Nemoc na jabloni

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chuanitka
32 příspěvků 03.07.10 10:31
Co je to za nemoc na jabloni?

Prosím zkušené, co to je za nemoc? Objevilo se to na mladé jablůnce, postříkala jsem kuprikolem, ale nezdá se mi, že by nějak pomohl :think: :-(

Reakce:

Jura007
192 příspěvků 04.07.10 17:46

Chuanitko, asi ti neporadím - nemoc jsem nepoznal, ale dneska odpoledne jsem zjistil, že moje čerstvě vysazená jabloň (odhadem tak 4 roky, odrůda Bohemia, jílovitá půda) má na koncích výhonů to samé. Takže budu čekat, co se ještě objeví a budu doufat, že je to následek přemokření v jarním období; no a že to odezní samo…

Jura007
192 příspěvků 04.07.10 17:47

A ještě drobný doplněk - na většinu nemocí jabloní Kuprikol nezabírá, tam už to chce razantnější chemii - Torant, Reldan a podobně. Kuprikol má tady funkci jenom jakési dočasné dezinfekce.

chuanitka
32 příspěvků 05.07.10 08:17

Juro, děkuji za příspěvek. Kdybych něco zjistila, napíšu sem.

rosnička 01  21.06.12 22:53
choroby na jabloni

Prosím o radu. Na starších jabloních (stáří asi 30 let) Idaret, Letní průsvitné dochází po rozvinutí květů k jejich uschnutí a zároveň zakrní i listy. Začalo to na jedné jabloni, nyní už to je na třech jabloních vedle sebe. Ostatní jsou zatím v pořádku. Na kmenu je něco jako rez. Na další jabloni v jiné části zahrady se na listech objevil nějaký mě cizí problém. Můžete poradit. Mám obavy, aby to nepokračovalo dál.

Váš příspěvek