Břečťan popínavý - živý plot

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vikoušek
3 příspěvky 11.04.10 21:24
Břečťan

Přemyšlim že bych si pořidila zivy plot s brectanu co si o tom myslite? děkuji za reakce

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨­¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ :mrgreen:

Reakce:

PájaD
3 příspěvky 12.04.10 23:22

Toto jsme taky zvažovali, tedy spíše nechat břečťanem porůst stávající drátěný plot, avšak zahradník nás od toho odradil (doporučil něco jiného, kdybych si to napsala :roll: ). Přece jen má rostlina dost velkou váhu a tím se plot dost kroutí. Ale asi něco jiného bude, pokud budete mít pouze ten břečaťan, i když asi na nějakých vodících lankách.

vikoušek
3 příspěvky 14.04.10 09:44

chtela jsem taky nechat zarust drateny plot ale mam stejnou obavu ze ten plot to nezvladne :think: stale premyslim nad nejakou rostlinou ktera by nestala moc penez ale zaroven splnila ten ucel a zakryla drateny plot :-?

Strsim
1 příspěvek 26.04.10 19:23

ahoj viki tak jsem nakoukla i sem, na čumendu a koukám, že máš stejný problém jako já. Já jsem chtěla taky udělat plot s břečťanem… Nakonec jsem to vymyslela s kari sítí - nedám břečťan přímo na plot ale cca 0,75 cm před plot (tak aby projela sekačka) postavím kari síť a do ní nechám pnout ten břečtan…

Zatím mě teda nenapadlo nic jiného co by bylo stálozelené a nezabíralo to metr místa (jako např. tůje).

ALe kdyby si třeba Pája vzpomněla co jí doporučil zahradník tak by to taky nemuselo být špatné na zvážení

hanucha
9 příspěvků 27.04.10 12:15

My mame na plote loubinec (Partenocissus quinquefolia), ale ten na zimu opada :nevim: ale ted uz je tak hustej, ze pres ten plot zas tak videt neni.

Aluli  13.09.10 20:03

Můžu se zeptat,jak dlouho Vám to pokrytí loubincem trvalo? za jak dlouho se ten plot stal neprůhledným?
 Děkuji

jahulka
123 příspěvků 14.09.10 21:22

U nás teda loubinec i břečťan rostou dost pomalu. Máme špatnou půdu. Ještě mě napadá zimolez - ten roste dost rychle. Sice na zimu opadá, ale vytváří husté větvičky, tak by mohl chránit i v zimě. Nebo opletka, ale to je skoro plevel. :-)

Zlatuška Jírová  11.06.12 11:21
Břečťan

Prosím o sdělení, jak daleko od sebe vysazovat břečťan? Děkuji Z. Jírová

Wellington  30.04.13 08:51
Břečťan

My ho ani vysévat nemuseli, nám se na zahradě prostě objevil (asi dílo nějakého ptáka) a k plotu rychle dorostl. Klasický plot s oky porostlý vypadá perfektně, ale teda, zlikvidovat ten břečťan, co se plazil do záhonů byla trochu práce pro vraha. I když zase si říkám, když jsem za něj (břečťan, ne plot :D ) nemusel nic platit, tak jsem si to zase odpracoval…

M. Vejskrabová  10.04.16 18:11
nabídka břečťanu popínavého

Máme porostlou jednu stěnu rodinného domu břečťanem popínavým v ploše 60 m2. Je nádherně rozrostlý, ale zateplujeme dům a musíme jej odstranit. Nabízíme velké množství sazenic. Ozvěte se než ho zlikvidujeme. Je to u Českých Budějovic.

midvoco@seznam.cz  11.05.16 09:06
zájem o nabízený břečťan u českých budějovic
@m. Vejskrabová píše:
Máme porostlou jednu stěnu rodinného domu břečťanem popínavým v ploše 60 m2. Je nádherně rozrostlý, ale zateplujeme dům a musíme jej odstranit. Nabízíme velké množství sazenic. Ozvěte se než ho zlikvidujeme. Je to u Českých Budějovic.
Dobrý den měl bych zájem o Vámi nabízený břečťan. **@seznam.cz, děkuji za odpověď.

Edit admin 13.5.2016 - odstranění odkazu

Váš příspěvek