezkou jsem nikde neviděla :)


Reagovat
Achdarek 20.02.10

Jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskusi :-) Třebam mi poradíte co s naší araukárií. Dostali jsme ji jako svatební dar před pěti lety. V celku se jí dařilo, krásně rostla. Ale loni v zimě jsme se stěhovali a asi jí to tady příliš nesvědčí. A tedˇje zrovna přelitá :-( . Je pokleslá, padají jí celé větvičky :cry: V podstatě jí spadly dvě spodní patra :nevim: Asi taky není úplně vhodně umístěná, má málo místa. V průvanu není. NEvím, jetli ji nevadí třeba světlo z terária? Budu vděčná za každou radu. DIky


Reagovat
labut 20.02.10

ahoj vítámtě mezi námi já si myslím že je přelitá ona moc přes zimu nechce vody a dala bych ju spíš někam před okno aby měla rovnoměrné světlo,ale jinak je pěkná


Reagovat
nety 27.02.10

Ahoj Achdarek, no tak to vypadá na stejnej případ jako je moje nedávno „zesnulá“ araukárie. Jestli je hlína moc vlhká tak přestaň zalévat dokud neuschne, snad ještě není pozdě, já ji měla přelitou fakt hrozně moc a už to nerozdýchala.


Reagovat
Jirina 25.04.10

já mám asi jiný druh araukarie (araucaria araucana – blahočet čilský), protože je venkovní a vypadá úplně jinak.

Ale daří se jí dobře, aspoň tak vypadá. Už je větší než já, a to jsme ji dostali jako asi 30 centimetrový stromeček (je to asi 12 let). Jiřina


Reagovat
labut 13.06.10

paní jiřino moc krásná araucaria araucana


Reagovat
labut 13.06.10

holky co vaše araukárie,ukažte fotky jak povyrostly.


Reagovat
Anonymni 15.06.22

This is verified legit source of my research. I`ve come here kindly just to find a way to boost my knowledge and give me such a credit. You know, when I started blogging, the only thing that came to my mind was how will I be like you guys. I kept digging and continued what I've found and I saw the word Backlinks. It should be helpful, and vice versa, and it should be relevant and meaningful to yours. Do you have any suggestions? Might want look on ours: 슬롯 사이트


Reagovat
Anonymni 15.07.22

I don't know why it's not so famous here. There are so many things people really need and need to know, and I hope it becomes more famous as soon as possible안전놀이터추천


Reagovat
Anonymni 21.08.22

I was looking for another article by chance and found your article safetoto I am writing on this topic, so I think it will help a lot. I leave my blog address below. Please visit once.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.