Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Hawaiská palma


saratom 23.11.13

Máte někdo zkušenosti s hawaiskou palmou? Mám jednu z kauflandu, přestala jsem jí zalévat, jen tak 1× týdně rosím, sice rostou nové lístky, ale ty původní žloutnou, a zůstaly jen tři. Vím, že je u nich opadávání běžné, ale přijde mi, že ta moje opadává fakt zhodně.


Reagovat
Re: saratom | tomas123 21.03.14

Potrebujem vediet ci je hawaiska palma jedovata??nebo mam male deti a to biele mlieko co snej tecie ked odlomim stary listek ci je jedovate ci nie??dakujem
:kytka:


Reagovat
Re: tomas123 | Allpa 07.07.14

Vždy, pokud z rostliny teče bílé „mléko“ je rostlina jedovatá, až na pár druhů rostlin z amazonie, kdy tato látka zklidňuje žaludek. Takže zrovna tak jsou jedovaté pryšce, pachypodium, trnová koruna..


Reagovat
JaninaŠnoki 06.12.13

Já mám havajskou palmu druhým rokem, letos mi po druhe i vykvetla. Zalévám jednou za 14 dni, rosim jen když si vzpomenu a mám ji na světlém místě, rostlině se daří dobře. Pokud vám staré listy opadávají rychle – bude to tou zalivkou.


Reagovat
saratom 17.02.14

Já ji ted jen rosila ale opravdu malo a zlepšila SS. Hnojite ji nějak a kdy vám kvete?


Reagovat
JaninaŠnoki 17.02.14

Rosení má ráda :)Hnojím ji max. jednou za měsíc od léta do odkvětu, pak přestávám hnojit. Kvete mi v období listopad až leden. :)


Reagovat
saratom 17.02.14

Dekuju snad mi taky někdy vykvete:)


Reagovat
JaninaŠnoki 17.02.14

Určitě ano :)


Reagovat
Allpa 07.07.14

Moje zkušenost s Havajskou palmou je taková, že jsem si v obchodě (OBI) vybrala zdravou rostlinu a doma ji podle návodů na internetu umístila na teplé místo, ne na přímé slunce. Zalévala jsem opravdu střídmě a asi 2 – 3× týdně rosila. Asi po 1,5 měsíci mi ale na palmě začaly žloutnout listy. Od nejstarších, jeden po druhém, velmi rychle – byla to otázka týdne. Listy byly zežloutlé jakoby z vnitřní strany listu a tenké jako papír, nezdravé. Po předlouhém hledání na internetu jsem se dopátrala, že mi palmu napadly SVILUŠKY, což jsou mikroskopické potvory, které v nedostatečném vlhku požírají a vysávají spodní části listů..naštěstí jsme na to měli doma sprej, celou palmu jsem ním řádně slila, všechny tyto listy opadaly a teď už rostou nové a zdravé. Takže víc rosím a víc zalévám. A pořád kontroluji spodní strany listů. Kdyby se to někomu stalo, nemusíte se už jako já pídit po zálivce, intenzitě světla atd, jsou to svilušky. Ať se Vašim palmám daří ;)


Reagovat
Re: Allpa | chrumpump 19.08.14

Havajské palmě opadaly všechny listy, ani po půl roce nenarostly nové. Nezaléváme, rosíme, rostlina je v okně, kam jde slunko asi hodinu brzy ráno. Prostříkali jsme ji, ale stále je bezlistnatá. Už si opravdu nevím rady…


Reagovat
Kristalizace 13.03.15

Prosím, můžete mi někdo poradit? Zakoupila jsem si Havajskou palmu cca 60cm vysokou, ale kmínek se mi zdá příliš slabý. Nutká mě to kmínek trochu seříznou, třeba by mi zesílil, ale bojím se aby mi znovu obrostla listy. Nemáte někdo prosím s tímto zkušenost? Moc děkuji :)


Reagovat
Vervada 12.05.15

Prosím mám problém se škůdcem. Ze spodu se mi na listech tvoří bílá kolečka z mlíčí, na dotek když se je snažím otřít jsou tuhá a lepkavá. Dnes jsem zahlédla i malého dropného broučka je to daleko menší než mšice nebo molice…nevíte co to je? Postříkala jsem ji nějakým universálem ale nejspíš to nemělo moc velký efekt.


Reagovat
Jannickoslava6 03.09.16

Potrebuji poradit, dostala jsem vytouzenou hawaiakou palmu a hledam cim ji hnojit. Nasla jsem hodne hnojiv a substratu a nejvic me zaujal tento substrat – https://www.hnojivapraha.cz/…my-20-l.html . Mate s nim nekdo zkusenosti? Nebo co pouzivate vy, Diky za odpoved.


Reagovat
Majka 26.09.18

Tak s hawajskou palmou jsem hodně dlouho bojovala a bohužel neúspěšně. Menší rostlinky mi celkem i rostly, ale jak překročily určitou výšku, tak většinou zežloutly ať jsem se o ně starala všelijak. Nakonec jsem to vzdala a pořídila umělou palmu. Sice nebyla úplně levná, ale je prakticky nerozeznatelná od živé a vypadá opravdu moc hezky. Jiné domácí květiny mám samozřejmě živé, jen u té palmy jsem to vzdala.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.