Diskuze

Zelenina

Česnek


60 28.09.11

Dobrý večer všem,prosím znova o radu,chci dát na záhon jěště česnek,není pozdě,kdo mně poradí,dííky :think: :think: :think:


Reagovat
Lanková 28.09.11

Liduško, je ještě brzy, česnek se sází až při prvních mrazících a namořený!!!N.


Reagovat
60 28.09.11

Děkuji Ti moc,tak mám jěště čas,to je dobře,protože teď mám jinou práci :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Magdalenka73 30.09.11

Chladné počasí je nutnost, aby na zimu moc nevyhnal. A podle předpovědi máme ještě hodně času. :wink:


Reagovat
60 30.09.11

Díky moc,to je dobře,že mám čas,aspoň uklidím chatu,jěště chceme naposledy grilovat a užít si toho nádherného počasí, :lol: :lol: :lol:


Reagovat
muškatek 30.09.11

Liduš já jen přidám,že na česnek musíš narýt záhon já vždy ryju tak v polovině října a nechám asi tak měsíc půdu uležet.Taky záleží na počasí.


Reagovat
Magdalenka73 02.10.11

U nás se zatím také rýt nedá, je velké sucho a půda jako „beton“ :think:


Reagovat
Lanková 02.10.11

Magdalenka je nespavec!! U nás v Liberci to celkem s vláhou jde, manžel začal v pátek rýt, jde to krásně a truhlíky s květinami skoro nezaléváme…jinak dobrý den přeje Naďa :lol:


Reagovat
60 02.10.11

dobrý večer,zase k tomu česneku,na příští víkend hlásí sněžit :roll: a tady na severu je to docela možné,viď Naďo,tak nevím,jak se budu hrabat ve sněhu :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Magdalenka73 02.10.11

Nespavec ne, ale moc ráda si užívám klidných večerů, kdy už děti spí :-) Vláhu docela závidíme, tady velké sucho, včera přes 27 st.ve stínu a truhlíky stále zalévám denně..a to už jsem se těšila před měsícem,že mi to skončí :think: Liduško,neboj­te..možná zasněží, ale jinak má být říjen teplotně nadprůměrný, určitě zasadíme :lol:


Reagovat
Lanková 02.10.11

Lído nešil, máš určitě hrablo na sníh, ne? Prostě odhrabeš a zasadíš, žádný problém…neboj, budou ještě pěkné dny a všechno stihneš, vždyť my ženské ze severu zmáknem všechno, viď? Naďa :lol: :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Lanková 02.10.11

Magdalenko, docela Vás chápu, teď nám usnula konečně vnučka, kterou jsme si přivezli z Pha do Liberce, je nemocná a konečně jsme ji udolali a jdeme si hodit nohy na taburet. Když byly moje děti malé, domácí práce, nebo šití atd. jsem prováděla skoro vždy po nocích, nebo velmi brzy ráno. To skončilo a je to tady znova s další generací, hurá! Slyšela jsem, že spánek je jen zvyk…Naďa :lol: :lol: :lol:


Reagovat
60 02.10.11

Hele,já jim stějně nevěřím,protože to málokdy uhodnou a když tak vemu lopatu a půjdu na to :lol: :lol: :lol:


Reagovat
60 05.10.11

tak dnes jdu koupit ten namořenej česnek,protože bude pršet,to je dobře,protože už bylo hrozné sucho a udělám,jak jste mi radili,díky :palec: :palec:


Reagovat
Lanková 05.10.11

…jasně, kup ho 2 kila a až vyroste, my ho od Tebe rády koupíme, že kolegyně? :palec:


Reagovat
Magdalenka73 06.10.11

Tak na mě přesně sedí to pořekadlo a hloupém sedlákovi a velkých bramborách :lol: :lol: Já totiž česnek ani nemořím :oops:


Reagovat
Lanková 06.10.11

Třeba máte přísun naprosto zdravé sadby, jak česneku, tak cibule…víc si nelze přát, my ani česnek nepěstujeme, nedařilo se! :think: Naďa


Reagovat
Magdalenka73 07.10.11

Určitě je to,Nadi, i o kraji..Blízko nás jsou vesnice vyhlášené právě pěstováním česneku, tak asi tu máme i pro něj vhodné klima.. :wink:


Reagovat
Lanková 07.10.11

…ono to chce spíše písečnou lehkou půdu, my ať se snažíme sebevíc, je u nás půda stále těžší, prostě to není právě příznivé…a dík za reakci N. :lol:


Reagovat
BigJim 13.10.11

No ono záleží na tom jestli je ozimý nebo jarní. podle toho se sází. Souhlasím s tím, že ozimý česnek je potřeba vysázet co nejpozději co dovolí počasí. Podle mých zkušeností ideál je konec října.Nicméně zkoušel jsem už několikrát vysázet ozimý česnek na jaře a taky vyroste, ale z některých stroužků se udělají klaické palice a některé udělají velké kuličky až 4 cm průměr. Na zabíjačku ideál. Když je potom na pozim zasázíe, tak opět udělají klasické palice. Ještě jednu poznámku k česneku ikdyž možná nebudou všichni souhlasit. Mám za 30 let pěstování česneku odzkoušené, že pokud chcete aby byl česnek velký, tak jakmile se začnou oběvovat palice okamžitě je vylamuji – dají se dál kuchyňsky využít.


Reagovat
Radka75 14.10.11

dle literatury má denní teplota poklesnout pod 9 C. Budu sázet až koncem října. Loni dokonce až v půlce listopadu. Bylo dlouho teplo


Reagovat
Maariee 14.10.11

souhlasim :palec: take palice okamžitě vylamuji


Reagovat
60 14.10.11

Tak to jsem ráda,že mi takhle lidičky radíte,děkuji,ale Naďa píše,že u nás je těžká půda,což je pravda,tak co kdybychom tam nasadili krtka,on nám to pěkně nakypří :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Lanková 14.10.11

…ježkovi oči Lído! My máme nějakého hraboše, nebo krtka na zahrádce! Nevíme kde se tady vzal, přijeď, nemáš to daleko, naženeme ho a odvez si ho, nakypří Ti zahradu až do aleluja…čau beruno Naďa :lol:


Reagovat
BigJim 14.10.11

Krtek vám půdu nevylehčí. Určitým řešením je koupit velké balení rašeliny, dělají se 250 litrů a pak 3 a 6 m3, tu rozházet po záhonu a zarýt. První rok bych tam ale česnek nedával. Troch struktůru půdy vylepší popel ze dřeva, ale toho by muselo být. Já sám sem zkoušel vylehčit půdu zapravením většího množství pilin z katru a následně přivápněním a přihnojením, ale opět je to záležitost tak tří až pěti let, než se piliny rozloží a dá se na nich pěstovat česnek nebo cibule. Jiné plodiny se celkem dají. Urychlit rozklad pilin lze přidáním močoviny, ale opatrně na přehnojení dusíkem. Ještě jedno řešení mě napadlo – pokud by někde v okolí dělali skrývku a zemina byla odpovídající kvality, tak si nechat dovést, pokud prostor dovolí.


Reagovat
60 14.10.11

Ale když říkáte,že pomáhá popel ze dřeva,tak ta půda bude asi super,protože na jaře jsme tam pálili ,,čarodějnice,,a to teda bylo :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Magdalenka73 15.10.11

Jj, ten popel praktikovala už moje babička. Na česnek se zatím také nechystám, má se ještě oteplit. Loni to bylo opravdu hodně pozdě a stejně ještě pořád tenkrát nebyla na sázení ta správná teplota. :wink: Ale narostl parádní..palice také vylamuji :wink:


Reagovat
Lanková 15.10.11

…holky jste šikulky! Čtu Magdalenko, že se má ještě oteplit? V Liberci bylo (u nás –5), šedivec jak blázen, muškáty zavěšené 4 metry nad zemí totálně omrzly. Ale nevadí…pá Naďa :lol:


Reagovat
Lanková 15.10.11

Zdravím nového přispěvovatele a asi zdatného zahrádkáře! Jen k té půdě. Je to skvělý nápad ta skrývka, ale asi bychom se nedoplatili. Nehledě na to, že u nás se všechny polnosti zrušily, ale máme úchvatnou průmyslovou zónu. Když jsme měli králíčky, chodili jsme přes silnici na trávu, teď máme dálnici. Tak asi takto. Dá se debatovat o ledasčem, mám ráda výměnu názorů a rady, které mohou pomoci. Ale třeba česnek jsme vzdali, neprospívá. Sousedovi pár metrů pod námi ano :think: zvláštní, že? Přeji pěkný večer Naďa


Reagovat
BigJim 16.10.11

Vím, že se skrývkou bývá problém, ale přesto se někdy podaří kápnout na zdroj bezplatný. Sám jsem vyzkoušel, a teď se možná budete trochu divit, ale rybniční bahno z čištění rybníka dovežené na podzim, aby přemrzlo, má něco do sebe. Řeklo by se, že to bude jílovíté, ale není tomu tak. Možná, že z jiného rybníka by bylo jiné, ale to co jsem si odzkoušel, a byly toho dvě tatry bezplatně, mělo úspěch. V loňském roce u nás v okolí čistily dva rybníky, celkem odhaduji podle počtu vleček tak 5–10 tisíc kubíků a všechno šlo na pole, letos v tom byla naseta kukuřice a evidentně se jí v tom dařilo.


Reagovat
Lanková 16.10.11

No tak to je bezvadný nápad! Teď vlastně nevím, kde žijete, nepodívala jsem se…Morava, Jižní Čechy…jestli ano, fakt máte trochu jiné podmínky. Ale že píšete o rybnících, já ani nevím kde tady máme rybník. Tady jsou takové podivné nádrže. Máme v Liberci hezkou přehradu,má i vysoký přepad, spousta zeleně, i voda je poněkud tyrkysová. Ale lidé se tam koupou, občas je zákaz, ale to je asi všude.Tak si říkám, že nejlepší by byl prachobyčejný hnůj, máme od včera vyhlédnutý koňský, uleželý. Uvidíme jak se dohodneme s majitelem. Já nevím, proč se ti chovatelé o ty bobky tak škrtí. Přeji krásné odpoledne! Naďa :lol:


Reagovat
BigJim 16.10.11

Hnůj na zahradu nemá chybu, ale vzhledem k původnímu tématu česnek – učitě ne pod česnek. No a ta lokalita kde bydlím? http://www.mapy.cz/#…


Reagovat
Lanková 16.10.11

Díky za mapu, žijete v nádherném prostředí! Zeleň a zeleň, krása! N. :potlesk:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.