Azalky v květu a po odkvětu.

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
ORCHILA
35 příspěvků 04.02.13 10:30
Azalky v květu a po odkvětu.

Mám dvě azalky, vždy mi po odkvětu začaly opadávat listy a rostlina uhynula. Tentokrát mám tu první azalku už asi rok, ted mi nasadila poupátka a chystá se vykvést. Ta druhá, ale právě odkvetla a je nějaká povadlá, zalévám většinou jen do misky, mám strach, že mi také uhyne poradte, posílám foto. :nevim: :nevim: :nevim:

Reakce:
 
Tereza5555
175 příspěvků 04.02.13 16:30

Já když jsem kupovala azalku v květinářství mi bylo řečeno, že je to spíše jednoletka ale co se týče v bytě, že až odkvete většinou odejde. Ale na zahradách prý vydrží, že potřebuje stálý pohyb vzduchu=vítr, ale né průvan. Kdyby bylo léto tak bych ti poradila, abys ji dala na zahradu, balkon, na parapet za okno, jenže teď v zimě to nejde. A otvírat na ni okno neni dobrý nápad, zkus ji dát někam kde je chladněji a hlavně hodně světla.
Mnoho zdaru, a ať ti vydrží…

 
ORCHILA
35 příspěvků 13.02.13 05:51

Jo to, když jsme ještě bydleli na domku, měla jsem azalky tři, červenou, růžovou a bílou a tam mi rostly 2-3 roky a pořád kvetly, ale jak jsme se odstěhovali na bytovku hned mi odešly. :think: :think: :think:

 
george5167
65 příspěvků 21.03.13 14:50
Azalky v květu....

Nejsem odborník - tedy rada laika :

  • polostín
  • kyselá půda / rašelina /
  • přidat hnojivo s hořčíkem nebo čistý hořčík / odhadem 2 lžíce soli na konev nebo rozsyp / - malou lžíci na hrnek v bytě
  • po odkvětu vylamovat uschlé květy / to chce cit /
  • kolem kmínku asi tak v průměru 50 - 70 cm bez plevele, žádný mech
  • a hlavně, chcete-li ji mít venku, kupovat druhy naší evropské provenience, třeba z Průhonic nebo z Německa - jak to poznáte? Prodejce by měl být odborník, neradím kupovat hybridy z Asie / zejména japonské /.
  • i azalka v bytě chce dát na konci jara na vzduch!
  • pro odborníky : http://www.rhodo.org/?…
 
george5167
65 příspěvků 21.03.13 14:59
Azalky v květu ...

Ještě dodávám pro ty, kteří nešetří a chtějí mít pěnišník v zahradě pro celý život:
zkuste sehnat např.‚Baden-Baden‘ nebo ‚Scarlet Wonder‘. To jsou staré, sto let prověřené sorty od fy. Hobbie nebo Jelínkovy azalky z Průhonic.

 Váš příspěvek