Meruňky a broskvoně hnojení

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kosarka
2 příspěvky 21.04.10 14:27
hnojení

Na podzim jsem zasadila merunku a broskev stromky a nevím jestli je ted na jaře mohu pohnojit a čím poradí mi někdo děkuji moc

Reakce:

Jura007
192 příspěvků 21.04.10 14:49

Ono je hnojení a hnojení. Já sám (ale je to jen můj soukromý výmysl) dělím hnojení na tři druhy:

První druh je to, když dodáváš do půdy organické zbytky. To je třeba zahradnická zemina (ve skutečnosti už zetlelý kompost), rašelina, přeleželý hnůj a podobně.

Druhý druh je hnojení, při kterém ovlivňuješ kyselost nebo zásaditost půdy. Sem by se asi správně měla řadit rašelina (ve větším množství), čerstvější hnůj (úplně čerstvý na zahradu nepatří!!! :twisted: ), různé mleté strusky, hnojiva s vápencem atd.

No a třetí druh hnojení je takové, které dodává do půdy i potřebné stopové prvky (bór, selén, draslík atd.)

Meruňka a broskev mají dost rozdílné výživové nároky. U broskve se pokud možno vyhni vápenci a hnojivům s obsahem vápníku. Tím ji můžeš odrovnat. No a pokud jen dodáš kompost nebo zahradnickou zeminu, tak tím nikdy nic nezkazíš, to můžeš v průběhu celého roku (a následně okopat, aby šly živiny do země).

Jura007
192 příspěvků 21.04.10 14:49

Ještě dodatek – mrkni do katalogu rostlin, co jsem tam připsal o broskvoni.

houmr  16.05.13 13:52
zmrde

Je to pěkně teplá odruda :pocitac:

Josef_2013  15.07.13 20:04
Chřadnoucí větvičky

Mám v Brně třetím rokem roubovanou meruňku (2 stromečky staré „ananasky“) a podívejte se na fotky, co se s nimi děje.
Letorosty nerostou – namísto růstu jaksi konce větviček chřadnou.
Meruňky jsou zasazené na místě, kde před lety býval kompost – může to být tím?
Předem moc děkuji za rady!

Váš příspěvek
Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdce