Bylinky v kuchyni

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Linda1
13 příspěvků 13.04.10 14:19
Bylinky v kuchyni

Potřebuji radu, nasadila jsem si bylinky do květináčku, pažitku, bazalku a kerblík,ale z pažitky mě vždycky vyrostou jen tenké vlásky, a zbytek nevylezl. Jak sadíte bylinky? :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

BaraF
22 příspěvků 13.04.10 20:03

Pažitce se daří lépe v záhonu, ze semínek nevím, já si na okno do kuchyně nosím odkopky ze zahrady. Bazalka potřebuje lehkou písčitou půdu a dost slunce. Kerblík nevím, ale jestli je to to podobné petrželi nebo koriandru, tak to taky roste nejlíp v pařeništi nebo v záhoně.
A pokud ti lezou z hlíny jen tencí mrzáci tak mají nejspíše málo světla.
Jo ony ty nejhezčí bylinky (takové ty co kuchaři v trendy magazínech o vaření rvou rukama z obrovských svazků a po hrstech je házejí do jídla) rostou ve skleníku, ošetřené, přehnojené, hydroponické.

Jirina
12 příspěvků 23.04.10 08:40

Mně se pažitce daří krásně, prostě bych to shrnula, že někde s jí líbí a někde ne a nic s tím nenaděláš. Mám ji venku na záhonu, vyrostla ze semínek před 10 lety a sama se obnovuje a žije si svým životem. Já jen odstřihuju co potřebuju na vaření.

Naopak nejsem schopná vypěstovat kopr, petržel, bazalku, ty mi prostě nevyrostou a nevyrostou, ať je strkám kam chci a kdy chci. Mámě zase naopak, petržel má všude a pažitka jí nejde a nejde, tak vždycky vyměňujeme … a jí pomře to moje a mně to její. Nevím.

Kdyby uměly mluvit, co :-D

Jsem teda moc neporadila :oops:
Jiřina

beckie
4 příspěvky 11.05.10 13:44

Ahoj, já teď osázela balkón snad vším. Mám tam bazalku velkolistou i trpasličí, mám tam citronovou meduňku, tymián, rozmarýn,šalvěj, pažitku. Jen by mě zajímalo. Jak těm bylinkám pomoct, aby rostly co nejlépe. Teď na ně dopoledne svítí sluníčko, odpoledne jsou ve stínu. Zalévám tak co dva dny. Je nějaké přírodní hnojivo??

beckie
4 příspěvky 29.05.10 13:42

Haló haló prosím naléhavě o pomoc, do bazalky se mi pustily mšice, jak se jich ekologicky zbavit. Prosím poradí někdo nějaký bezva zlepšovák :think: :think:

Lenka 38
5 příspěvků 29.05.10 17:14

Ahojky,určitě je hnojivo,pokud je čerstvě zasazeno,tak doporučuji krystalon-start,já ho používám snad na vše a je to znát :-)

Lenka 38
5 příspěvků 29.05.10 17:18
mšice

já používám postřik domácí výroby-voda+kapku jaru+půl decky oleje,pomáhá to!

sandrik
9 příspěvků 03.06.10 19:51

mšice neporadím a k té pažitce apod. máma pěstuje v truhlíku za oknem, nejsou na přímém slunci (SV strana), ale světla mají dost. Hnojí jen občas a roste jí to jako divý.

Jestli není problém v osvětlení, případně zálivce - ideálně udržovat sále vlhké, ale kkdyž je pryč, zalévám jí je 2× týdně a taky ok

Táta pěstuje na terase v truhlíku mátu a bazalku, ve stínu, hooodně zalévá a roste mu to tak, že to rozdává i návštěvám :lol:

bombastic.1
33 příspěvků 03.06.10 21:48
Mšice

Na mšice dávám vyluhovat tabák ale nejprve v okolí se zbavit mravenců.Ty si je pěstujou mšice kvůli lepu co produkujou.Takže na mraveniště sypu prášek do peč.a na mšice pokud jsou to bylinky kopr atd,vyluhovaný ta­bak.

jahulka
123 příspěvků 05.06.10 22:16

Co se týká mšic, tak já bych asi bazalku opláchla pod proudem vody. Docela mi tahle metoda funguje. Jinak k těm ostatním bylinkám - kopr a bazalka mi ze semínek vyrostly vždy jen v květináči, pěkně chráněné, na sluníčku. Na záhoně nikdy. Asi máme nevhodnou půdu, jinak nevím, čim by to mohlo být. :-?

lucy-brit  20.07.10 17:19

Na mšice a podobnou havěť je nejlepší nechat přes noc vyluhovat ve vodě cibuli a česnek nakrájené na drobno a pak tím postižené rostliny postřikovat. Je to přírodní a zabírá to jak na venkovní, tak i na pokojové rostliny, např. proti molicím. Viděla jsem to kdysi v Loskutákovi a fakt se to osvědčilo.

julisek  18.09.10 10:59
tenka pazitka ?
  • nespis odpovidam pozde,ale… narazila jsem na tyto stranky teprve ted a jsou fajn ;-) pazitka je tenka, protoze ma malo hnojiva, dej pod koreny trochu pokosene travy a kvalitni hlinu a trochu pisku :-D preju hodne zdaru! :-D :-)

jahulka
123 příspěvků 02.10.10 20:39

A taky je tenká, když se málo sklízí… čím víc se ořezává, tím je tlustší. :mrgreen:

julisek  03.10.10 12:22

to je pravda ,my ji doma pirad orezavame a je strasne tlusta … a samozrejme potrebuje dost svetla

Bábina
81 příspěvků 01.12.10 17:01
Tenká pažitka

Před výsevem si připravím hlínu tak ,že do ní zamíchám rozsekanou banánovou slupku.Musí se to ale udělat o něco dříve,aby se stačila začít rozkládat a hlínu prohnojit.

bombastic.1
33 příspěvků 01.12.10 22:44
Slupka od banánu

…a proč ta slupka,že by mi něco uteklo???
Díky za odpověď

julisek  02.12.10 18:19

to by me taky zajimalo… :think: a nedostanou se do hliny ty postriky a pripadne skudci z toho bananu ??

glama
7 příspěvků 07.12.10 10:44
  • omyl…

Bábina
81 příspěvků 11.01.11 12:54
slupka od banánu

Omlouvám se,že si dávám s odpovědí na čas,ale měla jsem plno jiné práce.A abych pravdu řekla moc dobře sama nevím proč se tam má dávat,ale poradil mi to zahradník.A prý to pozvedne i pokojovky když je občas banánovou slupkou pohnojíte.Ale funguje to,protože mám pažitku a ne chloupky.Ten zahradník ,co mi radil,prodává takovou tu na trhu.A ješte prý musí být malý květináč na hodně semen.Proto to většinou prodávají v kelímcích od jogurtu.Teď už to dělám taky tak.A teprve až zesílí,dám jí do normálního květináče a samozřejmně se slupkou. :-)

julisek
51 příspěvků 11.01.11 17:30

to je zajimave i to s tou velikosti kvetinace… ja to vzdycky presazuju at ma dost mista a jak vidim , tak to bylo na prd :lol:

Bábina
81 příspěvků 17.01.11 14:49
Pažitka

Děvčata,fakt nejsem zahradník.Moje parketa je jinde,ale jak jsem koupila tak prodávám.Protože jsem neumětel,tak se stále všude vyptávám a asi vypadám tak zoufale,že co mi kdo poradí opravdu funfuje.Sama jaksi nevím proč.Možná proto,že si s každou kytkou i s pažitkou a jinými bylinami povídám,a říkám jim,proč to dělám.A ony ty bylinky mi snad za to chtějí udělat radost. :-D

bt-cz
7 příspěvků 14.02.11 22:13

Díky za cenné rady. :) V diskuzích člověk vždycky najde tipy, které by ho ani nenapadly a které opravdu fungují. :)

_____________­________________________­______
Kompostéry - pomocníci na vaši zahradu

Tygzik  10.03.11 21:58

Ahoj,
ráda bych věděla, jakou mám dát do truhlíku hlínu, aby byla pro bylinky co nejlepší a taky aby nebyla plná chemických přísad, které bychom potom i s bylinkami snědli. Tak nějak se bojím koupit nějaký „substrát“ v obchodě…
Jsem začátečník, tak se moc nesmějte… :wink:

julisek
51 příspěvků 11.03.11 15:51

neboj, nikdo se ti smat nebude ;-) nemusis se bat koupit v obchode hlinu…zalezi jake bylinky budes pestovat…vetsina pochazi ze stredozemi(bazalka, salvej, levandule, mesicek,oregano, tymian, vavrin…), takze jim nevadi chuda puda nebo pisek, ale nemusis se bat pouzit normalni hlinu za zahradnoctvi :-) ja osobne ted pestuji bazalku v normalni pude a hodne se jim dari :-D …

Lanková
2066 příspěvků 28.05.11 08:17
mšice

Ahojky Lenko, nápad s postřikem je zajímavý, ale dotaz: nejsou ty rostlinky ulepené od oleje a mohou dýchat? Je to zvláštní…

Bábina
81 příspěvků 14.06.11 16:51
Jakou hlínu na bylinky

Já nevím,ale já bylinky pěstuji roky a vždy jen v kupované hlíně.Ale bacha,nebrat hlínu na muškáty.Tam se bylinkám nedaří.Normální hlínu na pokojovky,občas přidat trochu tekutého hnojiva ,ale pozor na výběr.já si kupuji na farmářských trzích na bylinky eko hnojivo.Nebo hnojit vyluohovaným čajem,banánovou slupkou nebo logren z kávy.Ušetříš a udělá to stejnou službu a víš co jsi tam dala.

60
1930 příspěvků 14.06.11 21:04
bylinky

bylinkám se u mne nikdy nedařilo i když jsem dávala tu nejlepší hlínu,tak letos jsem stloukla malý pařníček,dala jsem tam obyčejnou hlínu ze zahrady,nasázela různé bylinky a světe div se,oni všechny rostou a dokonce vyrostla i petrželka,ze semínek,příroda si poradila sama :lol:

Bábina
81 příspěvků 17.06.11 10:53
bylinky v kuchyni

Bylinky jsou na půdu dost nenáročné.pěstuji je léta v květináčích,truh­lících na balkoně a vysévám je do kelímků od jogurtu a ve vhodný čas kelímek vyklopím,prsknu to do květináče nebo truklíku a přidám hlínu.A je hotovo.A používám hlínu koupenou běžně v marketu.Jen je potřeba je občas přihnojit.

Sue Melounek  12.03.12 00:04
Půda

Ahoj. Jen jsem vám chtěla říct, že jsem v obi objevila speciální substrát pro bylinky a zelené koření :lol: :lol:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 12.03.12 19:05
NABIZÍM VÁM KVALITNI BYLINKY

dobrý den
dovolte mi abych Vám nabidnul svou velkou nabídku bylinek , stačí poslat E-mail a já obratem zašlu babídku . S pozdravem a přáním krásného dne a brzkého příchodu jara Weiss Jan .

julisek
51 příspěvků 13.03.12 06:09

Ahoj, tak pošli, podívám se co nabízíš :) joooul@seznam.cz

mishle87
7 příspěvků 29.03.12 18:32
seminka od zahradnika

ahoj mohol by si aj mne poslat nabidku bylinek?mishle@e­mail.cz

Eva L  05.05.12 13:09
Dotaz

Potřebovala bych poradit,jak se jmenuje bylinka,které se lidově říká „magi“.Je výborná do polévky i pod maso.Má úzké šedozelené lístky.

emilka12
2924 příspěvků 05.05.12 16:38
libeček
@Eva L píše:
Potřebovala bych poradit,jak se jmenuje bylinka,které se lidově říká „magi“.Je výborná do polévky i pod maso.Má úzké šedozelené lístky.

Semargl  07.09.12 10:49

This material will help anyone to make his overview. People can improve their style of thinking as well as technique because best essays at bestsamplepaper­s.com gives lots of nuriture for the brain. Frankly speaking, the information should not be abstract, irrelevant and disorganized and it should have some meaning as form, structure, audience, dimension and voice determine sense.

MILUSv
18 příspěvků 25.10.12 10:36
Bylinky

Bylinky v květináči. Zahradnictví Valinová

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 23.01.13 17:59
BYLINKY - KOŘENÍ - LÉČIVKY

www.zahradnictvi-branka.cz

tcvc1a  24.01.13 11:37
Bylinky -léčivky -koření

www.zahradnictvi-valinova.cz :roll:

j.nerusil
3 příspěvky 27.03.13 11:57
Jak na bylinky

Stačí si bylinky vyset např do truhlíku, dát na okno do kuchyně, zalívat a radovat se? Nebo je třeba speciální květináč, zemina???

zhbobo
269 příspěvků 27.03.13 18:23
bylinky

Zdravím j. nerusil já pěstuji doma několik bylinek(rozmarín, bazalku a saturajku)
používám normální zeminu kterou si donesu za zahrádky semínka normálně kupuji v
zahrádkářském obchodě. Bez problému pěstuji. :potlesk: :dance:
Na ukázku papričky rozmarín (saturajka a bazalka jsou jednoletky budu vysévat tak za týden)

Tereza5555
175 příspěvků 28.03.13 17:38

A vydrží vám rozmarýna v domě-v květináči?, mě vždycky během několika měsíců nebo přes zimu uschne a nevím čím to je

zhbobo
269 příspěvků 28.03.13 19:32
rozmarýna

Zdravím Tereza5555,vydrží v pohodě ten větší na obrázku je z předloňska a ten menší loňskej vypestovanej z větvičky ulomené z toho většího. Zatím žádný problém s pěstováním. :think: :potlesk:

Tereza5555
175 příspěvků 31.03.13 17:16

Tak to blahopřeji ke krásnému výpěstku… kde je máte, že vám tak dlouho vydrží?

zhbobo
269 příspěvků 31.03.13 21:02
bylinky

Zdravím Tereza5555 truhlíky mám na okně v huchyni na východní straně. Přeji pěkné prožití svátku Velikonočních. :nevim: :dance:

eskargoth
51 příspěvků 09.04.13 21:17

Letos jsem poprvé zkusila zasít semínka bazalky doma, vylezla téměř okamžitě, ale po několika dnech některé padají a usychají/hnijí? Máte nějaké rady?

zhbobo
269 příspěvků 10.04.13 16:23
bazalka

Zdravím eskargoth, dle mé zkušenosti je málo světla rostlinky se vytahuji a polehaji, mladé rostlinky je třeba zalévat opatrně nepřelévat. :nevim: :think:

eskargoth
51 příspěvků 16.04.13 20:34

Přesně toho jsem se bála - světlejší místo už v bytě nemáme:( Zkusím zalévat méně a být celkově opatrnější, snad se to povede… Každopádně děkuji za odpověď.

tcvela  08.12.14 09:48
Bylinky Bylinky na kolech

Posílám několik fotek bylinek, jsou sesazeny ve sterém voziku. Jsoustále po ruce. Podle potřeby můžeme otrhávat.WWW.ZAH­RADNICTVI-VALINOVA.CZ

tcvela  08.12.14 09:56
Bylinky Bylinky na kolech
@tcvela píše:
Posílám několik fotek bylinek, jsou sesazeny ve sterém voziku. Jsoustále po ruce. Podle potřeby můžeme otrhávat.WWW.ZAH­RADNICTVI-VALINOVA.CZ

pucek
464 příspěvků 08.12.14 10:33

V tom vozíku je to moc hezké, ale přes zimu tam takhle nerostou, že? Já mám doma jen stevii, letos poprve, uvidím, jestli přežije. :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek