Delení pudy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
sekernik  18.03.12 20:30
delení pudy

Rád bych se na něco zeptal. Jdu si udelat zeleninovou zahrádku na bálkoně a mám jednu otázku. Vím že písek dobře provzdušňuje , a tak se chci zeptat jestli je nutný nebo ne ? Nic víc nepotřebuju vědět :lol: budu rád když odpovíte :)

Reakce:
 
ZAHRADNÍK
87 příspěvků 18.03.12 22:17
dělení půdy

Zdravím Vás , co se týče písku v půdě půdu ani tak neprovzdušnuje , ale váže při zálivce dobře vodu , do zeleninové zahradky nedoporučuji radím vždy namíchat 50:50 koupený zahradnický substrát a orniční zeminu .

 
pckop
153 příspěvků 18.03.12 23:53

Záleží na tom, do čeho chcete sázet, jestli ornice nebo kupované substráty. Když jsem si kdysi dělal na balkoně květinovou a zeleninovou zahrádku, tak jsem vše sázel do čistého substrátu na pelargonie.
Pozn.: písek provzdušněje,ale neváže vodu

 
ZAHRADNÍK
87 příspěvků 19.03.12 06:33

dobrá rada , vyberte si tedy do čeho chcete sazet :) co se týče toho proč má rada zněla smíchat týče se to hlavně jednoho prostého důvodu protože všechny substráty jsou pro zeleninu velice lechké a velice rády prosichají a poté špatně váží vodu .
Ps: neví zda tadyk mám vést nějaké sahodlouhé diskuze o vlastnostech AGROPERLITU což je v podstatě přepálený písek a jeho hlavni poslání proč se do půdy přidává je aby vodu na sebe vázal a nikoliv provzdušnoval a co se vazby vody v půdě dá se využít nový přírodní přípravek AQUITA. :)

 
pckop
153 příspěvků 19.03.12 12:47

Jestli se nepletu, o žádném agroperlitu nebyla řeč. Byla o písku.

 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu