Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Hyacint


Seal 30.05.11

Prosím o radu, na přelomu února a března jsem dostala hyacint v květináčku, který jsem asi o 3 týdny později zasadila venku. Teď už je nějakou dobu odkvetlý a já nevím, co s ním. Květy jsem odstřihla. Vyčetla jsem, že cibulky se sadí na podzim až 15 cm pod zem. Mám ho nechat tak, nebo vykopat a v říjnu zase zakopat? Jak cibulku uchovat? Mám listy ustřihnout, nebo zatahuje jako tulipány? Poraďte prosím..


Reagovat
muškatek 30.05.11

Dobrý večer,mám na jednom místě hyacint už asi 4roky nic sním nedělám,akorát po odkvětu ustřihnu květ a zkrátím listy asi o polovinu a kvete každý rok.Ano zatahuje.


Reagovat
Seal 31.05.11

Díky za radu, ještě mu tedy přistřihnu ty listy :-) A Vy jste jej taky sadila pod zem jen kousek už vyrostlý, nebo jste sadila cibuli tak hluboko jak se má? Aby pak třeba neumrzl..


Reagovat
muškatek 31.05.11

Já sadím všechny cibule do hloubky jednou tolik jak jsou veliké.


Reagovat
Seal 31.05.11

Aha, no právě já jsem ten svůj zasadila, když už kvetl jen tak, že jsem zahrnula cibulku aby nešla vidět, takže je fakt pod povrchem :think:


Reagovat
muškatek 31.05.11

Tak ho raději vytáhněte a dejte hlouběji ať Vám nevymrzne.


Reagovat
Seal 01.06.11

díky :-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.