Diskuze

Zelenina

Cuketa


Bao 23.06.10

Dobrý večer, prosím o radu. Letos prvně jsem vysadila dvě sazenice cukety. roste pěkně, ale na listech se objevily bílé fleky (mléčné barvy). nevíte někdo, co to je? děkuji


Reagovat
jahulka 26.06.10

Dobrý večer, pokud listy vyypadají jako posypané práškem, listy se deformují a opadávají, mohlo by se jednat o padlí. V žádné případě nezalévejte rostlinu na list. Napadané listy odstraňte. Choroba se vyskytuje při vlhkém a studeném počasí. Také by se mohlo jednat o plíseň šedou, v tomto případě bývají napadené i stonky a skvrny jsou vystouplé, plstnaté. Postup je stejný, odstranit napadené části, omezit zálivku a ošetřit rostlinu fungicidem.
Ovšem buďte opatrná, pokud už má cuketa plody, tak bych se chemie bála. :-)


Reagovat
Jura007 27.06.10

Cukety s velkými tmavězelenými plody mají i jakousi plíseň, která s nimi žije v symbióze a nijak rostlině neubližuje. Projevuje se stříbrnými „pavučinami“ okolo žilek na listech, pouze shora (nikdy ze spodní strany). Pokud se objeví toto, není potřeba se znepokojovat.


Reagovat
mucenka 29.06.10

Já mám,teda zkušenost s bílými fleky také,udělali se mi na listech když jsem zalévala při slunci,nic to neni.


Reagovat
jahulka 30.06.10

To je pravda, určitě bych zalévala opatrně ke kořenům a nekropila listy.


Reagovat
Pudloslavaa 24.07.10

nektere druhy je maji normalne


Reagovat
jiříz 19.01.11

Většinou jde o normální zbarvení listů.Plíseň vypadá úplně jinak a lze ji hned identifikovat.


Reagovat
rago 29.07.13

Dobrý den,

chtěl bych navázat dotazem. Mladé plody cukety mi od květu hnijí, po utrhnutí je špička měkká s dírou a z cukety vyteče voda. Zálivku dávám ke kořenům, dešťovku, listy jsou beze skvrn. Děkuji za radu


Reagovat
emilka12 29.07.13

Méně zalévat


Reagovat
emilka12 29.07.13

Bao mě také tak rostou cukety s bíléma flekama, mám to každy rok, nejvíc z jara.Asi to bude nějaká reakce na slunce a světlo nebo to bude takovy druh. :mavam:


Reagovat
pucek 29.07.13

Ale týká se to i dýně. Rostliny jsou už dost dlouhé, ale květy jsou plané, netvoří plod. Čím to je?


Reagovat
emilka12 29.07.13

To bude počasím. Taky nám okurky a cukyny málo plodí.


Reagovat
Re: emilka12 | natyber 02.03.14

Ahoj :mavam: poradí mi někdo kam zasadit cuketu, když zatím nemáme kompost (tam prý roste nejlépe), zda je lepíš někam do polostínu, nebo na slunce :think: díky.


Reagovat
emilka12 02.03.14

@natyber Na slunce. Mě už lezou za oknem. Já si jich pár predpěstuju. I okurky.


Reagovat
Re: emilka12 | emilka12 02.03.14

A potom přidávám zeminu z listového lesa, je to taky kompost. :mavam:


Reagovat
natyber 23.06.14

@emilka12 :mavam: Já úplně zapomněla, že jsem se tady na něco ptala :oops: :lol: cukety jsem měla dvě a obě sežral hnusnej slimejš :cert: zkusila jsem teď ještě dvě tak snad to přežijí a dám je tedy na slunce, les nemám :lol: :lol: děkuji.


Reagovat
Re: natyber | pucek 24.06.14

Natyber, nic si z toho nedělej, až třetí zasazené cukety jsem uchránila před slimejši. Jinak si myslím, že i v horší půdě narostou. Stačí v začátku přihnojit.


Reagovat
natyber 10.05.15

@pucek :mavam: Tak už je to tu zase, ten čas tak letí 8o Letos jsem se snažila, sazeničky jsem už dala do skleníku a pěkně rostou. Ještě chvíli počkám a šoupnu je ven na slunce. Zrušila jsem chodníčky v záhonech a chci se trochu pokusit o polykulturu :think: :lol: Netušíš náhodou co všechno může růst okolo cuket :think:


Reagovat
pucek 11.05.15

Zdravím Naty, ano už je to tu zase, ale moje první myšlenka je uhlídat před slimáky a že jich letos je a bude :cert:. Taky čekám až trochu víc narostou, ty dřevnatější už jim tolik nechutnají. Na tvojí otázku, co kolem cuket je těžko říct. Nikdy nevíš, jak se rozroste, tak aby nestínila. Snad něco do výšky-rajčata? :think: Jinak si myslím že se snesou se vším. Letos zkouším i špagetovou.


Reagovat
natyber 11.05.15

@pucek Ahojda, špagetovou 8o ježiš já teda vůbec nic neznám :lol: No právě těch slimáku, je už teď dost, už se mi pustili do kedlubnů :cert: pořád si říkám, že zkusím to pivo, prý na ně zabírá, ale já mám takový prales na zahrádce, že se stejně mají kde schovat a nažrat :pocitac: Kokem té cukety jsem myslela třeba pod ní ředkvičky, nebo salát :think: ale máš pravdu, že ona se mrška rozroste. Rajčata mám ve skleníku, neb se mi to v loni osvědčilo a zkusím dát ven jen pár co se mi tam nevešlo. A pěstuješ salátovky? Já je teda mám už ve skleníku, jsou už tak 50 cm vysoké, kvetou a je na nich spousta okurek. Nevím zda je mám otrhat, aby mohla rostlina růst, nebo je tam nechat :nevim: :mavam:


Reagovat
pucek 12.05.15

No pivo zabírá, ale stejně přilezou další, to je nekonečný příběh :(. Právě jak píšeš, oni se pořád mají pod co schovat, to bys nemohla pěstovat nic. Ted´ se jim líbí pod listy tulipánů, pod truhlíkama a to každý den nadzvedávám a prohlížím a nic platný, jsou tam znova. Já budu taky dávat asi 4 rajčata ven, no v nejhorším budou později plodit. Jinak salátovky mám ještě doma, pozdě jsem sela, ale oni to doženou. Jednou mi ve skleníku nastydly :) a pak to dlouho trvalo, než se vzpamatovaly. No a ty tvoje teda pěkně ženou, možná to trochu prober a nech jich tam pár, at rostlinka roste :mavam:


Reagovat
natyber 22.05.15

@pucek Ahojda, tak jak ti to roste? Já už mám ve skleníku malý prales :lol: Mám ty dvě cukety a dnes jsem jednu teda přesadila na záhon. Stejně se bojím, že pokud přežije přesazení, tak jí zlikvidují slimejši :zed: I když už je dost velká, tak snad to přežije. Jinak teda ty okurky jedou jak šílený, rostlinky jsou celkem malé, ale těch okurek 8o Trhám je když mají tak 10 cm a slupnu je. Dnes jsem ty maličké oškubala skoro všechny, aby to trochu zesílilo. Co všechno pěstuješ ve skleníku? Dala bych něco třeba pod rajčata, ale co :think: :mavam:


Reagovat
pucek 23.05.15

Naty, já mám skleník malej, tak než vyrostou rajčata, tak tam zatím přechovávám ještě ty cukety, pepina a fíkovníky. Ted´ je zima, tak mi to neroste, ty máš hodně velkej náskok, když už baštíš okurčičky 8o. Možná bydlíš v teplejší oblasti. Rajčata ven jsem nakonec dala jen dvě a co myslíš :?: Druhý den jedno sežané celé a druhé okousané :cert:. Vůbec nemám odvahu vystrčit ty cukety, zvlášt´když je deštivo, slimejši tu mají provoz jak na dálnici, ještě počkám. Jinak jsem u rajčat měla jen ředkvičky a trochu kopru. A jelikož nerada pleju a ve skleníku dlouho kvůli vedru nevydržím, tak mám na zemi černou netkanou textilii, takže už tam nedávám pak nic. :kytka:


Reagovat
natyber 25.05.15

@pucek Fíkovníky 8o :palec: Jo skleník mám asi velkej, ale už teď bych brala větší :lol: Ale plevel vůbec, sem tam něco vyraší a to vytrhnu, jinak holá půda. Právě nevím co by se tam dalo třeba pod rajčaty pěstovat :think: Moje cukety jsou dva dny venku :( jsou takové omráčené, ale začaly kvést tak doufám že se proberou. Slimejši mi na záhony nesmí :cert: A ještě na kytky :pocitac: Začala jsem mulčovat záhony a to se prý nemá, když máš v zahradě slimejše, neb se jim pod mulčem u zdroje líbí :cert: Takže jsem to všechno zase odhrabala a moc se to od nich vyčistilo, nechala jsem jim tam na dožrání kedlubny, co úplně zlikvidovali :roll: Ale jak jednoho vidím tak letí na kompost. Nejsem schopná je zabít :roll: Prý když mají na kompostu co konzumovat tak se moc neroztahují :lol: No jenže ty záhony jsou takové holé, tak jsem zkusila zaset lichořeřišnici, která zatím neroste :think: Ale jinak v záhoně moc ty mrchy nejsou. U nás je celkem teplo, před pár dny dost pršelo. Teď je tak foukavo, oblačno, ale teplo. No to určitě bude teď pražit pár dní slunce a skleník se mi uvaří :roll: pořád říkám, že si ho z jedné strany musím nabílit, jenže jsem líná :mrgreen:


Reagovat
JanaKonecna 26.09.16

Zdravím :) Na http://www.homezin.cz/…tovat-cuketu jsem se dočetla, že by se cukety měly často přihnojovat. Čím hnojíte? Chlévským hnojem, Kristalonem nebo něčím ještě jiným? Nějak mi cuketa neprospívá, tak nevím, co mám sehnat. Díky.


Reagovat
LilyHaran 02.02.23

If he recovers https://nail-salonsnearme.com/
I will reproduce him and if someone wants it, I will donate it. I wanted to ask kyti5 if she would propagate her wine rubber tree


Reagovat
Anonymni 12.05.23

crediblebh


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.