Diskuze

Nemoci rostlin

Hnědnutí vřesu


Mirba 19.08.10

Dobrý den. Na zahrádce mám několik vřesů, kterým jsou maximálně tři roky. Kolem keříků je mulčovací kůra. Zeminu jsem nijak neupravoval a je pravbda, že písčitá není ( četl jsem, že by měla být) Na jaře jsem keříky sestříhal a začal hnojit, rostly jak z vody, ale posledních 14 dní najednou začaly rychle hnědnout ( schnout) a tak nevím jestli hnědnutí může způsobit nějaký škůdce, nebo je prostě nutné navézt rašelinu a přesadit. :?:


Reagovat
jahulka 23.08.10

Minulý rok jsme měli na zahradě stejný problém, přitom máme kyselou půdu. Nakonec jsme zjistili, že se nám ke vřesům splavují zbytky trávníkového hnojiva. Tak nehnojíme trávu a letos máme krásné vřesy.


Reagovat
Kariska 06.06.15

Dobrý den, letos mi japonská azalka nádherně kvetla. Nyní po odkvětu jsem na jejím listu našla něco, jakoby ji list zhrubl list do voskova a ještě zespod asi plíseň…jen na těch zhrublých částech, viz foto. Děkuji za radu.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.