Borůvky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

2263jans
4 příspěvky 14.04.11 12:01
Borůvky

Dobrý den,

koupil jsem jednu sazenici muchovníku (americké borůvky), chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti z jeho pěstování a chutí plodů?

Reakce:

julisek
51 příspěvků 14.04.11 16:47

myslis kanadske boruvky ? jeslti myslis tyhle, tak potrebuji misto, vlhkost a hlavne kyselou pudu … :-D vykopej diru asi o prumeru 60 cm, hlubokou asi o 50 cm a vsypej tam pudu z lesa nebo nejakou specialni, ale musi byt kysela ! :-D jednou za cas prihnou j hnojivem na rododendrony a na podzim muze tvarovat :-D

2263jans
4 příspěvky 14.04.11 17:11

No já myslel muchovník - Borůvka Amelanchierova, neboli americkou borůvku. Někdo tvrdí, že to je chutné
skoro jako borůvka, někdo zase, že je to bez chuti.
Mě hlavně láká velká úroda (prý 10- 15 kg a to, že to roste jak rybíz, to je skoro bez péče).

Zajímalo by mě, jaký názor na jeho chuť mají lidé v diskuzi.

Kanadské borůvky jsem nasadil letos v březnu.

Kája-Mařík  16.05.11 08:11

Někomu chutná,jinému ne, tak je to se vším. Také jsem je měla, ale měly moc tvrdých jadérek, zdály se moc suché. Nyní mám kanadské velkoplodé (Berkey, Díxi, Toro) a jsme velmi spokojeni. Budu pořizovat další.

Pajdička  16.06.11 09:14

Pěkný den,koupila jsem si tuto borůvku loni a jsem s ní spokojená.Do připravené díry jsem dala hlínu z lesa a koupila hnojivo na borůvky.Mají sladkou chut a jsou velké plody.Keř rychle roste.Je vzrůstu jako rybíz,alespon prozatím.Mějte se pěkně.d

Pajdička  16.06.11 09:52

Máte borůvky na slunci nebo v polostínu, jak často je zaléváte, koupil jsem borůvky letos, tak jsem zvědavý.
Dík Jenda

60
1930 příspěvků 16.06.11 20:03
borůvky

já je mám na slunci,2 rokem a jsou pěkně obsypané,ale jsou jěště zelené

Tereza5555
175 příspěvků 18.06.11 13:06
malá úroda

Co se týče mých borůvek (jsou to kanadské) tak letos mám na obou dvouch pouze 7 plodů a loni jich bylo ještě méně. Jak je to možné?

Jenda2  18.06.11 14:28
Borůvky

Borůvky jsem zasadil podle návodu to je: jáma 50×50
folie, rašelina, ale nějak to moc neroste.

Podívejte se na tyto stránky,které jsem objevil až po zasazení:
 http://www.kiwiforum.cz/…iewtopic.php?…

Závidím.

Jenda

60
1930 příspěvků 19.06.11 18:45
borůvky

Já jsem pod ně dala hrabanku z lesa,pak vám je vyfotím,ale plodů mají hodně,nato,že je mám 2 rokem :palec:

kyti5
6058 příspěvků 20.06.11 07:19
borůvky

já je mám ve velkých květináčích , už modrají

Janaen
43 příspěvků 20.06.11 20:01
naše letošní

letos jsme koupili takto vzrostlé borůvky, v zahradnictví (v našem nejoblíbenějším) 2 budou mít plody, jedna, ta úplně vlevo, byla bez květů, bude mít borůvečky až příští rok.

kyti5
6058 příspěvků 20.06.11 20:06
nákup

to už jsou panečku pěkné keříky
:potlesk: :potlesk: :potlesk:

Janaen
43 příspěvků 20.06.11 20:08
.

ó ano, moc pěkné, kup se vydařil. Kuličky rostou jako z vody, deštivo a bezslunečno jim kupodivu nevadí :potlesk:

2263jans
4 příspěvky 20.06.11 20:20

To je nádhera, já je letos koupil v Kruhu a
nic moc. No alespoň se teším na náhražku -
muchovník.

Jenda

Bertil888  22.06.11 14:50

tak koukám že tady se zamotalo několik druhů borůvek dohromady :lol:
muchovní (americká borůvka) mám doma odrůdu ALASKA a je apsolutně nenáročná zasadila jsem jí do obyčejné zeminy a každoročně plodí spoustu plodů.Jen můj osobní názor je že nazývat jí „borůvkou“ je hodně zcestné :) chutí spíš připomíná černou jeřabinu ale i tak je výborná jen tak na zobání přímo ze stromu a nebo jí i suším a přidávám do čajů nebo bábovky :)
pokud chcete něco co je podobné víc kanadské borůvce doporučuji si koupit Zimolez kamčatský „kamčatská borůvka“

PS : Alaska je botanicky správně muchovník olšolistý (Amelanchier alnifolia). Keř, který ve své domovině dorůstá až 2 m výšky. Kvete samosprašně v květnu (nepotřebuje oplylovače). Plody-malvice, jsou velmi šťavnaté kuličky, které při dobré péči poskytnou po pár letech pěstování 8 kg až 12 kg z jednoho keře. Plody se sbírají 2 – 3 x za léto a jejich použití je velmi různorodé. Hospodyňky je upotřebí jako běžné borůvky, které jsou stále dražší a nedostupnější. Spolehlivě roste i v podhůří a nevymrzá

Janaen
43 příspěvků 22.06.11 20:03
.

Aha, a co mám teda já? Myslím, že kanadskou borůvku :-P ale nyní opravdu nevím…

2263jans
4 příspěvky 22.06.11 20:20

Podle foto jsou to kanadské borůvky, ale i ty mohou
dosáhnout hodně přes metr výšky, alespoň jsem to viděl na fotografii.

Jenda

Dominik Mik
232 příspěvků 12.06.13 19:16

Dobrý den. Zajímal by mě jestli mi někdo nenapíše proč mi tento rok nekvetly. Pěstoval jsem je stejně jako další 2 roky a vždy kvetly, teď najednou ne.
:( Děkuji za odpověď.

brasica  13.06.13 08:28
Borůvky

Ahoj te borůvky objednáváme tady- http://eshop.nejlevnejsizahradnik.cz/ Koupila jsem od nich na jaře moc pěkné rostlinky borůvek, cena 62Kč/kus. Jinde stojí i 160Kč. Posílají poštou a mimo jiné nabízejí i 200 druhů okrasných dřevin, skalniček, konifer. Ceny mezi 13-36Kč. :)

Bojda  07.06.16 20:52
Kanadské borůvky, přírůstek

Hezký den, druhým rokem pěstování vyrazily od kořenů kanadanek nové větve, silné a dřevnaté, silné větvené, s úplně odlišnými listy. Po promnutí listů divné čpí. Odstranit nebo to jsou nové výhony?

Janicka Zahradnice  02.08.16 09:20

Dobrý den,

s jakými odrůdami máte nejlepší zkušenost? Na http://www.homezin.cz/…kych-boruvek jsem se dočetla, že nejlepší jsou Duke nebo Earliblue. Máte s nimi někdo zkušenost?

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu