Červec na orchidejích

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Tereza5555
175 příspěvků 22.09.12 14:24
Červec na orchidejích

Zdravím. Potřebuju poradit, nevím si rady a tak si říkám, že mi třeba pomůžete vy.
Moje příbuzná má orchidej, ale na ní jsou červci (ty bílé chomáčky) a nemůže se jich zbavit. Vždy je mechanicky odstraní, ale po pár dnech jsou zpátky. Orchidej jsme zkoušeli přesadit a několikrát postříkat nějakým přípravkem proti červcům, který nám prodali na výstavě orchidejí v botanické zahradě. Zkoušeli jsme je i šetřít vatou namočenou v lihu, nic nepomohlo, jsou napadeny už i květy a další orchideje a rostliny okolo. Co mám dělat? Máte někdo vyzkoušený nějaký zaručený recept, který ovšem orchidej přežije?
Předem díky.

Reakce:
 
emilka12
2924 příspěvků 22.09.12 15:01

@Tereza5555 Biolit.I několikrát

 
anavii
1 příspěvek 10.09.13 09:47
červci

Přeji vám pěkný den, máte ten samý problém co já. Měla jsem čtyři krásné orchidee a jaře jsem si z obchodu ( Baumaxu ) přinesla jednu zlevněnou chudinku. Ta se sice po krátké chvilce vzpamatovala, ale za odměnu mi nakazila všechny těmi potvorami. Když tady tak procházím ty různé rady, tak zjišťuji, že nejsem první, kdo má takové dopady. Většinou všichni si to domů natahali z těch velkých nákupních center. Také nevím co s tím. Ještě chvilku něco povyzkouším, ale stejně asi skončí v koši.

 
luppínek  06.10.13 18:06
boj s červci

Přidávám svoji zkušenost s bojem proti červcům. Vyzkoušela jsem všechno možné, vyhodila cca 27 orchidejí a ž nakonec zabral přípravek CAREO - postřik proti škůdcům /SUBSTRAL, zelená plochá plastová lahvička 750 ml s rozprašovačem/ koupená v OBI, cena do cca 200 Kč. Je třeba častější aplikace a květiny zatím v pohodě.

 
Alabalova  15.02.14 23:52
boj s červci a puklice

Nevíte co to je??? :zed: nejsem odborník ale napadlo mi to orchidej je to na květech :cert: a na listech u vedlejší orchideje byl takový chomáček rezavých vajíček nebo co to bylo :poblion:. Ožralo mi to jenom květy a pod orchidejí byly takový slizký černý jakoby semínka na parapetu. Odnesla jsem to všechno do sklepa, odstranila to vatičkou namočenou v mýdle, okno i parapet přejela desinfekcí a kytky postříkala CAREO od Substralu :zed: zajímalo by mě co je to za hnusnýho parchanta - díky :mavam:

 
Tereza5555
175 příspěvků 16.02.14 11:05

Ahoj, tyhle černý ”kuličky” jsem měla v létě na balkóně pod šalvějí, prý tam musela být někde nějaká housenka, ale jaká, to nevím.

 
Alabalova  16.02.14 16:23

Ježiši moc díky :potlesk: :palec: Jsem ji vyndala z květináče a byla tam - hnusná :poblion: zelená, rohatá housenka a žrala zrovna květ :cert: Obě kytky jsem očistila, ostříhala napadené části, raději ještě postříkala a nechala bez substrátu - zítra jdu koupit nový substrát. Ještě hodím květináče a podmisky na vyvářku - FUJ TAJBL. Já se toho tak štítím, ještě že tu byla tchýně a toho hnusáka odnesla :hug: Nic mi nevadí ani červy ale brouk a housenka :pocitac: no teda. Ještě jednou moooc díky. Celý večer jsem hledala na netu a jediné co mě napadlo - slimák nebo štitenky :mavam:

 
carllito  31.10.14 16:47

Kdysi mi sousedka poradila Agrion Delta, párkrat jsem tim orchideje postrikala, pomohla mechanickym šetřením a. měla jsem pokoj. Nyní jsem si koupila novou orchidejku v Baumaxu a opět máme nezvane hosty, cervce. Tak snad opět zabere Agrion.

 Váš příspěvek