Co se starou zeminou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

interpreter
513 příspěvků 18.04.11 06:28
Co se starou zeminou?

Bydlím v panelovém domě a tudíž nemám kde skladovat zeminu. Tudíž každý rok na jaře, když chci přesazovat, koupím pytel substrátu. Přes zimu mi však dost kytek zahyne a zůstanou mi květináče se starou zeminou. Je mi líto zeminu vyhodit, tak se sypu do velkého černého pytle. Ve sklepě už mám dva plné pytle.
Teď řeším, co s tím. Dá se zemina znovu použít? Například soused si pod naším domem v lesíku udělal jámu do které ty květináče vždy vyklopí, hází tam i otrhané listy apod. Na to pak přihodí listí ze stromů. Za rok pak jde a nahrabe si tam zeminu do květináčů.
Máte někdo podobnou zkušenost? Co byste mi poradili? Zahrádku nemám, abych to odvezl na kompost.

Reakce:

kyti5
6058 příspěvků 18.04.11 06:59
zemina

Já také zeminu nevyhazuji, ale mám výhodu, že ji použiji na záhonech , nebo ve venkovních truhlících je jen" vysílená" jinak jí nic není , přisypu novou zeminu a přimíchám pozvolna uvolňující se granule hnojiva osmocote a může se bez obav znovu použít.Toť má zkušenost.A kytičky rostou jak divé :-D :-D

Příspěvek upraven 18.04.11 v 19:48

buliznik
769 příspěvků 18.04.11 19:36

dělám to podobně,smíchám s novou zeminou a přidám hnojivo a znovu použiji. :palec:

kyti5
6058 příspěvků 18.04.11 19:48

:potlesk: jsem ráda že nejsem sama jsme dobří hospodáři :palec:

Magdalenka73
1323 příspěvků 19.04.11 09:16

Dělám to naprosto stejně :wink:,míchám starou s novou do venkovních truhlíků a dost hnojím,takže výsledek :palec:
interpreter..takže soused si vyrobil takový malý kompost pro panelákového zahrádkáře :-D skvělý nápad :potlesk:

Váš příspěvek