Diskuze

Bylinky a koření

Hnojení


ajinav 30.01.12

Ahoj,díky bohu za tyto stránky :potlesk: . Pěstuji si rozmarýniu a levanduli na balkoně-východní strana. První rok,co jsem je koupila a přesadila mi obě krásně rostli.Druhým ropkem snad ani jedna z nich nepovyrostla ani o cm. Mám je v květináči. Přihnojujete je něčím nebo jen každoročně přesadíte do nového,čerstvého substrátu?
Mám teď ještě zasazená semínka petržele,tymi­ánu,majoránky a bazalky. Ze semínek mi vylezly takové dlouhé šlahouny a na konci pidi lístečky. Četla jsem,že se mají přesadit,jakmile jim vyroste druhá řada lístků,ale mě přijdou hrozně dlouhý a hubený a mám strach,že to nezvládnou až do té doby,co jim vyrostou druhé lístky.mám je přesadit už teď? Díky Andrea


Reagovat
Re: ajinav | julisek 17.02.12

Ahoj, taky pěstuju bylinky, hodně bylinek :) Bylinky nejsou nějak extra náročné na půdu, ale i tak je dobré sem tam půdu vyměnit a kytičky přesadit. Pozor na kupné hnojivo, protože, to pak jíme, tak radši dodat granulky s živinami :) Nebo taky trošičku staršího hnoje, ale to jen, když jsou bylinky přes léto venku :)

Na jaře taky vysévám bylinky – bazalku, tymián, petržel atd. Musím říct, že pokud máte možnost dát kytky v létě na balkon nebo přesadit na zahradu, tak není o čem rozmýšlet – kytičky většinou venku zasílí. Petržel ale ne, protože jí zlikvidují slimáci. Většinou bylinky v ytahují lístky, když mají málo světla – což je vetšinou v zimě :? takže počkat do března a pak zasadit :) Myslím, že by to mohlo pomoci :)


Reagovat
ZAHRADNÍK 26.02.12

dobrý den dovolte abych vám tadyk taky přispěl svou troškou do mlýna co se týče levandule tak té nesvědčí vůbec vnitřní prostředí peče poté může být jaká koliv ale dosažený uspěch nebude vůbec žadný rada teda zní levanduli vysadit na nějaké venkovní stanoviště a tam Vám přečká i několik let a poskytne veškerý svůj užitek a krásu kterou v bytě nedosáhnete , co se týče rozmarýnu je to to samé ale nevím co máte za rozmarýn ono se tadyk totiš dovezlo tolik druhů rozmarýnu které tadyk u nás zimu ve venkovních podmínkách nepřečkají fotka by prozradila více , co se týče předpěstovávání bylinek ze semínek je to jen marketingový tach semenářských společností ale užitek a kvalita rostlin se nedá dosáhnout v naší firmě všechyn bylinky množíme řizkováním a za cenu kterou jsem investovala do semen by jste mněla kvalitní rostliný materiál již v tuto domu doma za oknem a mohla jí využívat a během dubna krásně vysadit na venkovní stanoviště kde by Vám poskytovala užitek i následující roky . V případě jakoho kolik dotazu Vám rád odpovím .


Reagovat
julisek 28.02.12

Já mám bylinky už několik let, takže rostlinky mám, ale pro toho, kdo chce začít pěstovat se to vysévat neoplatí. Já si vysévám jenom na rozšíření a doplnění druhu. Pro toho, kdo nemá zahrádku a žije v bytě, je to těžké … :)


Reagovat
Elena73 02.05.12

Dobrý den všem, prosím o radu, jak správně hnojit a čím bylinky. Jedná se o bazalku, petržel, pažitku, oregáno, tymián, meduňku, levanduli a rozmarýn. Děkuji za každý názor. Elena.


Reagovat
Re: Elena73 | julisek 02.05.12

Ahoj, bylinky jsou v květináčku nebo venku ? Jestli v květináčku, tak si radši zajděe přímo do květinářství a tam prošmejděte regály s hnojivy :) Dneska jich je strašně hodně druhů. Každopádně, jestli máíte v květináčku, tak jim dejte novou čerstvou hlínu a pak až po delší době hnojivo :) Bylinky nepotřebují moc hnojit :) a když už, tak hnojivem šetrným, protože většinu bylinek asi ještě bude chtít jíst :D :D Nejlepší je stejně kravský hnůj a nebo slepičince :) Popřípadně ještě nechat ve vodě slupku od banánu a pak to ředit :D


Reagovat
Elena73 03.05.12

Děkuji za odpověď. Ano, bylinky mám v květináčích na balkoně. Jsou v čerstvé zemině na bylinky. Jen jsem včera zjistila, že mi nějak vadne levandule… :,( Jestli jsem ji příliš zalila, nevím. Stojí na sluníčku a moc se se mnou nebaví. Pěkný den všem Elena.


Reagovat
Re: Elena73 | julisek 03.05.12

Uvidíme, jak se s tím levandule popere, já pěstuji skoro všechny bylinky venku na zahone, ale mozna to ani levanduli vadit nebude. S pestovanim bylinek v kvetinacich nemam tolik zkusenosti :)


Reagovat
chrudimačka 16.05.12

Letos poprvé jsem z kopřiv a kostivalu vyrobila levné (leč dosti smrduté) hnojivo – jíchu. Jelikož mám teď silné nutkání hnojit jíchou vše :D potřebovala bych poradit od někoho zkušenějšího které rostliny bych měla raději vynechat. Díky. P.S. Doporučené ředění znám.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.