Diskuze

Exotické ovoce

Citrusy - jak je dát do kupy?


Loudy 09.12.13

Před třema rokama jsem „zdědila“ letité citrony, do té doby jsem s nima neměla žádné zkušenosti a i dnes se považuju za začátečníka. Starám se o ně stejným způsobem, na jaký byly zvyklý, ale poslední dobou vypadaji čim dál hůř. Nové listy, které se objevují jsou zdeformovaný – jakoby se špička listu zastavila v růstu a zbytek rostl dál – list se pak zdeformuje a jakoby prohne. Nevíte čím to může být? Málo vody? Nebo nedostatkem živin? Nebyly přesazený už asi 5 let, ale přihnujuju je pravidelně? Problém je, že jsou opravdu velký, s květináčem pořádně nehnu a nevím, jak je přesadit, navíc tchán, kterému dřív citrusy patřili říká, že po každým přesazování strašně dlouho hubili škůdce, které se tam nanesli s novou půdou a rostliny to vždy málem nepřežily. Z toho důvodu se mi do přesazování moc nechce. Je pravda, že rostliny nejsou v moc dobrý kondici – hlavně asi díky tomu, že nemají kde zimovat. Jediné místo s dostatkem světla je v obýváku, a tam pod 18 stupňů nebývá. Poradíte, jak dát citrony do kupy? Děkuji

Přidávám fotku http://www.konev.cz/…/09-12-2013/


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.