Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Jablko


pelc 01.02.12

U pěstitelské firmy jsem koncem listopadu nakoupil jablka odrůdy TOPAZ. Kvůli poměrně teplému sklepu v RD jsem letos vybudoval samostatně stojící sklípek na jablka, do kterého jsem zakoupené množství (cca 150 kg) uložil (v jednotlivých řadách na dřevěné bedničky, stopkou nahoru). Začátkem ledna se však na stopkách a také částečně shora na ovoci vytvořila vrstva našedlého povlaku (asi houby či plísně z „vlhka“), kterou šlo snadno setřít a pod ní zůstává viditelně neporušená slupka jablka. Je takové ovoce po omytí vhodné ke konzumaci, anebo je nutné jej jako kontaminované uložit do kompostu?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.