Diskuze

Exotické ovoce

Citrusové plody


lukass1 28.12.10

:-) Chci se jen zeptat, kdo z vás pestuje nejaké citrusové plody? Rady o jich pestovaní moc nepotrebuji, jen že kdo je pestuje ? Dekuji predem.


Reagovat
interpreter 28.12.10

No ja myslim, ze citrus doma pestuje kazdy spravny pestitel ,o) Ja jsem zacinal s citrusy v 16 letech a mel jsem jich opravdu spoustu. Dokonce jsem clenem vyboru citrusarske organizace, presto, ze uz citrusy nepestuji. Presedlal jsem na jine rostliny ,o) Roman


Reagovat
lukass1 29.12.10

no to není tak celkem pravda, protože každý nemá velkou pudu, a ani na to čas. Ale je dost pestitelu který se tomu venují. Ja osobne nejsem obzlášť na cistrusy, ale sadím je. A ješte se chci zeptat o jaké citrusy se jedná? Protože citrusových plodu je mnoho druhu.


Reagovat
interpreter 30.12.10

K čemu půdu? Já pěstoval citrusy v panelákovém bytě a na balkoně. Zkusil jsem snad od všeho trochu, trifoliáty, citroníky, pomeranče, mandarinky, kumkvat a dokonce jsem měl i panašované druhy, ale ty v panelákovém bytě moc nešly. Moc rád bych se jednou k citrusům vrátil, ale v paneláku to vážně moc nejde, takže třeba jednou až bude skleník nebo větší prostory ,o)


Reagovat
lukass1 30.12.10

že pudu ja jsem tou pudou myslel velké kvetináče, ale s mého príspevku to asi vyznelo jinak. Ja mám zkuženosti jen s citrony, mandarinky zdechli :mrgreen: a ostatní tak tak. Hruza :lol:


Reagovat
lukass1 31.12.10

hej a jaké citrusi máš nejradeji? :mrgreen:


Reagovat
julisek 01.01.11

ahoj, taky jsem pestovala mandarinky , pomerance, citrony a zkousela jsem i takove blbosti jako mango, liči, avokado atd…no, ze zacatku parada, ale potom mi to nejak uschlo :-( no co se d delat, ja ted jedu spise v kaktusech, bylinkach a ovoci a zelenine ;-)


Reagovat
interpreter 02.01.11

Me osobne se do panelaku libi mandarinky a prave muj oblibeny kumkvat (fortunella).


Reagovat
lukass1 02.01.11

julisek, no já taky na balone pestuju všechno, ale jen pro informaci na balkon se dost hodí i kivi, ale musíš mít i samčí i samičí rostlinu, protože jinak nebudeš mít plody. Mne osobne se nejvíc povedli citróny, mandarinky byly hruza :mrgreen: Ted budu zkoušet pomeranče snad budov ok. :-D :-D


Reagovat
interpreter 02.01.11

Urcite budou, zalezi take hodne na podnozi, podminkach atd.


Reagovat
lukass1 02.01.11

to vím, jenom to tak ríkam, ja osobne mám nejradeji pomaranče, tak proto bych byl rád kdybych se povedli. :-D


Reagovat
lukass1 03.01.11

hej a mango si zkoušel ? :mrgreen:


Reagovat
lukass1 03.01.11

hej kdo z vás zkoušel mango ? :-D :-D


Reagovat
luky1111 01.02.11

hej ludia pestujem si na balkone už 6 rokov. Prvý rok skúšam citróny. Viem že potrebujem substrát na citrusy aj čo to potrebuje aj ako sa to zaštipuje. Ale jedna vec. Vyrástol za 14 dní, ale ako rastie tak tam má semiačko, a tá rastlina rastie aj s tým. je to normálne? Alebo nie?


Reagovat
Re: luky1111 | Kate1984 21.09.16

Dobrý den, dneska mě dorazily dva mandaríkovníky

http://www.citrus-shop.cz/…plody-detail

http://www.citrus-shop.cz/…irusu-detail

Dále ještě tento stromeček http://www.citrus-shop.cz/…meyer-detail

Jaké prosím používáte hnojivo na tyto citrusové stromečky?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.