Hořcový stromek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lesina
182 příspěvků 21.04.10 14:35
Hořcový stromek

Dostala jsem vysněný hořcový stromek, ale nemám s ním vůbec žádné zkušenosti. Poradíte?

Bohužel asi někde proschnul, tak opadávají listy, takže v teplé místnosti ho nechci nechat a do studené se ho bojím dát. Venku je ještě zima…
Zkusím ho přesadit a asi už začít letnit s tím, že na noc budu schovávat. Za rok, pokud (doufám, že ano) vydrží, to bude jednodušší - bude zazimovaný a odzimuji ho teprve koncem dubna jako ostatní hrnkové rostliny…

Hledala jsem i informace o řízkování, ale zatím nenašla, nemáte zkušenosti? Má několik větviček na kmínku které budu určitě stříhat (ale ne dřív než se trochu vzpamatuje)

L.

Reakce:

liška
44 příspěvků 22.04.10 11:17

Ahoj, hořcový stromek mám asi 4 roky, je krásný, ale každoročně mě napíná, jestli přežil. S řízkováním zkušenost nemám. Koupili jsme ho na výstavě ve Věžkách u Kroměříže, nemají tam draho.
Zimu přežívá ve sklepě, před 14 dny jsme ho vytáhli, přesadili, prostříhali a je zatím v garáži, ven půjde, až bude tepleji. Letním ho tak, že přes den otevřu garáž a na noc ji zavřu. :mrgreen:
Ta barva květů je úžasná, každý se mě ptá, co je to za stromek.
Moc jsem Ti nepomohla, že?

Pája 01
36 příspěvků 22.04.10 15:21

Ahoj

Tak mě zajímalo co je to ten Hořcový stromek a našla jsem vám toto.
Je tam psáno docela dost. Tak snad vám to pomůže :wink:
 http://forum.living.cz/viewtopic.php?…

jahulka
123 příspěvků 10.06.10 18:54

Hořcový stromek (Solanum ratonetti) už léta pěstuji. Dostala jsem malou větvičku, kterou jsem nechala zakořenit. Není to vůbec náročná kytička, jen se musí pravidelně zalévat, jinak poměrně rychle zvadne a opadají jí listy.Taky trpí na mšice. Je to klasická přenosná rostlina, v létě na terasu, v zimě na chladnou chodbu, na jaře sestřihnout. Ať se daří!!

pinky77  28.07.11 04:29
Hořcový stromek

Já jsem ho namnožila tím, že jsem ho ostříhala a větvičky dala do vody. A ejhle, pustilo to kořínky a bylo to.

kyti5
6058 příspěvků 28.07.11 11:00

já ho mám zapíchlý v zemině pod sklenicí ,jsem zvědavá co vyvede :think: :think: :think:

buliznik
769 příspěvků 28.07.11 12:21

mám ho ve velkém květináči,roste docela rychle,ale zatím nechce kvést-snad se dočkám? :think:

kyti5
6058 příspěvků 17.08.11 16:26

tak už má poupata a pokvete :lol: :lol: :lol: :lol:

buliznik
769 příspěvků 17.08.11 20:19

mě ještě ne a obávám se,že ani nepokvete :think:

kyti5
6058 příspěvků 19.08.11 10:27
kvete

tak jsem ho zvěčnila , abyste neřekly , že se chlubím a nic :oops: :oops:

buliznik
769 příspěvků 19.08.11 12:13

tak se zdá,že ten druhý co jsem neostříhala přece pokvete,až přestane pršet tak ho vyfotím. :palec:

kyti5
6058 příspěvků 19.08.11 12:42

tak to je fajn, ten ostříhaný si jistě ještě stačí utvořit poupata vykvést také :lol: :lol:

buliznik
769 příspěvků 19.08.11 12:44

tak se budu těšit :palec:

Hořcový stromek  08.02.13 13:49
Poraďte

Poradí mi někdo s tím aby můj hořcový stromek, pouze kvetl a nedělal dlouhé výhony…dočetla jsem se že by jse měl chemicky ošetřit ale nebylo psáno čím :nevim:

aljanka1  17.06.13 17:59
Hořcový stromek

Hořcový stromek mám už řadu let. Na jaře ho sestříhám, ostříhané větvičky zapíchám do záhonu(velká většina se ujme a zakoření)Pak ho přesadím, trošku zkrátím kořeny a dám zem na balkonové květiny. Letos poprvé zkouším udělat korunku. Přípravek jsem si objednala od pana Lebiše tady z internetu, přípravek se rozprašovačem nastříká na listy a zbytkem se rostlinka zalije a prý to jde spíš na květ a nedělají se výhony. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne.

aljanka1  17.06.13 17:59
Hořcový stromek

Hořcový stromek mám už řadu let. Na jaře ho sestříhám, ostříhané větvičky zapíchám do záhonu(velká většina se ujme a zakoření)Pak ho přesadím, trošku zkrátím kořeny a dám zem na balkonové květiny. Letos poprvé zkouším udělat korunku. Přípravek jsem si objednala od pana Lebiše tady z internetu, přípravek se rozprašovačem nastříká na listy a zbytkem se rostlinka zalije a prý to jde spíš na květ a nedělají se výhony. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne.

jirinak1  31.07.13 12:55
Hořcový stromek

Na jaře jsem přesadila hořcový stromek, krásně se rozrostl ale vůbec nekvete.
Pohnojila jsem jej hnojivem na květ. Ale přesto nekvete. Prosím poraďte. Děkuji

mariemervartova  17.08.14 20:52
dotaz na kvetení hořcového stromku

Mám hořcový stromek několik let - spletený ze tří větviček. Ale poslední roky nekvete a já nevím proč. Na zimu ho mám ve sklepě u okna, na jaře ho převezu na chalupu a je na jižní straně, ale nekvete. Můžete mi poradit?

ladu11
32 příspěvků 29.01.15 16:10
Hořcový stromek nekvet

STROMEK MÁM PÁR ROKU A JEŠTŠ NEKVETL JAK SE KOUPIL S KVĚTEM, TAK DALŠÍ ROKY KVĚTY NENAKVETLY
UŽ NEVIM ZD AVŮBEC POKVETE NĚKDY

Alena JANŮ  02.02.15 02:18
Hořcový stromek

Mám také hořcový stromek několik let a kvete mi stále. Na zálivku používám KRISTALON plod a květ. Každý rok jsem ho zazimovala na chladnější místo a omezila jsem zálivku. Na jaře, když ho dám ven tak ho ostříhám a když pěkně obroste kvete.Na tuto zimu jsem ho dala do teplé místnosti a ještě teď mi kvete.Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží a jak se potom zachová, až ho na jaře dám ven :)

Váš příspěvek