Dýně jen kvete nedělá plody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Terlas
2 příspěvky 29.06.11 19:16
Dýně jen kvete, neplodí

Zdravím, nedávno jsem se přestěhovala z bytu do domu se zahradou, tak zkouším něco pěstovat :roll: . Na zahradě v pytlích mám dýni, cuketu a okurku. Všechno krásně roste, na mě až trochu moc :lol: . Všimla jsem si, že u cukety a dýně některé květy jen kvetou a není pak z toho žádný plod a některé mají hned od začátku vidět malou cuketku (dýni)… Co s tím? Mám ty „plané“ květy ustřihávat? Cuketa je na tom ještě dobře, má nějaké cuketky, ale dýně jsem zjistila, že má tak jednu dýničku, zbytek jen květy. Děkuji za odpovědi :palec: … Rostliny jsou vypěstované ze semen. U okurky je vše plod.

Příspěvek upraven 29.06.11 v 22:10

Reakce:
 
Terlas
2 příspěvky 29.06.11 22:09

ještě upřesním, že okurka(ta co plodí) je koupená sazenice… dýně je máslová (ze semínka), jak jí donutit plodit nevím, jinak si myslím, že jí nic nechybí…roste hodně, nemoc žádnou nepozoruju… :think: ,těšila jsem se na plody, v supermarketu stojí jedna 50 kč…:(

 
60
1930 příspěvků 30.06.11 22:43
Dýně

Já mám dýně a cukety na zahradě venku,myslím,že potřebují hodně místa a pak líp plodí,nevím,ale mně teprve kvetou,tak snad vyrostou jako každý rok,jěště počkejte :palec:

 
arobjev  09.08.15 14:33
dýně

Já myslím, že ty květy jsou samčí a samičí. To si tak dedukuji. Určitě neodstraňovat!! Mě ty samičí s kuličkama zárodku dýně bez opylení zhnědnou a upadnou. Ty máslovky za 50,– jedna mi rostou jako z vody, už mají tak dva metra a květ ani jeden. Mám 8 rostlin a u všech stajný prolém. Asi je to druh co se nedá pěstovat ze semínek…třeba je to nějaký hybrid…Má někdo stejný problém?

 
Džótí  19.08.15 16:08
Dýně

Dobrý den, já jsem si taky vysila máslovou dýni a nyní v půlce srpna pořád jen kvete a nemá plody. Myslíte, že musím štětečkem opylovat? Taky mě mrzí, že to vypadá na neúrodu. :-)

 
pwendy1  06.08.16 11:20
Máslová dýně

Chtěla jsem vysadit hokaido, zapomněla jsem, že jsem si schovala semínka z dýně máslové a zasadila tyto semínka. V kelímcích se mi ujaly všechny a nyní mám na zahrádce prales a džungli. Od mala se hned ukázaly hruštičky a teď rostou jak o život :-)
:potlesk:

 Váš příspěvek