Diskuze

Pokojové rostliny

Hvězdník vsě o něm


Dominik Mik 19.03.13

Rozveselení.


Reagovat
Re: Dominik Mik | ivetavy 28.12.15

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: krásné


Reagovat
Tereza5555 20.03.13

Překrásný!!! :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
Dominik Mik 21.03.13

Děkuji. :D


Reagovat
HanaMat 21.03.13

To ty sama???Jsou překrásný :potlesk: :potlesk:


Reagovat
Dominik Mik 23.03.13

Jo to já sám. Prostě to jednou týdně zaleji vodou ve které je lžička Kristalonu plod a květ. Jednou za půl roku to postříkám fungicidy, které smíchám-Merpan, Dithane a Rovral. Upozornění:Nep­řemokřit, neřezat vršek cibule. Poznámka:Za každým čtvrtým listem se dělá puk(poupě),ale ne všechny vyrostou. :lol:


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 24.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Jo to já sám. Prostě to jednou týdně zaleji vodou ve které je lžička Kristalonu plod a květ. Jednou za půl roku to postříkám fungicidy, které smíchám-Merpan, Dithane a Rovral. Upozornění:Nep­řemokřit, neřezat vršek cibule. Poznámka:Za každým čtvrtým listem se dělá puk(poupě),ale ne všechny vyrostou. :lol: [/citace] Domi, moc tomu nerozumím :think: Já jsem je vždycky v srpnu, září přestala zalévat, jak jsem se dočetla v nějaké chytré knížce a ony ty cibule potom na jaře začaly buď tlačit květ a nebo listy, což byl můj případ :cert: vždycky jenom listy :cert: Listy přes léto narostly dlouhé, předlouhé, cibulky se zmenšovaly a nakonec mě to přestalo bavit a prostě jsem je vyhodila. Tento je opravdu první, co mi opět vykvetl :think: Jenže ta cibule je zase menší, než byla původně :think: Tak opravdu nevím, ale asi to fakt neumím, zrovna jako ty orchideje :mrgreen: :mrgreen: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 23.03.13

Děkuji.


Reagovat
Dominik Mik 23.03.13

Zaregistruj se. Prosím. :mavam:


Reagovat
Re: Dominik Mik | HanaMat 24.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Zaregistruj se. Prosím. :mavam: [/citace] Domi, já jsem se tu kdysi zaregistrovala, ale bohužel jsem taková skleroza, že si nemohu vzpomenout jak :cert: Ale určitě jsem si to někam napsala, zkusím pohledat a když nenajdu, zaregistruji se znovu :think: :think: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 24.03.13

Dobrý nápad.


Reagovat
HankaMa 24.03.13

Huráá :potlesk: Domi, našla jsem :potlesk: Takže ne HanaMat, ale HankaMa :lol: :lol: To je opravdu skleroza :lol: :lol: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 24.03.13

S tou zimou máš pravdu, ale ty listy a že ti nekvete může být buď nedostatkem světla-nejlepší je cibuli dát za okno, na balkon, při nejlepším na zahrádku do pařeníku. Ty listy jsou tak dlouhý, protože lezou za sluníčkem. A pokud možno je přestaň zalévat postupně:nejdřív jednou za 14 dní-2×, potom jednou za 25 dní-1×, nakonec přestaň úplně. Toto bude lepší než přestat zalévat úplně. Na jaře, když nebude samovolně růst, tak ji začni pomalu zalévat. A když budeš mít ještě nějakou takovou cibuli, která se pořád zmenšuje nevyhazuj ji. Pěstuj ji způsobem který jsem sem napsal. Jestli nebudeš ještě něco vědět, tak mi napiš. :)


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 24.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: S tou zimou máš pravdu, ale ty listy a že ti nekvete může být buď nedostatkem světla-nejlepší je cibuli dát za okno, na balkon, při nejlepším na zahrádku do pařeníku. Ty listy jsou tak dlouhý, protože lezou za sluníčkem. A pokud možno je přestaň zalévat postupně:nejdřív jednou za 14 dní-2×, potom jednou za 25 dní-1×, nakonec přestaň úplně. Toto bude lepší než přestat zalévat úplně. Na jaře, když nebude samovolně růst, tak ji začni pomalu zalévat. A když budeš mít ještě nějakou takovou cibuli, která se pořád zmenšuje nevyhazuj ji. Pěstuj ji způsobem který jsem sem napsal. Jestli nebudeš ještě něco vědět, tak mi napiš. :) [/citace] Domi, cibule jsem měla vždycky za oknem na parapetu :think: Tato mi teď začíná odkvétat, co mám udělat? Mám nechat úplně zavadnout nebo odstříhout celý stvol a nebo jenom odkvetlé květy a stvol nechat? :think: Všude píšou něco jiného :think:A mám při zalévání hnojit? Mohu něčím jiným než Kristalonem? :think: :think: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 24.03.13

Odstřihni stvol 3 cm nad cibulí. Při zalévání vždy hnoj, jakýmkoli hnojivem pro pokojové rostliny, ale nejlepší je ten Kristalon.Jim nejvíc chutná. :lol:


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 24.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Odstřihni stvol 3 cm nad cibulí. Při zalévání vždy hnoj, jakýmkoli hnojivem pro pokojové rostliny, ale nejlepší je ten Kristalon.Jim nejvíc chutná. :lol: [/citace] Tak, když jim nejvíc chutná, koupím jim ho :lol: :lol: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 24.03.13

S tím parapetem, je dost možné taky, že byli nad topením a oni se dusili-u Hvězdníků dost časté. Proto se jim to stávalo. ale váčně nevím kde jsi je měla. Nemůžu posoudit. :(


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 24.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: S tím parapetem, je dost možné taky, že byli nad topením a oni se dusili-u Hvězdníků dost časté. Proto se jim to stávalo. ale váčně nevím kde jsi je měla. Nemůžu posoudit. :( [/citace] Hmm, hmm :think: Asi máš pravdu, máme radiátory pod všemi parapety :( :( Tento mám v kuchyni, ale radiátor je vypnutý, takže by se mu mohlo dařit :potlesk:


Reagovat
Dominik Mik 24.03.13

Potlesk všichni, na něco jsme kápli :potlesk:.Hanko, máte balkon nebo zahrádku :)?


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 24.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Potlesk všichni, na něco jsme kápli :potlesk:.Hanko, máte balkon nebo zahrádku :)? [/citace]
:lol: Mám balkon a zahrádku na chaloupce :lol: Proč? :think: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 25.03.13

Že bys tam mohla Hvězdník dát. Takže panelák. :lol:


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 25.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Že bys tam mohla Hvězdník dát. Takže panelák. :lol: [/citace] NE, ne :lol: panelák to není, ale malá cihlová bytovka-8 bytů. Balkon je na jihozápad, svítí tam docela dost sluníčko. Tak bych ho spíš dala asi na chaloupku, asi někam do polostínu :think: Nebo zapustit i s květináčem do země :think: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 25.03.13

Nejlepší je je dát na největší světlo. Ale v létě v tomto případě zalévat k večeru, jednou za čtyři dny. U tebe a u všech je nejlepčí vyndat z květináče a dát do normální hlíny rovnou do půdy. :lol:


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 25.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Nejlepší je je dát na největší světlo. Ale v létě v tomto případě zalévat k večeru, jednou za čtyři dny. U tebe a u všech je nejlepčí vyndat z květináče a dát do normální hlíny rovnou do půdy. :lol: [/citace] Hmm, hmmm :think: To bych se docela bála, rovnou do země :think: Aby mi ho něco nesežralo, např. hryzci :think: Jednou jsem dala kamarádce kaly, které já mám vždy ve velikém květináči a ona je dala na zahrádce na záhon a na podzim nenašla ani jednu, protože jí je sežrali právě ti hryzci :lol:


Reagovat
Dominik Mik 25.03.13

Hvězdník je prudce jedovatý. Hryzci se jim vyhýbají. Mám s tím zkušenosti. A chudák kala. :(


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 25.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Hvězdník je prudce jedovatý. Hryzci se jim vyhýbají. Mám s tím zkušenosti. A chudák kala. :( [/citace] No, chudinky kaly, bylo jich hodne :( :,( Ony se mi hrozně množí :lol: Ale už jí je nedám :( Mám krásné růžové :potlesk:O tom jsem nevěděla, že je hvězdník jedovatý, tak to je dobře, zasadím ho do záhonu :D :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Ale pod průhledný igelit 40×40cm. A do výsky 15 cm. Hvězdník nesmí zmoknout. Uvnitř musí mít prostor na listy. Venku může být do té dobu, pokud neklesnou noční teploty pod 15°C. Byla by mu zima. :lol:


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Až tady budeš tak se mi přihlaš. Jestli možno od 19:00 do 20:00. :D


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 26.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Až tady budeš tak se mi přihlaš. Jestli možno od 19:00 do 20:00. :D [/citace] Ahojky :D Jsem tady :D Dominiku, já ten hvězdník dám na chaloupce raději tedy jen s květináčem pod pergolu, aby na něj nepršelo :think: Proč nesmí zmoknout? :think:


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Mohl by uhnít. Voda při zalévání se nesmí dostat na vršek cibule.Ta pergola je taky dobrá, asi ještě lepší než co jsem psal. Já mám pařeník 200×60×40.Je to ohromný. Taky, že to na co mám-75 ks Hvězdníků. :lol:


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 26.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Mohl by uhnít. Voda při zalévání se nesmí dostat na vršek cibule.Ta pergola je taky dobrá, asi ještě lepší než co jsem psal. Já mám pařeník 200×60×40.Je to ohromný. Taky, že to na co mám-75 ks Hvězdníků. :lol: [/citace] Jééé :potlesk: 75ks a já tu řeším problém s jedním hvězdníkem :lol: :lol: To je tedy úžasný :potlesk:


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Já ti poradím vždy, když budu moci. :)

Příspěvek upraven 27.03.13 v 19:40


Reagovat
Dominik Mik 27.03.13

Je tu někdo? :)


Reagovat
eskargoth 10.04.13

Jsou nádherné! Zrovna jsem téma otevřela, protože mě zajímalo co je „hvězdník“ a ony to amarylky! Nikdy mě nenapadlo, že to má český název, my doma vždycky jen počešťovali ten odborný:) Jinak my máme pouze jednu barvu – narůžovělou s bílým středem, zimujeme v podkroví pod střešními okny, kde netopíme, zaléváme pouze výjimečně přes zimu, v létě tak nějak běžně… a kvetou každé brzké jaro. Cibule často i letníme, prostě je vytáhneme i s květináči ven. Kdysi jsme je vozili na léto na chatu, kde ale vyschly, takže si udělaly druhý vegetační klid a pak kvetly dvakrát do roka, což bylo krásné, ale dost je vysilovalo…


Reagovat
Dominik Mik 10.04.13

Cizí název Hvězdníku je Hippeastrum.Oni všude píší Amarylis, ale Amarylis je jen blízký příbuzný Hvězdníku. Pokud Ti vypouští puk(poupě) po druhé v roce, tak ho co nejdříve odřízni. Cibuli to vysiluje, jak píšeš a může zahynout. Já jsem měl malé cibulky, jenže ty se hůře pěstují. Roztřídil jsem je a ty dobré nechal a ty moc malé se musí vyhodit. :( Nevím proč to tak je.Ty nejmenší většinou uhynou. :think: :cert:


Reagovat
Dominik Mik 26.05.13

Ahoj Hani. Chtěl bych se zeptat jestli jsi dala hvězdník na zahrádku nebo někam ven pod stříšku. Já je mám už v pařeníčku a krásně rostou.Dej sem někdy foto. :)


Reagovat
Re: Dominik Mik | HankaMa 26.05.13

Ahojky Dominiku :mavam: Hvězdníček mám ještě doma. Poctivě ho hnojím, tak jak si mi radil a je fakt, že má listy krásně silné a tmavé. I se mi zdá, že se cibule trochu zvětšila :lol: Vezmu ho určitě na chaloupku, ale jak je teď ta hnusná zima, byli jsme tam zatím jenom necelý týden v kuse a jinak jezdíme domů :( Tak nevím, snad se oteplí, abychom tam mohli být :think: Podívej se na můj fotodeník, něco jsem tam napsala a dala nějaké fotky :lol: :mavam:


Reagovat
Re: HankaMa | Artul 31.03.15

Prosím, jakou máte zkušenost s mini amarylkami – objevily se u nás v květinářství – nějaký výrazný rozdíl v pěstování? Děkuji. LL


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.