Hvězdník vsě o něm

Fotoalbum tématu (21) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dominik Mik
232 příspěvků 19.03.13 20:38
Hvězdník vsě o něm

Rozveselení.

Reakce:

Tereza5555
175 příspěvků 20.03.13 18:34

Překrásný!!! :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Dominik Mik
232 příspěvků 21.03.13 19:12
Ahoj

Děkuji. :D

HanaMat  21.03.13 21:57
Nádhera

To ty sama???Jsou překrásný :potlesk: :potlesk:

Dominik Mik
232 příspěvků 23.03.13 20:56
Hanka

Jo to já sám.
Prostě to jednou týdně zaleji vodou ve které je lžička Kristalonu plod a květ. Jednou za půl roku to postříkám fungicidy, které smíchám-Merpan, Dithane a Rovral.
Upozornění:Nep­řemokřit, neřezat vršek cibule.
Poznámka:Za každým čtvrtým listem se dělá puk(poupě),ale ne všechny vyrostou. :lol:

Dominik Mik
232 příspěvků 23.03.13 20:58
ahoj

Děkuji.

Dominik Mik
232 příspěvků 23.03.13 21:17
Hanko

Zaregistruj se. Prosím. :mavam:

HanaMat  24.03.13 12:24
@Dominik Mik píše:
Zaregistruj se. Prosím. :mavam:

Domi, já jsem se tu kdysi zaregistrovala, ale bohužel jsem taková skleroza, že si nemohu vzpomenout jak :cert: Ale určitě jsem si to někam napsala, zkusím pohledat a když nenajdu, zaregistruji se znovu :think: :think: :mavam:

Dominik Mik
232 příspěvků 24.03.13 12:28

Dobrý nápad.

HankaMa
66 příspěvků 24.03.13 12:53
Našla jsem

Huráá :potlesk: Domi, našla jsem :potlesk: Takže ne HanaMat, ale HankaMa :lol: :lol: To je opravdu skleroza :lol: :lol: :mavam:

HankaMa
66 příspěvků 24.03.13 13:01
@Dominik Mik píše:
Jo to já sám.
Prostě to jednou týdně zaleji vodou ve které je lžička Kristalonu plod a květ. Jednou za půl roku to postříkám fungicidy, které smíchám-Merpan, Dithane a Rovral.
Upozornění:Nep­řemokřit, neřezat vršek cibule.
Poznámka:Za každým čtvrtým listem se dělá puk(poupě),ale ne všechny vyrostou. :lol:

Domi, moc tomu nerozumím :think: Já jsem je vždycky v srpnu, září přestala zalévat, jak jsem se dočetla v nějaké chytré knížce a ony ty cibule potom na jaře začaly buď tlačit květ a nebo listy, což byl můj případ :cert: vždycky jenom listy :cert: Listy přes léto narostly dlouhé, předlouhé, cibulky se zmenšovaly a nakonec mě to přestalo bavit a prostě jsem je vyhodila. Tento je opravdu první, co mi opět vykvetl :think: Jenže ta cibule je zase menší, než byla původně :think: Tak opravdu nevím, ale asi to fakt neumím, zrovna jako ty orchideje :mrgreen: :mrgreen: :mavam:

Dominik Mik
232 příspěvků 24.03.13 13:34
Ahoj

S tou zimou máš pravdu, ale ty listy a že ti nekvete může být buď nedostatkem světla-nejlepší je cibuli dát za okno, na balkon, při nejlepším na zahrádku do pařeníku. Ty listy jsou tak dlouhý, protože lezou za sluníčkem. A pokud možno je přestaň zalévat postupně:nejdřív jednou za 14 dní-2×, potom jednou za 25 dní-1×, nakonec přestaň úplně. Toto bude lepší než přestat zalévat úplně. Na jaře, když nebude samovolně růst, tak ji začni pomalu zalévat. A když budeš mít ještě nějakou takovou cibuli, která se pořád zmenšuje nevyhazuj ji. Pěstuj ji způsobem který jsem sem napsal. Jestli nebudeš ještě něco vědět, tak mi napiš. :)

HankaMa
66 příspěvků 24.03.13 13:44
@Dominik Mik píše:
S tou zimou máš pravdu, ale ty listy a že ti nekvete může být buď nedostatkem světla-nejlepší je cibuli dát za okno, na balkon, při nejlepším na zahrádku do pařeníku. Ty listy jsou tak dlouhý, protože lezou za sluníčkem. A pokud možno je přestaň zalévat postupně:nejdřív jednou za 14 dní-2×, potom jednou za 25 dní-1×, nakonec přestaň úplně. Toto bude lepší než přestat zalévat úplně. Na jaře, když nebude samovolně růst, tak ji začni pomalu zalévat. A když budeš mít ještě nějakou takovou cibuli, která se pořád zmenšuje nevyhazuj ji. Pěstuj ji způsobem který jsem sem napsal. Jestli nebudeš ještě něco vědět, tak mi napiš. :)

Domi, cibule jsem měla vždycky za oknem na parapetu :think: Tato mi teď začíná odkvétat, co mám udělat? Mám nechat úplně zavadnout nebo odstříhout celý stvol a nebo jenom odkvetlé květy a stvol nechat? :think: Všude píšou něco jiného :think:A mám při zalévání hnojit? Mohu něčím jiným než Kristalonem? :think: :think: :mavam:

Dominik Mik
232 příspěvků 24.03.13 13:56
Hanka

Odstřihni stvol 3 cm nad cibulí. Při zalévání vždy hnoj, jakýmkoli hnojivem pro pokojové rostliny, ale nejlepší je ten Kristalon.Jim nejvíc chutná. :lol:

HankaMa
66 příspěvků 24.03.13 13:58
@Dominik Mik píše:
Odstřihni stvol 3 cm nad cibulí. Při zalévání vždy hnoj, jakýmkoli hnojivem pro pokojové rostliny, ale nejlepší je ten Kristalon.Jim nejvíc chutná. :lol:

Tak, když jim nejvíc chutná, koupím jim ho :lol: :lol: :mavam:

Dominik Mik
232 příspěvků 24.03.13 13:59
Ještě neco.

S tím parapetem, je dost možné taky, že byli nad topením a oni se dusili-u Hvězdníků dost časté. Proto se jim to stávalo. ale váčně nevím kde jsi je měla. Nemůžu posoudit. :(

HankaMa
66 příspěvků 24.03.13 14:09
@Dominik Mik píše:
S tím parapetem, je dost možné taky, že byli nad topením a oni se dusili-u Hvězdníků dost časté. Proto se jim to stávalo. ale váčně nevím kde jsi je měla. Nemůžu posoudit. :(

Hmm, hmm :think: Asi máš pravdu, máme radiátory pod všemi parapety :( :( Tento mám v kuchyni, ale radiátor je vypnutý, takže by se mu mohlo dařit :potlesk:

Dominik Mik
232 příspěvků 24.03.13 20:14
Ahoj

Potlesk všichni, na něco jsme kápli :potlesk:.Hanko, máte balkon nebo zahrádku :)?

HankaMa
66 příspěvků 24.03.13 21:26
@Dominik Mik píše:
Potlesk všichni, na něco jsme kápli :potlesk:.Hanko, máte balkon nebo zahrádku :)?
:lol: Mám balkon a zahrádku na chaloupce :lol: Proč? :think: :mavam:

Dominik Mik
232 příspěvků 25.03.13 18:40
ahoj

Že bys tam mohla Hvězdník dát. Takže panelák. :lol:

HankaMa
66 příspěvků 25.03.13 19:41
@Dominik Mik píše: Že bys tam mohla Hvězdník dát. Takže panelák. :lol:

NE, ne :lol: panelák to není, ale malá cihlová bytovka-8 bytů. Balkon je na jihozápad, svítí tam docela dost sluníčko. Tak bych ho spíš dala asi na chaloupku, asi někam do polostínu :think: Nebo zapustit i s květináčem do země :think: :mavam:

Dominik Mik
232 příspěvků 25.03.13 20:01
ahoj

Nejlepší je je dát na největší světlo. Ale v létě v tomto případě zalévat k večeru, jednou za čtyři dny. U tebe a u všech je nejlepčí vyndat z květináče a dát do normální hlíny rovnou do půdy. :lol:

HankaMa
66 příspěvků 25.03.13 20:19
@Dominik Mik píše:
Nejlepší je je dát na největší světlo. Ale v létě v tomto případě zalévat k večeru, jednou za čtyři dny. U tebe a u všech je nejlepčí vyndat z květináče a dát do normální hlíny rovnou do půdy. :lol:

Hmm, hmmm :think: To bych se docela bála, rovnou do země :think: Aby mi ho něco nesežralo, např. hryzci :think: Jednou jsem dala kamarádce kaly, které já mám vždy ve velikém květináči a ona je dala na zahrádce na záhon a na podzim nenašla ani jednu, protože jí je sežrali právě ti hryzci :lol:

Dominik Mik
232 příspěvků 25.03.13 20:38
ahoj

Hvězdník je prudce jedovatý. Hryzci se jim vyhýbají. Mám s tím zkušenosti. A chudák kala. :(

HankaMa
66 příspěvků 25.03.13 21:18
@Dominik Mik píše:
Hvězdník je prudce jedovatý. Hryzci se jim vyhýbají. Mám s tím zkušenosti. A chudák kala. :(

No, chudinky kaly, bylo jich hodne :( :,( Ony se mi hrozně množí :lol: Ale už jí je nedám :( Mám krásné růžové :potlesk:O tom jsem nevěděla, že je hvězdník jedovatý, tak to je dobře, zasadím ho do záhonu :D :mavam:

Dominik Mik
232 příspěvků 26.03.13 14:22
Ahoj

Ale pod průhledný igelit 40×40cm. A do výsky 15 cm. Hvězdník nesmí zmoknout. Uvnitř musí mít prostor na listy. Venku může být do té dobu, pokud neklesnou noční teploty pod 15°C. Byla by mu zima. :lol:

Dominik Mik
232 příspěvků 26.03.13 18:08
Hani

Až tady budeš tak se mi přihlaš. Jestli možno od 19:00 do 20:00. :D

HankaMa
66 příspěvků 26.03.13 19:39
@Dominik Mik píše:
Až tady budeš tak se mi přihlaš. Jestli možno od 19:00 do 20:00. :D

Ahojky :D Jsem tady :D Dominiku, já ten hvězdník dám na chaloupce raději tedy jen s květináčem pod pergolu, aby na něj nepršelo :think: Proč nesmí zmoknout? :think:

Dominik Mik
232 příspěvků 26.03.13 20:05

Mohl by uhnít. Voda při zalévání se nesmí dostat na vršek cibule.Ta pergola je taky dobrá, asi ještě lepší než co jsem psal. Já mám pařeník 200×60×40.Je to ohromný. Taky, že to na co mám-75 ks Hvězdníků. :lol:

HankaMa
66 příspěvků 26.03.13 20:10
@Dominik Mik píše:
Mohl by uhnít. Voda při zalévání se nesmí dostat na vršek cibule.Ta pergola je taky dobrá, asi ještě lepší než co jsem psal. Já mám pařeník 200×60×40.Je to ohromný. Taky, že to na co mám-75 ks Hvězdníků. :lol:

Jééé :potlesk: 75ks a já tu řeším problém s jedním hvězdníkem :lol: :lol: To je tedy úžasný :potlesk:

Dominik Mik
232 příspěvků 26.03.13 20:43
ahoj Hani

Já ti poradím vždy, když budu moci. :)

Příspěvek upraven 27.03.13 v 19:40

Dominik Mik
232 příspěvků 27.03.13 19:40

Je tu někdo? :)

eskargoth
51 příspěvků 10.04.13 14:07

Jsou nádherné! Zrovna jsem téma otevřela, protože mě zajímalo co je „hvězdník“ a ony to amarylky! Nikdy mě nenapadlo, že to má český název, my doma vždycky jen počešťovali ten odborný:) Jinak my máme pouze jednu barvu - narůžovělou s bílým středem, zimujeme v podkroví pod střešními okny, kde netopíme, zaléváme pouze výjimečně přes zimu, v létě tak nějak běžně… a kvetou každé brzké jaro. Cibule často i letníme, prostě je vytáhneme i s květináči ven. Kdysi jsme je vozili na léto na chatu, kde ale vyschly, takže si udělaly druhý vegetační klid a pak kvetly dvakrát do roka, což bylo krásné, ale dost je vysilovalo…

Dominik Mik
232 příspěvků 10.04.13 20:17

Cizí název Hvězdníku je Hippeastrum.Oni všude píší Amarylis, ale Amarylis je jen blízký příbuzný Hvězdníku. Pokud Ti vypouští puk(poupě) po druhé v roce, tak ho co nejdříve odřízni. Cibuli to vysiluje, jak píšeš a může zahynout. Já jsem měl malé cibulky, jenže ty se hůře pěstují. Roztřídil jsem je a ty dobré nechal a ty moc malé se musí vyhodit. :( Nevím proč to tak je.Ty nejmenší většinou uhynou. :think: :cert:

Dominik Mik
232 příspěvků 26.05.13 12:31

Ahoj Hani. Chtěl bych se zeptat jestli jsi dala hvězdník na zahrádku nebo někam ven pod stříšku. Já je mám už v pařeníčku a krásně rostou.Dej sem někdy foto. :)

HankaMa
66 příspěvků 26.05.13 16:06

Ahojky Dominiku :mavam: Hvězdníček mám ještě doma. Poctivě ho hnojím, tak jak si mi radil a je fakt, že má listy krásně silné a tmavé. I se mi zdá, že se cibule trochu zvětšila :lol: Vezmu ho určitě na chaloupku, ale jak je teď ta hnusná zima, byli jsme tam zatím jenom necelý týden v kuse a jinak jezdíme domů :( Tak nevím, snad se oteplí, abychom tam mohli být :think: Podívej se na můj fotodeník, něco jsem tam napsala a dala nějaké fotky :lol: :mavam:

Artul
10 příspěvků 31.03.15 06:54
amarylis mini

Prosím, jakou máte zkušenost s mini amarylkami - objevily se u nás v květinářství - nějaký výrazný rozdíl v pěstování? Děkuji. LL

ivetavy
29 příspěvků 28.12.15 19:22

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: krásné

Váš příspěvek