Hnojivo z listů kopřivy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Bartošová Anna  19.07.13 08:12
hnojivo z listů kopřivy

Všem, všem, všem zahrádkářům: letošní rok jsem začala hnojit výluhem z listů kopřivy, které máme po celé zahradě spousty, než ji zcela vyhubit, je lepší použít vzrostlé rostliny ke hnojení zeleniny, květin, keřů, ale i jahod. Podržím si vrchol rostliny jednou rukou a druhá ruka jede po stvolu a strhá tak všechny listy, ty vhodím do připravené nádoby a až je asi polovina plná, zaleji vodou do plna, po týdnu je již hnojivo připraveno k použití. Není třeba ředit, nespálí se tak hnojená rostlina, dobré je tak udělat před deštěm, aby se následně hnojivo dostalo ke kořenům. Pokud dlouhodobě neprší, tak dávám polovinu konve hnojiva a polovinu vody, zaleje se pak při jednom, zdravím a přeji úspěšné pěstování všeho :dance:

Reakce:
 
Lanková
2066 příspěvků 19.07.13 11:04

Aničko, o hnojivu z kopřiv jsem už slyšela, také ho používá milá kolegyňka z konve Emilka. A tak když jsem si přečetla chválu i od Vás, určitě to taktéž doma zkusíme…dík Naďa :palec: :palec: :palec:

 
Giowanni  22.07.15 09:47
Hnojivo z kopřiv

Já tedy dělám hnojivo u kopřiv tak, že je nechám úplně celé pokrájené rozložit v destilce a pak to ředím běžnou vodou z vodovodu a nechám odstát. Pak to ještě trochu ředím s Chilli Focusem. Voda je nahnědlá a strašlivě to smrdí, žel Chilli rostlinám a Cannabisu ten energetický gábl výtečně chutná. Všechny jsou nadprůměrně velké, až se všichni diví a já taky. Ty kopřivy jsou zřejmě opravdu zázračným hnojivem…

 Váš příspěvek