Diskuze

Zelenina

Česnek


Tulda 29.04.10

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte co je česneku. Na jaře vyleze je krásně zelený, roste. Když vyleze asi do výšky 10 cm tak najednou začnou listy žloutnout. Když jsem ho vloni sklízela nemá skoro žádné stroužky, některé vypadají jako plesnivé. :-? Díky


Reagovat
Magdalenka73 05.05.10

Jéé,tak to se také ráda poučím..Česnek mám letos nasazený poprvé :oops:


Reagovat
Jura007 05.05.10

Česnek jsme v rodině nikdy moc nepěstovali, nešlo nám to, takže jenom obecně. Česnek trpí hlavně parazity (háďátka) a potom houbovými chorobami (plíseň, vypadá podobně jako plíseň hlavičková – černý povlak). Tady bych asi tipoval na tu plíseň.

Pokud vím, tak stroužky česneku, určené na sadbu, se namáčejí do zředěného přípravku SULKA, ale nevím podrobnosti. Pravděpodobně kvůli prevenci houbových chorob.


Reagovat
tojemaras 14.10.10

česneku chybí dusík, třeba ho dodat do půdy, taky se mi to stalo… a tím, že hnil také bude třeba ho mořit, pokud máte houbové choroby


Reagovat
jiříz 19.01.11

Ve vlhkém jaru a chladnu trpí česnek nedostatkem dusíku. Je nutno přihnojit dusíkatým hnojnivem. Stav se zlepší


Reagovat
otakar 1 14.06.11

Je to plíseň, také mě to trápilo. Namořte stroužky v sulce, nebo hypermanganu. Pokud by to bylo hádátko, poznáto to po oloupání stonku, jsou tam larvičky. A sázejte na podzim, ne na jaře. Ahoj Ota, Hračky Otto-toys.


Reagovat
otakar 1 14.06.11

Je to plíseň, také mě to trápilo. Namořte stroužky v sulce, nebo hypermanganu. Pokud by to bylo hádátko, poznáto to po oloupání stonku, jsou tam larvičky. A sázejte na podzim, ne na jaře. Ahoj Ota, Hračky Otto-toys.


Reagovat
Magdalenka73 05.07.11

Prosím o rychlou radu ohledně sklizně česneku. Mám poměrně velký záhon krásného česneku,ale v posledních dnech se v našem okolí množí jeho krádeže přímo ze záhonů, a tak se ptám, jestli můžu už sklidit, ačkoliv je zatím stále zkroucený.Dnes jsem s hrůzou vyslala dceru na pole na průzkum, zatím tam je, ale mám obavu,že zítra můžu najít prázdný záhon.Uškodí mu případná předčasná sklizeň?


Reagovat
muškatek 05.07.11

Taky jsem o tom četla že se česnek krade ve velkém.já vždy sklízím jak ten vrchol dosáhne pravého úhlu tak jsem to četla a vždy to vyjde před naší poutí je na sv. ANNU to je 26.7,ale být Vama tak ho raději sklidím.


Reagovat
Magdalenka73 05.07.11

Jj,pro mě je také orientační datum i pro cibuli Anna..ale asi jdu zítra na to.Pokud ovšem do zítra někdo nesklidí za mě :wink:


Reagovat
ladysamara 30.05.13

Zdravím potřebovala bych poradit česnek jsem sázela nadzim bez namoření a teď mi žloutnou listy a nevím co s tím poradí mi prosím někdo??? :,(


Reagovat
Re: ladysamara | muškatek 30.05.13

Mě taky česnek žloutne a vím, že i více pěstitelům to není tím že jste nemořila já mořila, ale bude to asi tím počasím česnek chce sucho no a ono pořád prší ten můj byl dokonce 8.5.zaplavený­. :cert:


Reagovat
Re: muškatek | pckop 30.05.13

Lehce přihnojte ledkem vápenatým nebo stříkněte 5 % močovinou.


Reagovat
Re: pckop | muškatek 30.05.13

Tak zkusím ten ledek.


Reagovat
ladysamara 31.05.13

Jenže u nás v jižních čechách prší až teď v dubnu bylo krásně a usychal stejně


Reagovat
emilka12 15.12.13

Zase si někdo dělá prdel :poblion: :pocitac:


Reagovat
LilyHaran 02.02.23

I`ve come here kindly just to find a way to
boost my knowledge and give me such a credit. You know, when I started blogging, the only thing.


Reagovat
davidjohn 25.03.23

Je možné, že se jedná o nějakou chorobu česneku. Zelené listy by měly být pevné a zdravé a postupně by měly začít incredibox žloutnout a usychat až po sklizni. Pokud začnou žloutnout příliš brzy, může to být způsobeno nedostatkem živin nebo přemokřením. Pokud jsou stroužky pleťové, mohou být napadené plísní.


Reagovat
Anonymni 12.05.23

credible login


Reagovat
Anonymni 15.07.23

Rozšiřte své obzory zkoumáním různých classroom 6× žánrů. Pokud obvykle tíhnete k jednomu typu knih, vystupte ze své komfortní zóny a vyzkoušejte něco nového.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.