Diskuze

Pokojové rostliny

Dračena - padající listy


Taminka 09.11.09

Ahoj holky mam dracenu ktera je tak dva metry vysoka,dostala jsem ji od tety pred cca 6ti lety,5× se se mnou stehovala a vse zvladla super. Ted asi 3 tydny zacaly padat listy,ale ne po jednom denne ale po triceti denne a kazdy den nachazim nove zlute a uz nevim co s tim. Stala u topeni a mozna proto zacala usychat,ale hned jsme ji premistila a uvadani a padani listu pokracuje.

Mate nekdo nejakou radu jak mou milovanou kyticku zachranit?

Dekuji

Příspěvek upraven 09.11.09 v 21:14


Reagovat
jizvíková 09.11.09

moje dracenka nastydla, je na parapetu, a prisla o vsechny listy :cry:


Reagovat
kadlina 09.11.09

Mojí ne moc velké uhnila celá jedna „noha“ /ze tří/, prostě se jednoho dne ohnula a pak upadla. Tak jsem jí přestěhovala jinam a teď mi jí přestěhovala ségra, že prý v ložnici přímo u balk.dveří /kde se hodně větrá, málo topí, spíš zapomínám roztáhnout žaluzii a taky tam nezvládám často zalívat/ nenastydne a bude se mít líp :nevim: Jestli ještě nenastydne to nevím, ale každopádně se jí daří líp a z pahýlu vyrašila nová čupřinka. Takhle se mi jednou znovuzrodil fikus, ale já s tím jaksi nemám pěstitelsky nic společné :lol:


Reagovat
laducha 10.11.09

Koukám, že se tu najde všechno…i na té mojí upadaly na dvou výhonech všechny listy, třetí má jakous takous čupřinku, tak budeme doufat ve zlepšení. Je to dárek, docela by mě mrzelo, kdybych o ni přišla. Zhoršilo se to začátkem topné sezony v paneláku a mým častějším zaléváním… :roll:


Reagovat
Simpanova 10.11.09

Ahoj,

já mám dracenu za sebou v práci a asi před měsícem naprosto opadala. Měli jsme ji tady jako torzo, ale zalívala jsem ji dál a teď už jí zase začínají rašit lístečky. Tak zkus vydržet, třeba taky obrazí.

Tereza


Reagovat
Taminka 10.11.09

tak kez by to byl muj pripad…Ja si pamatuji ze uz jednou ji hodne padaly listy a pak se nejak vzpamatovala ale tentokrat je to jakesi dramaticke. Ptala jsem se v kvetinarstvi zda nejak hnojit a ta kocka co tam byla mi rekla ze hnojit ne ale ze aspon 3× denne rosit ze potrebuje vlahu.Ale zalivat pouze tak jednou za tyden. Tak snad se z toho dostane,vypada dost tragicky.


Reagovat
makina 10.11.09

Moje to bohužel vloni nerozdýchala :cry: . Upadaly jí listy a uhnily ty části, ze kterých listy vyrůstaly. A to byla krásná vysoká a hodně stará kytka…


Reagovat
Taminka 10.11.09

jejda maki tak doufam ze ta moje takhle nedopadne :cry: Kazdopadne je to cloveku lito co..Tak se o kytku stara a ta chuderka dopadne takhle :-(


Reagovat
zoli 14.11.09

ahoj,me teda taky spis zahniva nez schne,tak zalivam jen jednou tydne,dolu do misky(aby dal nehnili koreny)a zlepsilo se to.a naopak jsem ji prisoupla k oknu,hodne svetla a radiator topi o 106 :-D a je fakt lepsi..


Reagovat
Monte 14.11.12

Zdravím vás – zkusím dotaz do této starší diskuse. V práci jsem po kolezích zdědil mimo jiné i dvě draceny, pravděpodobně různých druhů. Jedna je vysoká 2 metry a má úzké zelené listy, druhá je vysoká necelý metr a má širší listy s červenohnědými okraji a zeleným středem. Tahle druhá napřed začala masivně opadávat – ubral jsem zálivku, přemístil ji více na světlo a opadávání téměř zmizelo. Na druhou stranu začaly prakticky všechny listy mimo nejmladších na vrcholu schnout od špiček. Prostě posledních 10 cm listu uschlo, ale list se jinak drží a neopadává. Poradíte někdo co s tím?


Reagovat
Re: Monte | kyti5 14.11.12

Pokud listy schnou od špiček je příliš suchý vzduch – draceny mají rádi rosení – kupte si rozprašovač a rostliny roste klidně každý den, budou vám za to vděčné a budou prospívat :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.