Diskuze

Drobné ovoce

Borůvky


2263jans 14.04.11

Dobrý den,

koupil jsem jednu sazenici muchovníku (americké borůvky), chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti z jeho pěstování a chutí plodů?


Reagovat
julisek 14.04.11

myslis kanadske boruvky ? jeslti myslis tyhle, tak potrebuji misto, vlhkost a hlavne kyselou pudu … :-D vykopej diru asi o prumeru 60 cm, hlubokou asi o 50 cm a vsypej tam pudu z lesa nebo nejakou specialni, ale musi byt kysela ! :-D jednou za cas prihnou j hnojivem na rododendrony a na podzim muze tvarovat :-D


Reagovat
2263jans 14.04.11

No já myslel muchovník – Borůvka Amelanchierova, neboli americkou borůvku. Někdo tvrdí, že to je chutné skoro jako borůvka, někdo zase, že je to bez chuti. Mě hlavně láká velká úroda (prý 10– 15 kg a to, že to roste jak rybíz, to je skoro bez péče).

Zajímalo by mě, jaký názor na jeho chuť mají lidé v diskuzi.

Kanadské borůvky jsem nasadil letos v březnu.


Reagovat
Kája-Mařík 16.05.11

Někomu chutná,jinému ne, tak je to se vším. Také jsem je měla, ale měly moc tvrdých jadérek, zdály se moc suché. Nyní mám kanadské velkoplodé (Berkey, Díxi, Toro) a jsme velmi spokojeni. Budu pořizovat další.


Reagovat
Re: Kája-Mařík | brasica 13.06.13

Ahoj te borůvky objednáváme tady- http://eshop.nejlevnejsizahradnik.cz/ Koupila jsem od nich na jaře moc pěkné rostlinky borůvek, cena 62Kč/kus. Jinde stojí i 160Kč. Posílají poštou a mimo jiné nabízejí i 200 druhů okrasných dřevin, skalniček, konifer. Ceny mezi 13–36Kč. :)


Reagovat
Pajdička 16.06.11

Pěkný den,koupila jsem si tuto borůvku loni a jsem s ní spokojená.Do připravené díry jsem dala hlínu z lesa a koupila hnojivo na borůvky.Mají sladkou chut a jsou velké plody.Keř rychle roste.Je vzrůstu jako rybíz,alespon prozatím.Mějte se pěkně.d


Reagovat
Pajdička 16.06.11

Máte borůvky na slunci nebo v polostínu, jak často je zaléváte, koupil jsem borůvky letos, tak jsem zvědavý. Dík Jenda


Reagovat
60 16.06.11

já je mám na slunci,2 rokem a jsou pěkně obsypané,ale jsou jěště zelené


Reagovat
Tereza5555 18.06.11

Co se týče mých borůvek (jsou to kanadské) tak letos mám na obou dvouch pouze 7 plodů a loni jich bylo ještě méně. Jak je to možné?


Reagovat
Jenda2 18.06.11

Borůvky jsem zasadil podle návodu to je: jáma 50×50 folie, rašelina, ale nějak to moc neroste.

Podívejte se na tyto stránky,které jsem objevil až po zasazení: http://www.kiwiforum.cz/…iewtopic.php?…

Závidím.

Jenda


Reagovat
60 19.06.11

Já jsem pod ně dala hrabanku z lesa,pak vám je vyfotím,ale plodů mají hodně,nato,že je mám 2 rokem :palec:


Reagovat
kyti5 20.06.11

já je mám ve velkých květináčích , už modrají


Reagovat
Janaen 20.06.11

letos jsme koupili takto vzrostlé borůvky, v zahradnictví (v našem nejoblíbenějším) 2 budou mít plody, jedna, ta úplně vlevo, byla bez květů, bude mít borůvečky až příští rok.


Reagovat
kyti5 20.06.11

to už jsou panečku pěkné keříky
:potlesk: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
Janaen 20.06.11

ó ano, moc pěkné, kup se vydařil. Kuličky rostou jako z vody, deštivo a bezslunečno jim kupodivu nevadí :potlesk:


Reagovat
2263jans 20.06.11

To je nádhera, já je letos koupil v Kruhu a nic moc. No alespoň se teším na náhražku – muchovník.

Jenda


Reagovat
Bertil888 22.06.11

tak koukám že tady se zamotalo několik druhů borůvek dohromady :lol: muchovní (americká borůvka) mám doma odrůdu ALASKA a je apsolutně nenáročná zasadila jsem jí do obyčejné zeminy a každoročně plodí spoustu plodů.Jen můj osobní názor je že nazývat jí „borůvkou“ je hodně zcestné :) chutí spíš připomíná černou jeřabinu ale i tak je výborná jen tak na zobání přímo ze stromu a nebo jí i suším a přidávám do čajů nebo bábovky :) pokud chcete něco co je podobné víc kanadské borůvce doporučuji si koupit Zimolez kamčatský „kamčatská borůvka“

PS : Alaska je botanicky správně muchovník olšolistý (Amelanchier alnifolia). Keř, který ve své domovině dorůstá až 2 m výšky. Kvete samosprašně v květnu (nepotřebuje oplylovače). Plody-malvice, jsou velmi šťavnaté kuličky, které při dobré péči poskytnou po pár letech pěstování 8 kg až 12 kg z jednoho keře. Plody se sbírají 2 – 3 x za léto a jejich použití je velmi různorodé. Hospodyňky je upotřebí jako běžné borůvky, které jsou stále dražší a nedostupnější. Spolehlivě roste i v podhůří a nevymrzá


Reagovat
Janaen 22.06.11

Aha, a co mám teda já? Myslím, že kanadskou borůvku :-P ale nyní opravdu nevím…


Reagovat
2263jans 22.06.11

Podle foto jsou to kanadské borůvky, ale i ty mohou dosáhnout hodně přes metr výšky, alespoň jsem to viděl na fotografii.

Jenda


Reagovat
Dominik Mik 12.06.13

Dobrý den. Zajímal by mě jestli mi někdo nenapíše proč mi tento rok nekvetly. Pěstoval jsem je stejně jako další 2 roky a vždy kvetly, teď najednou ne.
:( Děkuji za odpověď.


Reagovat
Bojda 07.06.16

Hezký den, druhým rokem pěstování vyrazily od kořenů kanadanek nové větve, silné a dřevnaté, silné větvené, s úplně odlišnými listy. Po promnutí listů divné čpí. Odstranit nebo to jsou nové výhony?


Reagovat
Janicka Zahradnice 02.08.16

Dobrý den,

s jakými odrůdami máte nejlepší zkušenost? Na http://www.homezin.cz/…kych-boruvek jsem se dočetla, že nejlepší jsou Duke nebo Earliblue. Máte s nimi někdo zkušenost?


Reagovat
Anonymni 16.08.22

Can this plant be grown in a dry climate? About how many years to plant fruit phoodle?


Reagovat
Anonymni 12.05.23

credible login


Reagovat
Anonymni 14.06.23

Ten druhý teprve dává tušit, co od něj můžeme v příštích letech očekávat dinosaur game. Plody má neskutečně velké, i když jich bylo v tomto prvním roce jen pár.


Reagovat
Anonymni 11.10.23

Is it possiblIs it possible to grow this plant in a dry climate? How many years should I sow fruit? io gamese to grow this plant in a dry climate? How many years should I sow fruit?


Reagovat
samkumar10090 24.02.24

www.aka.ms/addpc Discover the powerful synergy of your smartphone and PC with www.aka.ms/addpc . This feature seamlessly integrates the two devices, enhancing your digital experience. By linking your PC with your phone, you can enjoy improved synchronization, effortlessly sharing files, notifications, and more between both devices. If you require guidance on how to begin or use Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide will take you through each step.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.