Diskuze

Zelenina

Čím popsat cedulky u záhonů.


Pudloslavaa 26.04.10

Moje letošní úroda bude jedno velké překvapení – počasí mi už dokonale spláchlo všechny popisky u záhonů. Zkoušela jsem lihový fix, propisku a tužku, tužka ještě trochu drží, jinak nic. píšu na tvrdý karton, třeba z různých krabic od potravin.

čím to označujete vy? vím, že někdo tam dává sáček od semínek, ale já málokdy spotřebuji všechna naráz.


Reagovat
Jura007 26.04.10

Pudli, používám nastříhané bezpečnostní tabulky („Pozor nebezpečí úrazu elektrickým proudem“) a na ně píšu nejměkčí obyč tužkou, co seženu. Ničím ji neumyješ, můžeš jen rozmazat rukou. Propisku a lihovku jsem zavrhl, popisovač na DVD jsem nezkoušel.

Místo tabulek můžeš v nouzi rozstříhat kelímek od půlkilového jogurtu. Ale prohlídni si napřed recyklační značku na něm – na polypropylénu tužka nedrží, na tvrdém polystyrénu ano.


Reagovat
Pudloslavaa 26.04.10

jak vypadá ta značka? kelímeky jsem měla vloni, ale ne v kombinaci s tužkou, lihovka zmizela taktéž


Reagovat
Jura007 26.04.10

Ta recyklační značka jsou takové tři zatočené šipky, je z nich udělaný trojúhelník a v něm je buď napsáno PS nebo PP nebo je tam číslo (04, 05, 06). V tom případě jsou písmena pod ním.

Buď je to natištěné tmavomodře na boku kelímku nebo plasticky vylisované na jeho dně.


Reagovat
Pudloslavaa 26.04.10

a polystyren je predpokladam PS- diiiik


Reagovat
jirkapospa 26.04.10

Nejvhodnější jsou rozstříhané bezpečnostní tabulky např. únikový východ a pod. popsané popisovačem CD a DVD liner, nic to nesmyje a lze je použít i příští rok. Krásné jaro.JIRKA


Reagovat
sud 26.04.10

[citace] Pudloslavaa píše: Moje letošní úroda bude jedno velké překvapení – počasí mi už dokonale spláchlo všechny popisky u záhonů. Zkoušela jsem lihový fix, propisku a tužku, tužka ještě trochu drží, jinak nic. píšu na tvrdý karton, třeba z různých krabic od potravin.

čím to označujete vy? vím, že někdo tam dává sáček od semínek, ale já málokdy spotřebuji všechna naráz. [/citace]


Reagovat
sud 26.04.10

Cedulky kupuji buď zinkové,nebo umělohmotné,ale ty se občas lámou a popisuji popisovačem na CD,nebo také lakem na nehty který už nevyhovuje.Přeji hodně úspěchů


Reagovat
fidla 26.04.10

nejjednodussi je na plastovy kolik(treba nastrihany z tech bezp.cedulek :palec: ) napsat mastnou tuzkou nebo voskovkou.. lety provereny postup v zemedelskem pokusnictvi :palec:


Reagovat
sud 27.04.10

Moc děkuji a hurá do toho :potlesk:


Reagovat
Pudloslavaa 27.04.10

a ty cedulky kupujete? ony jsou totiz celkem drahe


Reagovat
fidla 27.04.10

stacila by treba podlozka na psani z papirnictvi nastrihat.. jinak fantazii se meze nekladou, treba najdete v domacnosti cokoliv jineho vhodneho


Reagovat
Jura007 27.04.10

Jedna firma tady v Brně vyprodávala nějaký sklad zkrachovalého státního podniku, tak jsem měl cedulky za tři koruny kus… Ale staré zásoby už došly… :oops:


Reagovat
jiříz 10.02.11

Nápisy mám většinou stejné každý rok,sázím zhruba stejný sortiment, tak si názvy vypaluji do dřeva.


Reagovat
jiříz 23.02.11

Kdo potřebuje hodně popisek, prodávají se umělohmotné lžičky 1000 ks za cca 100 Kč Popisují se vhodnou fixkou na umělé hmoty ,tenší částí se zabodnou do země


Reagovat
sud 23.02.11

Ahoj a říkám,dost dobrý nápad. :potlesk: Hlavně je tam nenechávat přez zimu (sníh je určitě poláme) :twisted:


Reagovat
60 14.06.11

to s těma umělýma lžičkama je dobrý nápad,už jsem taky vyskoušela všechno možný a nic nevydrželo,dík :palec:


Reagovat
tojemaras 02.10.12

Já kupuju fixy od schneideru, nesmaže se nikdy nic, ale ty drahé kolem 60 Kč stojí ten fix


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.