Diskuze

Pokojové rostliny

Fíkus - Jak na něj?


habebe 20.07.10

Ahoj,

moc se mi líbí fíkusy. Už kdysi jsem měla velkou rostlinu fíkusu – stromek. Ale po přestěhování začal shazovat listy. Nepomohlo nic a nakonec mi celý zašel.

Teď asi před měsícem jsem neodolala a koupila si ho zase. Fíkus ve tvaru malého stromku cca 40cm vysoký. Ale asi po týdnu mi začal shazovat listy opět. Jsem z toho bezradná. Vím, že jsou choulostivé na výkyvy počasí.

Myslíte, že by mohlo vadit to, že na něj občas foukl větrák, který jsem měla zapnutý, když byly ty horké dny? A jak ho zase srovnat, aby přestal shazovat listy?


Reagovat
jahulka 26.07.10

Větrák za to může určitě. Jinak fikus potřebuje poměrně dost vody, ale nesmí v ní stát – přemokření vadí. Máme obrovský fikus po babičce ve velkém květníku a jednou za tři dny do něj naliji celou pet lahev. Jak zapomenu, tak začne schazovat listy. Jinak fikus chce v létě i v zimě světlé a teplé stanoviště, bez průvanu a prudkého slunce, které mu může popálit listy. Když by byla krize největší, tak je možné ho namnožit řízkováním, ještě před tím, než by úplně zašel – ale to se nestane. :-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.