Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Dřevěný zahradní nábytek


Eliška 22.03.10

Prosím poraďte, chci koupit rodičům stůl a křesla na zahradu, přes zimu je uklízejí, ale potřebují, aby byly pokud možno skládací, křesílka maminka vyžaduje s područkami, bezva bude, když budou polohovací a třeba v sadě i lehátka. Celkově pro šest až osm osob. Materiál nejradši dřevo, které vydrží od jara do podzimu venku a nepříliš náročné na údržbu (lakování apod.). Jednak bydlím v zahraničí (převážet určitě nebudem :D), jednak kvůli dětem nemám moc čas obíhat různé obchody, budu ráda za tip a upozornění na případné mouchy výrobků. Díky!


Reagovat
janine24 22.03.10

Co třeba takhle Ikea?


Reagovat
Eliška 22.03.10

v rychlosti jsem její webovky projela, ale nic skládacího (aspoň nepíšou, že by se to dalo složit) – Applaro, Nordano aspol. :( Materiál a vzhled by se mi líbil.


Reagovat
xreni 22.03.10

a co neco odtud ?? nebo proste staci google a dat zahradni sestavy.. :nevim: jinak nejlepsi je pry teakove drevo, vydrzi pry hodne.


Reagovat
Eliška 22.03.10

Dík, koukla jsem, něco jsem vygůglila, ale skládacího moc není a nemám možnost ozkoušet osobně, proto jsem poprosila o rady. Díky! Našla jsem něco, co by se mi líbilo, v eukalyptu, to taky vydrží?


Reagovat
xreni 22.03.10

bohuzel, nemam zkusenosti.. jen s tim teakem a to je kvalitka :nevim:


Reagovat
Ernata 22.03.10

Ahojky, my loni koupili tohle http://www.i-zahradninabytek.cz/…li-v-sestave. Jsou to skládací křesla (i s područkama :-) ), a stůl je rozkládací – dá se rozložit jen jedna půlka nebo i obě – tzn. 3 velikosti stolu jak právě potřebuješ. Stůl byl celou zimu venku na zastřešené terase a vypadá pořád jako nový.


Reagovat
Eliška 22.03.10

Ernato, diky, pěkné, jak moc jde složit stůl (kolik místa zabere složený) a jak je třeba ošetřovat nábytek? Pod nabídkou je k prodeji nějaký olej na ošetřování – každý rok je třeba natřít?


Reagovat
MisaN 22.03.10

Ahoj my jsme si koupili vloni v Bauhausu. Je skládací, ale né teda dřevěný. Kov + dřevěné područky. Vypadá moc hezky a zatím se osvědčil. Židle se složí na placky a stůl na 2 části. Bohužel to nemůžu najít na netu a my ho máme ještě na půdě :nevim: Vypadá to asi takto http://www.nabytek-forliving.cz/…s-sitio.html

Stůl+6 židlí vyšlo asi na 15 tis. Stůl teda máme kulatý. Ošetřujeme jen ty područky a to eukalyptovým olejem 2× za sezonu. Je to ale jednoduché a rychlé.


Reagovat
verveve 22.03.10

Tak my mame uz 4 rok od Mountfieldu – maji ruzne typy – ten co mame my tak tam mae rozkladaci stul, kresla s podruckami a polohovatelne, navic k tomu mame lavici a take kotave ty „bobiky“ ty jsou bud na sezeni nebo pod nohy k tem kresilkum – daji se take polohovat. Da se k tomu dokoupit i potahy. No ale vyslo nas to na cca 20 000,– Jinak materisla je to drevo – severska borovice hlubokoimpregnovana takze se to nenatira jen jednou ci 2× do roka se to pretre specialnim olejem (zalezi jak hodne to bude na slunci). Jinak uplne bezudrzbovy je napriklad teak, ale to je vetisnou cenove trochu jinde. Jak pisi mame ho uz 4 rok a zatim jsme spokojena. http://www.mountfield.cz/…dni-nabytek/


Reagovat
Ernata 22.03.10

Eli, my ten stůl na zimu nerozkládali. Nechali jsme ho stát na terase… :oops: Jinak by se asi mohl dát rozšroubovat – dovezli jsme ho v krabici rozmontovaný a dohromady dávali sami. Případně koupit nebo udělat nějakou plachtu a nechat stát venku. Jinak my koupili i ten olej, ale stihla jsem natřít jen židle a na stůl už nedošlo. Ale vůbec mu to nevadí, jak jsem psala, pořád vypadá jak nový a to dokonce na něj i vítr nějaký ten sníh nafoukal. Pán co nám nábytek prodával, tak tvrdil, že bychom měli natírat tak 1× za rok až dva. Prostě až se nám bude zdát, že nábytek šedne. Ten olej pak vrátí nábytku barvu.


Reagovat
Hanka1 23.03.10

Natirat pro mne – ac jednou rocne – znamena, ze je to narocne na udrzbu :roll:

Mam zalusk od lehky kovovy. Libi se mi Unikov? Byva hodne za zahradkach u restauraci. Mate ho nekdo doma? Dela se i s drevenyma podruckama, ty natrit by slo…


Reagovat
Eliška 23.03.10

Hanko, tak kovový zas pro moje rodiče jedině z nějakého lehkého kovu (to nevím, jak to bude se stabilitou), aby byli schopni to sami přenášet. Kombinace teak a hliník se mi líbí, tam ta údržba asi není fakt vůbec náročná, ale cena tedy už je dost vysoko. Jinak natírat 1–2× ročně bychom jim to zvládli, pokud to může být kdykoli během sezóny, a ne jen před uložením na zimu. Dětí je na práci dost :)


Reagovat
Milli 23.03.10

My jsme brali odsud – http://www.gardenpardubice.cz/ . Dojeli jsme si na místo a ochotně nám všechno ukázali, rozbalili a nakonec bez problémů naložili. A to jsme si předem zamluvili oválný stůl a šest židlí a nakonec jsme si na místě vybrali obdélníkový rozkládací stůl a skládací křesla :lol: . Koupili jsme si tam i olej na ošetření.


Reagovat
Hanka1 19.04.10

[citace] Eliška píše: Hanko, tak kovový zas pro moje rodiče jedině z nějakého lehkého kovu (to nevím, jak to bude se stabilitou), aby byli schopni to sami přenášet. Kombinace teak a hliník se mi líbí, tam ta údržba asi není fakt vůbec náročná, ale cena tedy už je dost vysoko. Jinak natírat 1–2× ročně bychom jim to zvládli, pokud to může být kdykoli během sezóny, a ne jen před uložením na zimu. Dětí je na práci dost :) [/citace]

Ozivim tuto diskusi – Elisko ten Unikov je prave stabilni, odolny, ale lehky. Marne patram po nekom kdo ho ma – ja ho zatim videla pouze loni na zahradkach restauraci a obsluha s nim byla spokojena – lehce se stohuje a udrzuje…


Reagovat
Kytička101 26.01.12

Tak naši kupovali krásný drevený nábytek tady http://www.solidstore.cz/ A je krásný…ale nevim jestli maji i pro tolik lidi … mrkni se http://www.solidstore.cz/…-c-4_17.html


Reagovat
tomas0 25.01.15

Ahojky, přemýšlím nad koupí zahradního nábytku, ale vedeme tichou válku s manželkou na téma ratan, nebo dřevo. :cert: :lol: Já osobně bych chtěl spíš dřevěný nábytek, ale vládkyně krbu je proti. :nevim: Máte někdo zkušenosti s výdrží dřevěného nábytku? Ev. jaký typ dřeva volit na zahradu, tak aby to tam mohlo být i přes zimu. Děkuji


Reagovat
Re: tomas0 | Adam Kulhánek 06.02.15

[citace] @tomas0 píše: Ahojky, přemýšlím nad koupí zahradního nábytku, ale vedeme tichou válku s manželkou na téma ratan, nebo dřevo. :cert: :lol: Já osobně bych chtěl spíš dřevěný nábytek, ale vládkyně krbu je proti. :nevim: Máte někdo zkušenosti s výdrží dřevěného nábytku? Ev. jaký typ dřeva volit na zahradu, tak aby to tam mohlo být i přes zimu. Děkuji [/citace]

Dobrý den, dovoluji si reagovat. Jsem přímo výrobce zahradního nábytku.
Dřevěný zahradní nábytek dělám už 10 let. Na zahradu v žádném případě nevolit nábytek z buku (maximálně do zimní zahrady nebo někam, kde na něj neprší, nefouká atp). My děláme zahradní nábytek z masivu – dubu, který je samozřejmě velice vhodný na venkovní použití. Pokud bude pod zastřešenou pergolou a natřený kvalitní lazurou či olejem, může bez problému zůstat venku i přes zimu. Samozřejmě i na volném prostranství, ale bude potřeba dříve obnovovacího nátěru. Popř. úplně bez nátěru a nechat obarvit dub svojí patinou. Abych nechválil jen náš nábytek, tak samozřejmě vhodný je i teak. Osobně bych nevolil borovici, z které na slunci občas vytéká pryskyřice(smola).
Co se týče ratanového nábytku, tak ten určitě uklízet, umělý ratan v mrazu zkřehne a bude praskat. To samé platí i o přírodním ratanu – nutno schovat. A. Kulhánek


Reagovat
Anonymni 12.04.20

Ahoj, mrkni se sem https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/…dni-lehatka/ . Nabízejí různá zahradní lehátka i židle, tak si tam určitě vybereš :-) My jsme si tam koupili stůl a šest židlí a u bazénu máme dvě lehátka a je to skvělý relax. Už se na to lenošení u bazénu zase těším :-) .


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 28.01.22

Díky moc za tip. Já právě na tuto sezónu chci taky kupovat nějaký nový zahradní nábytek ale pořád se nemůžu rozhodnout jestli kovový nebo dřevěný. Dost jsem si o tom teď četl a říkám si, že ten dřevěný bude asi z dlouhodobého hlediska lepší volba. Nebo co myslíte vy? :)


Reagovat
Anonymni 29.10.21

Nám se na zahradu prvně nechtělo nic velkého umisťovat, ale pak manžel přišel s tím, že na firmě dostali obří prémie, které si rozhodně musíme nějak užít. A tak jsme se jeli podívat do rocalu na designové krby. Nakonec jsme jim tam nechali 85 tisíc, ale konečně vidím výsledek na našem pozemku. Je to krása.


Reagovat
Anonymni 29.04.22

My jsme taky vsadili na dřevěný nábytek. Největší motivací pro nás byla hlavně jeho životnost, díky které vydrží i několik let. Dříve jsme měli plastový nábytek, který jsme museli měnit skoro každý rok. Mě osobně přilákal i jeho design, u kterého se bude skvěle relaxovat a také na něm budou perfektně vypadat skleněné konvičky na čaj.


Reagovat
Anonymni 27.07.22

Dobrý den, tak to já teď řeším koupi takového trošku zvláštnějšího druhu nábytku… Chceme si totiž pořídit na zahradu slepičky na domácí vajíčka a musíme jim sehnat nějaký pěkný kurník. Našla jsem tento web: https://hobbio.cz/…pro-slepice/, kde je super srovnání nejrůznějších kurníků. Tak doufám, že vybereme nějaký, ve kterém se jim bude líbit.


Reagovat
Anonymni 20.08.22

I came to this site with the introduction of a friend around me and I was very impressed when I found your writing. I'll come back often after bookmarking! baccaratcommunity


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.