Cibule

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jiříz  26.01.11 06:57
cibule

Při pěstování cibule dlouhodobě zjišťuji, že po sklizni má často cibule jakoby vnitřní obal= slupky, který je překryt cibulí a pak jsou konečné slupky.Při spotřebě pak vzniká problém, protože po odstranění slupek se cca 4mm směrem do středu objeví další obal, který vlivem skladování začal mokvat a zahnívat. Cibule je tím upotřebitelná až po odstranění tohoto vnitřního obalu a 13 cibule se vyhodí.Dlouhodobě pátrám, jak tomu zamezit.

Reakce:

60
1930 příspěvků 05.06.11 20:36
cibule

dobrý den,já mám zase problém,že se mi letos cibule celá skroutila a je malá,jsem ztoho nešťastná,protože nevím jestli ji mám vytrhat a dát tam něco jiného :-x

muškatek
3049 příspěvků 06.06.11 11:27
Cibule

Cibule Vám chytla plíseň postříkat a nepapat.

jiříz  06.06.11 17:39

Cibule nechytla plíseň, ale napadla ji muška, tuším květilka cibulová, která tam nakladla vajíčka a larvy vyžírají listy-stonky. Lze postříkat proti savému hmyzu. V odborné zahrádkářské prodejně Vám poradí.Plíseň může přijít až později, podle mých zkušeností plíseň nezkrucuje listy

60
1930 příspěvků 06.06.11 18:33
cibule

Já jsem se naštvala a vytrhala ji,dala jsem tam cukety a salát,ale jěště mám bílou a ta je hezká,tu mi poradili,že ji mám vyskoušet,tak snad dozraje,dnes je tady bouřka a leje

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 26.02.12 18:05
cibule

má rada zní nepěstovat cibuli ze sazečky , ale koupit si raději sazenice předpěstované cibule globo , v našem zahradnictví již několik let prodáváme tuto odrudu a sazenice které předpěstováváme ze semen která sejeme už v listopadu tak aby se během dubna dali vysázet kvalitní sazenice na záhony :D

60
1930 příspěvků 26.02.12 18:15

A dá se u vás koupit předpěstovaná cibule??Kdy ji objednat,děku­ji,Lída :think: :think:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 26.02.12 18:25

ano dá právě v tomto týdnu se bude přepichovat do sadbovaů a k dodání bude od začatku května po 1,50,–/ks a zaručuji vám že tuto cibuli když budete zalívat tak vám doroste i 0,5 kg /ks v případě že nebudete zalévat doroste vám standardní velikost , dále radíme alespoň jednou za vegetaci prolít jakýmkoviv fungycidním přípravkem

pckop
153 příspěvků 12.03.12 22:53

Cibule Globo je sice výnosná, ale má málo silic a krátkou skladovatelnost.

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 13.03.12 06:37

ano ano přesně tak , ideální do kuchyně ale v dnešní době pochubuji že si někdo doma pěstuje cibuli pro skladování , většina pěstitelu si cibuli pro skladování kupuje a tu co si sám vypěstuje použije a spotřebuje již během vegetačního roku

60
1930 příspěvků 13.03.12 19:53

A Honziku,dáte nám vědět,až bude čas na tu cibulku,abychom si mohli objednat od vás??? :think:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 13.03.12 20:41
CIBULE GLOBO

ano zavčasu dám vědět , již dnes se rostlinky přepichovali do sadbovačů :)

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu