Bazalka nebo majoránka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
bjelocka
2 příspěvky 23.08.10 17:37
Bazalka nebo majoránka?

Hezký den, mám asi trochu trapný dotaz. Začínám pěstovat bylinky …což znamená, že o nich prd vím :-) Jak poznám majoránku od bazalky? Vysadila jsem si obojí, jedno mi krásně roste, druhé se nějak neujalo, musela jsem to vyhodit. A samozřejmě jsem si zapomněla poznačit co je co a teď nevím, co mi vlastně roste. Koukala jsem se na netu na obrázky obojího a podle listů mi to přijde hodně podobné.

Příspěvek upraven 23.08.10 v 20:12

Reakce:
 
bjelocka
2 příspěvky 23.08.10 18:02

Jsem to ale trubka. Hádám, že majoránka má drobunké listy, zatímco bazalka je má velké, co? Ono je to většinou vyfocené zblízka a nejde moc poznat, jak jsou ty listy ve skutečnosti velké. Ale teď jsem našla dvě fotky, kde je to docela dobře vidět :lol:

 
jahulka
123 příspěvků 30.08.10 22:33

Určitě zašla bazalka, ta roste daleko hůř. Jinak majoránka má drobné listy a bazalka velké - ale v současnosti je tolik druhů, že už to jednoznačně nemusí platit :-D

 
Bábina
81 příspěvků 15.10.10 17:10
Bazalka kontra majoránka

Bazalky je několik druhů a i drobnolisté,které jsou velice chutné.Ale stačí k rostlině,tedy k lístkům přivonět.Každá voní úplně jinak.A majoránku přece poznáte.A jestli ne kupte v sámošce sušenou a přivoňte.Nebo jí tam prostě jen očuchejte.Na co ji kvůli vůni kupovat.Bazalka by se neměla sušit ale zamrazovat.Buď jí otrháte celou a pokropíte trochu vodou a v igelitu ji tak zmrazíte,nebo otrháte lístky a zmrazíte je pokapané trochou vody ve formičce na led.Poror.Bazalku jen trhat,nikdy nestříhat a řezat!!!Tím příjde o léčivé hodnoty i o vůni,která zlepšuje náladu.

 
69beran  21.09.16 19:51

:-):-):-)no to je dotaz jak Brambor nebo testoviny?:-):-P

 Váš příspěvek