Diskuze

Balkonové rostliny

Co do stínu?


MarkyM 10.05.15

Zdravím všechny, prosím co můžu vysadit do celodenniho stínu? Líbila by se mi lobelka, ale ta asi potřebuje sluníčko co?


Reagovat
AlextheGreat 10.05.15

Zdravíčko přeji zkuste například barvínek, břečťan, plicník nebo přísavník. Pak begonie a fuchsie :)


Reagovat
MarkyM 10.05.15

@AlextheGreat

Tý jo, to ani neznám, zkusim pohlesat, děkuji. No fuksie mě taky už napadla, ale myslela jsem, že chce spíš polostín…


Reagovat
AlextheGreat 10.05.15

@MarkyM Fuchsie je velký rod a mnoho odlišností jistě se najde alespoň deset kultivarů které se u vás ve stínu budou mít fajn :)


Reagovat
natyber 10.05.15

@MarkyM Nebo třeba Bohyšky http://www.ireceptar.cz/…yska-funkie/

Taky kapradiny, nebo čechrava. Je jich spousta http://abecedazahrady.dama.cz/…rat-do-stinu


Reagovat
natyber 10.05.15

@AlextheGreat Měla jsem jednu kterou jsem měla v polostínu a časem jsem o ní přišla. Můžu jí tedy dát i do úplného stínu? Děkuji.


Reagovat
AlextheGreat 10.05.15

@natyber Hodně záleží na kultivaru, čili některé do stínu jiné do polostínu další rozptýlené světlo. Dával bych pozor na půdu a zálivku. Pak jen dostat správný kultivar. Obecně je braná jako trvalka do stínu abych tak řekl. Zkuste dva, tři kultivary a podle prosperity bych obměnil stanoviště a květiny.


Reagovat
natyber 10.05.15

@AlextheGreat Díky. Koupila jsem jí jako nezkušený zahradník. Je to už dva roky, a chci to zkusit znovu protože je krásná. Tak jen vybrat tu správnou :think: Snad se to podaří.


Reagovat
AlextheGreat 10.05.15

@natyber Budu držet všechny čtyři palce. Koukněte po internetu aby jste měla představu o Kultivaru a pak už jen objednat a zasadit. Určitě se u Vas budou květiny cítit dobře. :) Mimoto také nejsem nijak zkušený :) Přeji krásné jaro!


Reagovat
natyber 11.05.15

@AlextheGreat Děkuji, no já se právě bojím si to nechat poslat poštou :think: Většinou kupuji na trhu, ale tu fuchsii jsem pořídila v OBI a je pravda, že tam se moc o kultivaru nedovím :roll: :lol:


Reagovat
AlextheGreat 11.05.15

@natyber Madam jestli chcete svou rostlinku doporučuji od semínka www.neoseeds.cz mám s nimi jen pozitivní zkušenosti, pokud by jste raději už velkou rostlinku navštivte zahradnictví. Obi a Baumaxi jsou tipy obchodu kde se dozvíte „něco mix barev“ tím to pro ně končí. Jednou jsem takhle zavítal do jednoho z těchto dvou obchodních řetězců a po mém dotazu na masožravé rostliny mě paní dovedla k africkým fialkám a řekla ať si vyberu. Od té doby tam jezdím jen pro kvetníky zeminu a pomůcky k pěstování.


Reagovat
natyber 13.05.15

@AlextheGreat Ano, snažím se pěstovat vše ze semínek a celkem se daří ;) Tuto květinu jsem koupila, neb se mi moc líbila a pěstovat jí ze semen mě nenapadlo, díky za radu. Letos už to asi nestihnu, ale příště to určitě vyzkouším.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.