Bugenvilea

Fotoalbum tématu (26) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kyti5
6058 příspěvků 21.04.11 19:59
bugenvilea

Mám prosbičku, kdo má zkušenost s pěstováním "bugatky? Loni měla dva výhony , přezimovala letos vyrašil výhon jen jeden . Ráda bych, aby byla košatá .Měla bych ji nějak zastřihnout, aby se rozkošatila? Co byste poradili, nebo ji nechat růst a ona si výhony udělá sama? Vždy se mi líbí jak jsou rozrostlé . :think: Asi takovou nikdy mít nebudu :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

interpreter
513 příspěvků 25.04.11 08:19

Já jsem si dovezl Bouganvileu z dvolené v Řecku a už tam mi domorodci radili, že ji musím hodně stříhat, pokud chci, aby mi kvetla bujně jako jim ,o)

kyti5
6058 příspěvků 25.04.11 08:31
bugatka

taky si vozím z Řecka sazenice,/hlavně oleandry a ibišky/ ale tuto jsem dostala , ta je místní. A už jsem ji zkrotila, tak se budu těšit co vyvede. Díky za radu. :palec:

interpreter
513 příspěvků 25.04.11 08:51

Ja uz jsem si z dovolene take dovezl spoustu rizku oleandru, ibisku, bouganvilei a spoustu dalsich veci, vcetne plodu a semen, ale vzdy mi rizky zakorenily a rostlina pak neprezila zimu. Nekdo rika, ze kdyz ta rostlina je zvykla na jine klima, tak tu nevydrzi.

kyti5
6058 příspěvků 25.04.11 08:55

To ne,to tím nebude … :think: mě vše roste v pohodě. Viz ty ibišky a oleandry vše pěkně roste.

zanda_b
2 příspěvky 11.05.11 17:08
buganvilea

Vážená paní.Buganvileu pěstuji už 13 let ze řízku dovezeného z Itálie.Na podzim rostlinu seříznu a uložím do chladnější místnosti kde je dostatek světla.občas mírně zalévám.Lístky všechny opadají a zůstává holý keř který na jaře opět obrůstá.Na jaře nesestříhávám,mám­zkušenost že rostlina pak méně kvete.Přeji mnoho úspěchů.S poz­dravem Jana.

kyti5
6058 příspěvků 11.05.11 17:30
"bugatka"

Moc Jano děkuji, mě začala pěkně košatit, tak jsem zvědavá jak se bude mít ke kvetení. Zatím ji stále mám doma na slunečném okně . Nevím zda by ji nepoškodily deště , co poradíte ? :think: :think: mám to tu na jižní stranu celý den parno .Ale když přijdou deště není to chráněné.??????? :think: :think: :think:
děkuji za radu Hana

muškatek
3049 příspěvků 11.05.11 20:27
Bugenviela

Ta vaše je krásná,já jsem si loni koupila v Globu…
dvě malé stála jedna 35kč narostly hezky,ale nejhorší
je to přezimování jedni radí stříhat na jaře jedni na
podzim,a taky jsem už někde četla že se mají stříhat
až po třech letech.Teď tady čtu příspěvek p.Jany,kdybych to věděla tak je na podzim seříznu.Jedna
zůstala tak jak vyrostla jen opadala,ale už je olistněná,druhá asi polovinu uschla,tak jsem ji seřízla
teď na jaře ale už začaly taky růst lístky,tak uvidím
jak dopadnou.Moc se mě tato kytička líbí.M.

kyti5
6058 příspěvků 11.05.11 21:40
bugatka

Máte krásnou barvičku, já ji trochu ostříhala na podzim, když opadala a nyní ještě na jaře jsem zastříhla ty špičky, tak jsem zvědavá zda jsem se nepřipravila o spoustu květů, :think: :think: :think: :think:

zanda_b
2 příspěvky 11.05.11 21:41

Slunečná strana ji nevadí,ale je lepší aby na ni moc nepršelo,trpí tím právě květy.Nejlepé se jí daří na zakrytém balkoně nebo v zimní zahradě,ale každý tuto možnost nemá.Já jsem ji zprvu mívala na jižní stranu na okně na parapetu,ale teď už mám větší keř,tak stojí u vchodu na verandě.Ještě ji můžete umístit někde v obýváku na nějaký květinový stolek přímo před oknem,bude uvnitř a sluníčko na ni též půjde.Vyzkoušejte to a pak dejte vědět.Zdraví Jana.

kyti5
6058 příspěvků 11.05.11 21:44
bugatka

Ano, asi ji nechám doma právě že déšť by ji poškodil,sice se mi líbí venku, ale u nás na to nejsou dobré podmínky/v Řecku právě neprší tak tam se jí ohromně daří/ to u nás snad nelze ani vypěstovat. Jakmile vykvete dám fotečky. :wink: :wink:

60
1930 příspěvků 12.05.11 19:51
bugenvilea

já ji nikdy nestříhám,akorát každý rok kupuji novou :lol:

kyti5
6058 příspěvků 13.05.11 06:08
bugatka

To jste mě rozesmála :lol: :lol: :lol:

60
1930 příspěvků 13.05.11 09:41
bungevila

koukněte jak mi loni rostla

interpreter
513 příspěvků 13.05.11 11:32
60 píše:

A už ji zase nemáte? ,o) To by byla škoda.

60
1930 příspěvků 13.05.11 12:19
bung.

já mám hroznou smůlu,že mám malý byt a fakt je nemám kam na zimu dát,ale letos zase jedu do Chorvatska a zas si nějakou hezkou přivezu a zkusím ji dát na zimu do sklepa a pak uvidím,to víte,že mi to bylo líto,když zmrzla,já kytičky a všechno živé miluji,je to škoda,jěště že máme tu přírodu,která nám ty krásy dává :potlesk:

interpreter
513 příspěvků 13.05.11 19:06
60 píše:
já ji nikdy nestříhám,akorát každý rok kupuji novou :lol:

Také jsem měl takové období ,o))) Často jsem jezdil k moři a vždy si dovezl řízek, ketrý se ujal, ale pak nepřežil zimu, tak jsem si Bouganvileu koupil v OBI, ale ani ta mi nezustala ,o)

interpreter
513 příspěvků 13.05.11 19:07

A věřte, že bylo z čeho brát, viz foto ,o)

interpreter
513 příspěvků 13.05.11 19:08

Bouganvilea v Turecku.

interpreter
513 příspěvků 13.05.11 19:09

Další Bouganvilea v Turecku.

interpreter
513 příspěvků 13.05.11 19:10

A ještě jedna ,o) Prostě nádhera.

interpreter
513 příspěvků 13.05.11 19:11

A tuhle mají právě nyní v Hornbachu na Černém Mostě.

kyti5
6058 příspěvků 13.05.11 19:13
bugatka

Dnes měli v květinářství bugatku vinutou do kruhu krásně kvetoucí, ale odolala jsem :oops: :oops:

interpreter
513 příspěvků 13.05.11 19:18

Já také odolal, i když jsou přenádherné ,o) Ale kam bych je dal? :think:

kyti5
6058 příspěvků 17.05.11 15:51
bougenvilea

tak to je dnšní moje bugatka, má se k světu i přesto, že jsem ji ostříhala, tak uvidíme zda přinese květy

cajik
43 příspěvků 11.09.11 13:22

Kyti tak co - vykvetla Vám? Mě letos udělala dvoumetrový šlahoun, ale měla jsem malou oporu a začala padat z okna. Chtěla jsem jí sehnat pyramidu, ale to je téměř nemožné, takže jsem jí s těžkým srdcem stříhla asi na 40cm. A ona se totálně zbláznila - vyhnala zatím deset nových šlahounů a vypadá to že ještě neskončila. Každopádně s květy jsem se letos nadobro rozloučila :-( Ale je ted tak krásně hunatá, že to aspon takto vynahrazuje :-D

kyti5
6058 příspěvků 11.09.11 13:49

ano vykvetla takto, vyrostly dlouhé šlahouny a byla obsypaná květy

kyti5
6058 příspěvků 11.09.11 13:51

a dneska jsem jí fotila ty předešlé květy opadaly a povyrostla a opět kvete na koncích - mám z ní radost a vyráží další šlahouny

cajik
43 příspěvků 11.09.11 22:57

Tedy to je vážně nádhera :potlesk: kdybych té své nevěřila, že mi to příští rok vynahradí, tak Vám jí závidím jak malé dítě :-D

kyti5
6058 příspěvků 12.09.11 08:49

je divné že vám nevykvetla :think: :think: :think: měla by., no třeba to příští rok vynahradí :wink:

cajik
43 příspěvků 10.10.11 16:49

Tak takto vypadala téměř před měsícem a ještě poporostla, ale květy žádné. Jdu jí střihnout jak zde radila paní Jana a snad už se příští rok konečně dočkám. Už mám ze všech popínavek jen holé žebříčky, k tomu počasí to působí ještě depresivněji. Už jen tu bugatku. Jsem zvědavá, jak se příští rok předvede potvora :think:

kyti5
6058 příspěvků 10.10.11 17:20

Nechte ji nejdřív opadat všechny listy a pak trochu přistříhněte a dejte na chladné světlé místo a přes zimu opravdu minimálně zalít stačí 1× za 6 neděl trochu, aby mohla odpočívat a na jaře ji ostříhat víc a začít zalévat ,ona pak začne růst a nasadí na spoustu květů

cajik
43 příspěvků 10.10.11 17:53

No s tím stříháním právě každý tvrdí něco jiného. Mě se právě ten jen jarní dostřih moc neosvědčil. Také jsem nikdy úplně správně nezimovala. Vždycky byla v ložnici, která je sice chladnější, ale ne zas tak moc. Tak ted to zkusím všechno jinak a uvidím. Bude zimovat pěkně s fuchsiema a snad se jí to bude víc líbit…

emilka12
2924 příspěvků 19.11.11 22:32

8-) JESTLI JI CHCEŠ KOSATOU TAK JI ZASTŘIHNI.JA JSEM JI JEŠTE NESTŘIHALA.MAM JI TŘETI ZIMU.TED JI MAM NA OKNE.CHCI JI CO NEJVYŠÍ.MOŽNA BUDE STROMEK.

emilka12
2924 příspěvků 24.12.11 21:40

TUHLE FOTKU BUGATKY JSEM NAŠLA NĚKDE NA INTERNETĚ. :potlesk:

emilka12
2924 příspěvků 06.01.12 18:31

TAKHLE MĚ KVETE BUGATKA.SHODILA VŠECHNY LISTY A ZAČALA KVÉST. :potlesk: :think:

Lenka N.  11.03.12 09:41

Tak schválně přidávám fotku Bugenvilie naší prababičky, nevím ani kolik má let, ale je to důkaz pro všechny, kteří nevěří že se jí v našich podmínkách může dařit. Babička ji vždy na podzim ostříhala(už proto aby tolik nezavazela), dala na jižní verandu, kde opadala a v květnu ven na sluníčko. Loni v létě mi ji dala, protože už na ni nemá místo… ani u nás nebylo jednoduchá ji někam umístit(a to jak v létě tak v zimě), je opravdu obrovská. A podle babičky tak jako tohle léto ještě nikdy nekvetla :) Snad mi nezajde, nejsem zkušený zahradník a manžel kytky zrovna nemiluje a už mi ji „vyhodil“ ven. Snad to zvládne. Jestli ne bude to obrovská škoda, ikdyž mám pocit, že pokud by letos ještě narostla už by ji stejně nebylo kam dát a musela bych ji nechat zmrznout :nevim: …nebo předat někomu dalšímu??? :nevim:

EMILKA 12  11.03.12 11:23
BUGATKA
Lenka N. píše:
Tak schválně přidávám fotku Bugenvilie naší prababičky, nevím ani kolik má let, ale je to důkaz pro všechny, kteří nevěří že se jí v našich podmínkách může dařit. Babička ji vždy na podzim ostříhala(už proto aby tolik nezavazela), dala na jižní verandu, kde opadala a v květnu ven na sluníčko. Loni v létě mi ji dala, protože už na ni nemá místo… ani u nás nebylo jednoduchá ji někam umístit(a to jak v létě tak v zimě), je opravdu obrovská. A podle babičky tak jako tohle léto ještě nikdy nekvetla :) Snad mi nezajde, nejsem zkušený zahradník a manžel kytky zrovna nemiluje a už mi ji „vyhodil“ ven. Snad to zvládne. Jestli ne bude to obrovská škoda, ikdyž mám pocit, že pokud by letos ještě narostla už by ji stejně nebylo kam dát a musela bych ji nechat zmrznout :nevim: …nebo předat někomu dalšímu??? :nevim:

JE NÁDHERNÁ.NEVY­HAZOVAT.SESTŘIH­NOUT PODLE POTŘEBY

kiku
2 příspěvky 20.03.12 20:01
škůdce na bugenvilii

Ahojky všem tady,jak tak koukám máte tady honě zkušeností s pěstováním bugenvilie,já ji dostala v loni,krásně kvetla,na podzim chytla jakousi plíseň nebo nějakýho škůdce,je na ní jakoby vata,bílé cucky,nevím co to je a jak se toho zbavit,může někdo poradit?

emilka12
2924 příspěvků 21.03.12 21:02

Ahoj kiku.Dostanou se koupit tyčinky na zapíchnutí do hliny. :nevim:

kyti5
6058 příspěvků 21.03.12 21:12

ty bílé chumáčky bude vlnatka a tou se moc těžko bojuje

Mospilan patří mezi nové přípravky na vlnatku, a dá se sehnat nejen v OBI a i mnohem levněji. Nicméně není to vyčerpávající odpověď. Na vlnatku můžeš použít i Actelic, Karate a podobné jiné širokozáběrové insekticidy. Nepotěším Tě v jednom. Vlnatka,bohužel, nevegetuje jenom na rostlinách, ale velmi často a velmi hojně i ve spleti kořenů. Pak je potřeba rostlinu v přípravku normálně vykoupat a znovu zasadit.

kiku
2 příspěvky 22.03.12 14:53

děkuju kyti5 za informaci,moc jsi mi pomohla,zkusím to sehnat…

saratom
80 příspěvků 26.05.12 15:48

zdravím všechny, konečně se mi podařilo najít povídání o bugoškách:-) já mám pět rostlinek. Jednu jsem si přivezla předminulý rok z Malty, respektive větvičku, která mi tam po měsíci pustila kořínky a přežila už druhou zimu, ale jště nekvetla, má kvést červeně. Pak mám další, která je růžová, už druhý rok a ta kvete skoro pořád. Před týdnem jsem si koupila další tři. Jedna je taky spíš růžová, druhá žlutá a třetí oranžová. Tak uvidím, jestli se jim u mě bude dařit a vykvetou. Scháním tmavě fialovou a bílou a vůbec všechny, které ještě nemám. Oblíbila jsem si je na dovolených u moře a doma mi tak připomínají ty dovolené a cizí země :kytka:

saratom
80 příspěvků 26.05.12 16:03

děkuji Vám Emilko už jsem diskuzi našla :)

saratom
80 příspěvků 12.06.12 18:54

Tak jsem si v jednom zahradnictví objednala osm nových barev bugošek, jsem zvědavá kdy dorazí a jestli pokvetou:) máte někdo z kušenost - zahradnictví Plantica?

lada98574  13.09.12 10:50

Myslím, že tohle je mandevilla nikoliv bugenvilea.

lada98574  13.09.12 10:52
@60 píše:

myslim, že tohle je mandevilla nikoliv bugenvilea.

bouga  29.09.12 20:26
moje výpěstky 1 a 2 strana

http://galerie.abecedazahrady.dama.cz/showgallery.php?…

Jitka Pospíšilová  26.10.12 17:00
dotaz

Dobrý den,
mám prosbu-jak tak čtu, máte bugatku několik let-použila jsem váš návod na pěstování. Nyní bude zima a v domě, kam jsem ji přenesla-opadala celá-škoda byla nádherná. Jak postupovat nyní? sestříhám a dám na světlo do chladnější místnosti, ale jak zalévat? Prosím o odpověď je to moje vymodlená květina a nechci o ní přijít. díky Jitka

emilka12
2924 příspěvků 27.10.12 19:40

Ahoj jitko. Já dávám bugatku na zimu na parapet. Jiné místo nemám. Také mě zhodí listy, je to normální jev.Na zálivku mám takovou vychytavku. Nazvednu ji a když je suchá tak ji mírně zaliju, víc ji zalívám zespodu.Na jaře ji ořežu bal, zespodu, po okrajích asi centimetr, protože nechci používat větší květináč. Kvete mě i v zimě. Atˇse ti daří snad si z toho něco vybereš. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek