Diskuze

Drobné ovoce

Jahody rozmnožování


ledik 26.07.11

ahoj, potřebovala bych radu. Nemám vůbec žádné zkušenosti s pěstováním jahod, pouze z konzumací :mrgreen: Letos na jaře jsem zkusila zasadit sazenice jahod, hnojila jsem přírodním hnojivem, teď v létě mám krásnou úrodu. Před pár týdny se začaly dělat nové výhony, které pouštějí kořínky. Mám počkat až se pořádně zakoření nebo přesadit hned jak se udělá nový výhon? A můžu je rozesadit rovnou do nového záhonu nebo se dávají nejdříve třeba do truhlíku?


Reagovat
buliznik 26.07.11

Já je dávám hned do země.Do zimy stačí pěkně zakořenit a nevymrznou. :palec:


Reagovat
muškatek 26.07.11

Jahody zasaďte hned na nový záhon srpen je nejvhodnější doba a teď když je napršeno tak se Vám dobře ujmou.


Reagovat
Magdalenka73 28.07.11

Sousedka mi poradila „fígl“ pro lepší zakořenění. Odnož dám do kelímku se zeminou a až řádně zakoření a roste, odstříhnu od mateřské rostliny a sázím na záhon už hezkou sazenici i s balem.


Reagovat
Tereza5555 30.07.11

Já tedy je pěstuji jen na balkóně, ale teď mi také vyhánějí nové výhony a buď je jen omotán okolo truhlíku anebo když se mi jó chce tak ustřihnu celý šlahoun a pak ještě ostříhám jak jsou tam ty lístky a zasadím do hlíny do truhlíku…a oni samy zakoření. Viz. obrázek, který jsem jen na rychlovku stáhla z googlu jen abych ukázala, kde já zastřihuju ty šlahouny.To je můj způsob…


Reagovat
ledik 31.07.11

Velké díky za rady. Mám ještě jeden dotaz. Je lepší půdu pohnojit teď před sázením, nebo raději až na jaře po zakořenění?


Reagovat
Tereza5555 31.07.11

Já bych řekla, že na podzim, ale každý má svůj způsob. Zkuste to třeba jednou na podzim a jednou na jaře a uvidíte z čeho budete mít větší úrodu. Vše je jen o zkušenosti – teď poradím já Vám, příště poradíte třeba zas vy mě… :-D :palec:


Reagovat
buliznik 01.08.11

Já hnojím na jaře,protože přes zimu by měly mít rostliny veget.klid,ale můžete vyzkoušet obojí,jak radí Tereza5555. :palec:


Reagovat
george5167 26.05.14

/kopie / Chceme zahradu / 3. díl /

Teď zase něco, za co mne prodejci sežerou. Jakpak je to s jahodníkem? Podle literatury se má likvidovat sadba po třech létech, pokud možno dát nová na nový záhon. To je naprostý nesmysl a vyhazování peněz a spousta práce. Mám 4 velké záhony / v Praze /, kde jsou rostliny asi 12 let a jsou obaleny plody. Ale : žádný plevel, spon 25×25 cm, v dubnu narytím zajištěn přístup vzduchu, hnojení : koňský hnůj / granule /,hořká sůl / magnesium / trochu poprášit, přidat fosfát a v květnu zalít výluhem z kopřiv / to je asi pověra /.Zalévám hadicí, lepší je teplá voda z konve. Zalévám výlučně do sponu, tedy proud se nedotkne listů. Samozřejmě, letošní zima byla pro jahodník ideální. Teď by se měli ozvat pěstitelé. Kdysi za války jsem koupil někde v postranním údolí Vltavy nad Prahou / mezi Davlí a Štěchovicemi / plody jahod velké jako menší :mavam: jablka. Od té doby jsem nic podobného neviděl. Kdo se ozve / s obrázkem? /


Reagovat
Anonymni 22.07.23

This is the online calculator scientific free available for you. https://calculatoronweb.com


Reagovat
Anonymni 14.09.23

To be suitable for playing in the online system and in time Whether it is the style of play that has added more feature systems. 918kiss To make it easier for players to get closer to winning big with the opportunity to place bets on a wider variety of events as well.


Reagovat
Anonymni 16.01.24

Thank you for posting such a great article! I found your website perfect for my needs. It contains wonderful and helpful posts. Keep up the good work!. Thank you for this wonderful Article! Reacher S02 Frances Neagley Black Coat


Reagovat
samkumar10090 21.02.24

www.aka.ms/addpc Discover the powerful synergy of your smartphone and PC with www.aka.ms/addpc . This feature seamlessly integrates the two devices, enhancing your digital experience. By linking your PC with your phone, you can enjoy improved synchronization, effortlessly sharing files, notifications, and more between both devices. If you require guidance on how to begin or use Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide will take you through each step.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.