Diskuze

Pokojové rostliny

Hydnophytum


cajik 29.07.11

Dobrý den.

Nemáte prosím někdo zkušenosti s Hydnophytem? Pes mi shodil z okna a jemu prasknul kaudex a začal chřadnout. Postupně se kaudex zmenšovat a šíleně měknul. Přesadila jsem ho do směsi klasického substrátu, lignocelu a perlitu. Kaudex se opět zpevnil a zvětšil a dokonce začal vyhánět novou větvičku a kořeny, takže se zdá, že to přežije. Mě ale jde o ty ošklivé rány, které mu na kaudexu zůstaly – zatáhnou se časem samy, nebo ho mám nějak ošetřit aby se do něj nepustila nějaká choroba??? Sice jsem k němu dostala návod, ale opravdu dost stručny, na netu nic, jen obrázky… takže bych uvítala všechny postřehy z jeho pěstování.

Děkuji, Petra

tady fotka ještě před nehodou


Reagovat
cajik 29.07.11

rána na vrchu kaudexu


Reagovat
cajik 29.07.11

a druhá rána dole


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.