Bougainvillea vášeň pro její pěstování

Fotoalbum tématu (75) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

saraburesova  26.05.12 11:31
Bougainvillea vášeň pro její pěstování

Ahoj - zamilovala jsem se do „bugošek“ a v současné době jich mám pět. Hledám nové a ráda bych sdílela rady, fotky a další postřehy od lidí, kteří je mají také rádi a nejen je.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

emilka12
2924 příspěvků 26.05.12 15:06

ttp://www.konev­.cz/diskuse/bu­genvilea-347/Jedno téma na bugatku tu náme.Mám taky jednu rostlinku.Bude mít asi čtyři roky. :mrgreen: :potlesk:

saratom
80 příspěvků 26.05.12 17:58

už jsem diskuzi objevila díky :D

ondrasikova.jarka  16.08.12 21:40

Hezky večer, já mam bugenky 2 asi 10 let možna i vic na zimu je schovam do garaže a přestanu zalevat na jaře strčím ven a čekam oni obrostou sice pozdě ale zato kvetou do vanoc, ale podotýkam že raší postupně a občas se podaří vypěstovat i mladý vyhonek a stříham až jsem dostatečně přesvědčená že suché větvičky už neraší přesadí tak 1× za 3 roky a pořad rostou a jsou nádherné a nenáročné, hezký večer

ondrasikova.jarka  16.08.12 21:40

Hezky večer, já mam bugenky 2 asi 10 let možna i vic na zimu je schovam do garaže a přestanu zalevat na jaře strčím ven a čekam oni obrostou sice pozdě ale zato kvetou do vanoc, ale podotýkam že raší postupně a občas se podaří vypěstovat i mladý vyhonek a stříham až jsem dostatečně přesvědčená že suché větvičky už neraší přesadí tak 1× za 3 roky a pořad rostou a jsou nádherné a nenáročné, hezký večer

Tereza5555
175 příspěvků 17.08.12 12:05

Ahoj, já mám jen jednu, měla jsem tři, ale dvě po zaslání poštou(kupovala jsem je přes internet) nepřežily a ta jedna, co mi zbyla letos ještě nekvetla-čím to je? a jak se dají rozmnožit? zkoušeli jste už někdo třeba řízek z ciziny zasadit?

ondrasikova.jarka  17.08.12 12:44

Řízky sadím několikrat za rok a stane se že z 5 které přezimovaly zustane jen 1 ale i to je uspěch, protože bugetky jsou tropické rostliny mě letos taky ještě nekvetou zkuste je nechat v bytě za oknem a řízkovat taky se moc nedaří ale občas jo chce to obrovskou trpělivost ale co považuji už asi 10 let za úspěch že obrostou každy rok čas a zase čas a já kytičky hodně chválím i když mi doma říkají že jsem vadná mě to ale neva, hezký den zase někdy

Tereza5555
175 příspěvků 18.08.12 09:56

Na to dám taky, že se má s kytičkma povídat-oni to vnímají a říká se, že u affrických fialek to podporuje kvetení. Jinak díky za radu Jarko.

emilka12
2924 příspěvků 18.08.12 11:58

Terezko a víš proč se má s kytičkama mluvit? Ony prý milují co člověku letí z ust, t y jedy :nevim: :nevim:

ondrasikova.jarka  18.08.12 22:50

Žádne jedy jsen holky jse krasné a to říkam i několikrát do tydne v práci se mě kolegyně smějí že mě rozkvete i rok suchá větěv hezky večer

Tereza5555
175 příspěvků 21.08.12 10:41

Přesně Jarko-taky mi ty jedy připadají jako blbost. Nikdy jsem o tom neslyšela a, že se kytičkám daří když se s nimi mluví to je jako se zvířaty, s lidmi - mají rádi povídání a chválení=takže, že lítají ňáky jedy z úst to bych řekla, že není pravda.

emilka12
2924 příspěvků 21.08.12 15:35

@Tereza5555 já nevím jestli je to pravda, z mej hlavy to není, to radí odborníci. Mojed kytky prospívají i když s nima nemluvím. Mám doma na sto kytek, ještě muškáty na balkoně a kdybych si měla s každou kytkou vykládat tak se do večera ukecám. :dance: :nevim: :mavam: :mavam:

ondrasikova.jarka  21.08.12 16:04

Neukecaš, já chodím na 3 směny a stihnu všechno, ty staré kytky co mate doma už delší dobu ty si to pamatují ale nové kytičky neví co můžou od lidí čekat já to stihnu každý den hodinku a občas jim taky povím že už je příští rok nechci hezký den

emilka12
2924 příspěvků 21.08.12 17:31
@ondrasikova.jar­ka píše:
Neukecaš, já chodím na 3 směny a stihnu všechno, ty staré kytky co mate doma už delší dobu ty si to pamatují ale nové kytičky neví co můžou od lidí čekat já to stihnu každý den hodinku a občas jim taky povím že už je příští rok nechci hezký den
že je příští rok nechci,,to bych kytkám neřekla, to je týrání kytek, to jsem ráda že si s nima nevykládám, ony cítí moji lásku aj bez vykládání, a zachranuji kde jakou kytku. :kytka: :kytka: :kytka:

ondrasikova.jarka  21.08.12 20:50

Vždyt ja taky a pak už se žadné nedokažu zbavyt a proto mam od všeho něco, ale zakladem mých kytek na dvoře jsou muškaty ne ale obyčejné ale malinko jiné rostou do kulata a z nich pak tyčinky a na nich pak drobné kvitečka které mají vždy 5 lístečků a pořad dokvétají další tvoří to takovou kouli a hlavně na ně nejdou škudci hezky večer

kyti5
6058 příspěvků 21.08.12 21:54
zvláštní muškáty

Dejte sem prosím fotku těch zvláštních muškátů :think: :think: :think: :think: díky
myslím, že to budou klasické zonále- jiné muškáty neznám a ty nejsou nijak zvláštní - tak kde je ta fotka :nevim:

Příspěvek upraven 23.08.12 v 18:22

ludmila60
4006 příspěvků 21.08.12 23:16

Já teda nevím, jestli je tohle všechno pravda, ale mi holky na konvi ani toho tolik nenakecáme, ale hlavně ukážeme, co nám kvete, že jo, takže chceme důkaz, že vám to opravdu tak všechno roste, jak se cgválite, takže chceme vidět aspoň foto, jo? :dance: :dance:

Tereza5555
175 příspěvků 22.08.12 11:29
!!! tady máte důkaz

NO COMMENT - ach jo někteří lidi jsou tak nevěřícní - když chcete důkaz tak tady ho máte: viz foto. :lol:
Za názorem, že povídání si s kytičkama pomáhá si budu vždycky stát!!!
Tento příspěvek je určen nejen pro příspěvek nademnou takže pro ludmilu60, ale i pro další nevěřícny. ;)

emilka12
2924 příspěvků 22.08.12 13:54

@Tereza5555 jsou nádherné, a na jakém místě je máš. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

ludmila60
4006 příspěvků 22.08.12 20:14

No tak to mám radost, že vidím ty nádherné kytky :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: ale já jsem odepisovala p. Ondrasikove. Terezka je p. Ondrašikova? :nevim: :nevim: :nevim:,tak jsem z toho zmatená

ludmila60
4006 příspěvků 22.08.12 20:16

Terezko, ale tohle jsou orchideje, že jo, jsou nádherné :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec:

ondrasikova.jarka  22.08.12 20:44

Hezký večer pošlu ale až zítra dneska jsem byla dlouho v práci a stačila jen pozalévat už za tmy hezký večer

emilka12
2924 příspěvků 22.08.12 21:04

Takhle si kvete bugatka na jižní straně kde malokdo vydrží na tom žáru a nikdo ji do života nemluví. Asi má ráda klid. :potlesk: :potlesk: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :D

ondrasikova.jarka  22.08.12 21:15

Já jsem včera hledala a moje má 1 cm kvítečka malinké které teprve začínají jenže já jsem ji už 4 roky nepřesadila ale ujal se mě vyhonek a jde pěkně hezky večer

emilka12
2924 příspěvků 22.08.12 22:30

A JAK JSI TO UDĚLALA, JÁ JSEM SE POKOUŠELA JI NAMNOŽIT A NEPOVEDLO SE MĚ TO, JINÁČ BY TAHLE BYLA O MNOHO VĚTŠÍ PROTOŽE JSEM JI NĚKOLIKRÁT USTŘIHLA NA MNOŽENÍ. PRĚSAZENÍ JI SVĚDČÍ. LETOS JSEM JI OKRÁJELA BAL. ZESPODU, ZBOKU A DALA DO STEJNÉHO KVĚTNÍKU. MÁ O HODNĚ VĚTŠÍ LISTY I KVĚTY :potlesk: :potlesk: :mavam: :mavam:

Tereza5555
175 příspěvků 23.08.12 09:46
@ludmila60 píše:
No tak to mám radost, že vidím ty nádherné kytky :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: ale já jsem odepisovala p. Ondrasikove. Terezka je p. Ondrašikova? :nevim: :nevim: :nevim:,tak jsem z toho zmatená

ne nejsem p. Ondrasikova. Jsem Tereza a myslela jsem si, že píšete mě a zároveň p. Ondrasikové (protože jsme tu byly dvě co na tohle věřili) takže takhle.

Příspěvek upraven 23.08.12 v 09:48

Tereza5555
175 příspěvků 23.08.12 09:47
@emilka12 píše:
@Tereza5555 jsou nádherné, a na jakém místě je máš. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

u okna

ondrasikova.jarka  23.08.12 16:47

Upně klasicky ustřihla konec do praškového stimulatoru a k mateční rostlině do stejného květinače a co nejvíc, zůstaly 4 a po zimě mě 3 oděšly a tato jedina zustala chce to zkoušet sama jsem koukala takže jde to hezky den

ondrasikova.jarka  23.08.12 19:56

Tak aspon snaha od manžela, dcera jako obvykla nemá čas, tak tedy první dvě jsou bugetky je tam vidět už konečně malý květ pod něma jsou muškaty na které nejdou škudci a včera večer mě rozkvetl čajový ibišek nemám kytky na chválu okolí ale pro vlastní potěšení, taky jsem psala že jsem letos neuhlídala kytky v oknech proto z ni mam letos mix což se mě nelíbí mam tam květinový gulaš ale na dvoře ne je to foceno mobilem tak je to zkraslené ve zkutečnosti je to lepší hezky večer

ondrasikova.jarka  24.08.12 15:47
bugenvilie vašen pro její pěstovaní

Tohle je jen čas mých kytek na dvoře a čekam nějaké namitky, tak a tad jdu za kytkama není nad to o víkendu sedět s kafíčkem mezi kytkama hezký vikěnd děvčata

Tereza5555
175 příspěvků 24.08.12 15:50

Ty jsou krásné Jarko, :palec: :potlesk: je vidět, že jim to prospívá a, že se o ně hezky staráš… :D

ondrasikova.jarka  24.08.12 16:03

Tohle je jen čast kytek které mam a muškaty ani neukazuji bylo by to na dlouho hezký vikend s katičkama a srdce mě jde puknout když je na zimu musím střihat, ale vyřeším to vždycky tak že ořez pořežu na sečkovici a zapním 2 kontejnery na odpad pak už to nebolí

emilka12
2924 příspěvků 24.08.12 18:08
@ondrasikova.jar­ka píše:
Tohle je jen čas mých kytek na dvoře a čekam nějaké namitky, tak a tad jdu za kytkama není nad to o víkendu sedět s kafíčkem mezi kytkama hezký vikěnd děvčata

Máš je pěkné ale určitě je máš takové že o ně pečuješ. :potlesk: :potlesk: :mavam: :mavam:

saratom
80 příspěvků 04.08.13 09:10

Ahoj vsem, jak jste na tom letos s bugoskama?

emilka12
2924 příspěvků 04.08.13 10:10

Sáro já uplně nejhuř. :( :,( Když byly deště tak jsem zapoměla vylít vodu a miláček uhnil :nevim: :pocitac: :zed: Ale souseda pode mnou má pěknou. Pěkně ji kvete. :zed: :mavam:

jarka ondrasikova  04.08.13 10:16
bugenvílie ,vašen pro pěstovaní

Hezké teplé rano, jsou úžasné aspon ty moje, tak mě ještě nekvetly z mladych zustala jen jedna rostlinka a ta už ma květy, všechny jsem přesadila a dala malinko větší květinač a oni se mě nadherně odvděčili, jen si nerozumím s mobilem abych to dala obrazovku, snad si někdo uděla dnes čas pošlu ještě dnes hezky den a dešt Pane bože aspon trošku jinak tady na moravě uschneme

emilka12
2924 příspěvků 04.08.13 10:19

Jarko a odkud si ja z Břeclavi. :mavam:

jarka ondrasikova  04.08.13 10:29
bugenvilie vášen pro pěstovaní

Tak ta prostřední je nová letos ma 2 sezonu a jsem z Uherského Hradiště přesně v polovině mezi Uherskym Brodem a Hradištěm

saratom
80 příspěvků 04.08.13 10:38
bugošky

Emilko to mě mrzí. Já zrovna dneska ráno z jedné vylívala vodu. Teda Jarko máte je nádherné. Já mám jen jednu z minulého roku, jinak jsem musela pořídit nové. Bohužel jsem byla v zimě delší dobu pryč a přítel nějak nezalévat… Tvrdil teda, že jo, ale hromadně mi to uschlo. Tak letos to tak nesmím nechat dopadnout. Málem mě z toho kleplo :x Zkusím vyfotit ty moje, ale kvete zatím jen jedna. Já je mám teda na balkoně.

jarka ondrasikova  04.08.13 10:45
bugenvilie

Omyl já je v zimě zaleju maximálně 4× za celou zimu jinak si kytky neodpočinou, mě se taky občas stane že mě nějaká uhyne, ale většinou tím že v zimě zalévam takže uhnijou ale letos jsem s nima nic moc nedělala a muškaty obyčejné i ty holandské jsem střihala až v březnu bodně pozdě a letos mě kytky opravdu jdou jen hodinu denně zalevam a to už je moc, nejdřív kytky a pak vše ostatní, mam dvůr na jižní stranu a letos je to záhul se sluničkem, jestli máte k dispozici auto nemám problem Vám dnes nebo kdykoliv jindy svoji květenu ukázat, hezky den

jarka ondrasikova  04.08.13 11:07

Tak jen maličko letos se mě podařilo vypěstovat jednu barvu muškatu a to černenou, vím že to sem nepatří ale mě to neva hezky den

saratom
80 příspěvků 04.08.13 11:44

Jarko obávám se, že on je zalil max jednou a to už byly suché… ale co se dá dělat jedu dál :D

jarka ondrasikova  04.08.13 12:00
bugenvilie

Taky to tak dělam, zkouším každy rok a když se mě něco hezkého podaří zase mě to shodí vitr a krasa je napadrt no nic se neděje budete propříště už chytřejší hezký den

saratom
80 příspěvků 04.08.13 12:11

Jj:-) koukám, že těch muškátů teda máte obrovské množství :) Vám to teda vážně jede :kytka: krása. Hezký den

jarka ondrasikova  04.08.13 13:55
bugenvilie

Byla jsem ve středu v Uherském Hradišti a jen tak nahodou jsem zabrousila k Bille a tam jsem objevila 2 barvy růžové tmavší a světlejsí jedna byla za 250 a ta druhá za 150 holé pahýly asi 40cm a na konci pár lístečků a malinko květů, tak za tohle bych peníze v žadném případě nedala i když občas zhřeším a dam ale potajmu a pak už kytka ma u mě trvalý pobyt hezky den

saratom
80 příspěvků 04.08.13 14:02
:-D

Jarko já taky „hřeším“ :D já mám jednu asi 40 cm ale pěknou za 150, náhodou jsem jí objevila v kvěřinářství u nás v obchoďáku a stála jen 150. Květla červeně, teda spíš odkvétala, teď čekám až mi znovu začne kvést:-) Hnojíte je?

jarka ondrasikova  04.08.13 14:17
bugenvílie

Letos jsem hnojila, koupila jsem 2 krabičky na start a 2 na plod a květale a když mam namíchané hnojivo tak to beru jednu vedle druhé, ale snažím se moc nehnojit protože bych nechala mailant za hnojivo ten první měsíc vetšinou květen na start a pak měsíc na květ a plod, ale ne každý den jen jednou za týden no a pak už používam většinou zkvasené kopřivy, ale zalévam denně, no a ted už je nechávám samy sobě napospas

ondrasikova jarka  09.08.13 21:48
bugenvílie

Hezky večer taky se u vás dneska přehnala bouřka, všechny kytky co mam schované pod střechou jsem dneska dala na dešt i bugošky snad to přežijí ale muškaty jsem sbírala u sousedů a rozbitíé napadrt tak jsem vzala zah. nůžky a lito nelíto, doufám že bugošky vydrží a sázela jsem 3 nové uvidíme hezky večer

ondrasikova jarka  09.08.13 21:54
bugenvilie

Hodně jsem se letos snažila mit jednu barvu ale i přesto mám nahože 1 žíhanou a dole 1 oranžovou ale vcelku jsem spokojena, je lepší vysazovat sazeničky noé protože i když nechavam zimovat ty svině mšice vam zničí vše hezky večer

ondrasikova jarka  09.08.13 21:58
@ondrasikova jarka píše:
Hodně jsem se letos snažila mit jednu barvu ale i přesto mám nahože 1 žíhanou a dole 1 oranžovou ale vcelku jsem spokojena, je lepší vysazovat sazeničky noé protože i když nechavam zimovat ty svině mšice vam zničí vše hezky večer

tentopříspěvek patří nahoru k tem muškatům na domě a vidět že nejsem ještě kamarad s počítačem proto se omlouvam děvčata hezky večer

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek