Diskuze

Škůdci

Jak na krtka a hraboše na zahradě


Boza13 07.02.11

Ahoj mám dotaz nevíte, jak vyhnat hraboše a krtky ze zahrady? Máte někdo nápad, jak jednoduše se jich zbavit? Máme v zahrádkářské kolonii chatičku a zahrádku kterou jsme zatravnili. Ale pravidelně každé jaro a podzim máme na trávníku hromadu krtinců. Já jsem si zahrádku chtěla užívat v klidu jen tam mám pár ovocných stromků a květin a tohle mě opravdu kazí náladu. :-(


Reagovat
Re: Boza13 | Lanková 28.11.11

…postavit se s motykou u krtičiny a sledovat pohyb. Až bude nahoře, podhrábnout a někam ho odnést. Případně něco jiného. Nám se to takto povedlo a dříve se jinak krtci nehubili… :nevim: Naďa


Reagovat
Re: Boza13 | Jana Zemanová 10.12.11

Co mi to na zahrádce řádí, nevím, ale je to hrůza. Nastoupila jsem do důchodu a zasadila jsem si na zahrádce růžičky, které už krásně povyrostly a já se z nich těšila…ale nic netrvá věčně. Tam, kde byl trávník, je teď oraniště, koupený bzučák se neosvědčil a pod povrchem trávníku je tolik cest (vyzdvihnutý terén, krtince), že už to vypadá hrozně. Bojím se o růžičky a jsem z toho nešťastná. Máme psa, ale ten jen kolem čichá a hrabe. Já tam nikdy „myš“ či krtka neviděla, zahrádka se seče sekačkou, ale už to skoro nejde, trávy ubývá, nerovnosti rozhrabuji, ale už to nestačím, neustále se plocha rozryté země zvětšuje. Poraďte, prosím!


Reagovat
Re: Boza13 | sonaroky 11.03.13

Já jsem dostla tip od profi zahradníka na Aluminium fosfid a taky mi radily známí česnek do díry…nevím, teď to budu zkoušet…taky mi to kazí náladu :(


Reagovat
Re: Boza13 | Odlump 14.02.14

Jak jsem jiz zminoval, mne pomohl odpuzovac krtku http://www.odpuzujeme.cz/…-panel-MR12S . Asi jsme mel stesti, ale krtky jsem vyhnal. Mluvil jsem o tom se sousedem a po nejakem tydnu jsem si vsiml, jak ma soused zapichane podobne odpuzovace v zemi. Krtek je individualni zalezitost a kazdy krtek potrebuje sve :-)


Reagovat
Re: Boza13 | cokysek 16.01.15

Několik let jsme se s ním potýkali a pomohl nám až Rodenator. Ten funguje 100% a zničí i veskere podzemní chodby. :D


Reagovat
Re: cokysek | cokysek 16.01.15

Meli jsem koupenou jen službu a od te doby mame klid. Možná to vypadá drasticky, ale je to rozhodne humanejsi nez ruzne jedy.


Reagovat
Re: Boza13 | Janíček Vladimír 30.08.15

Dobrý den, zbavíte se krtka velmi jednoduše, humálně, rychle a levně, ale soused nebude mít radost. Krtek nemá rád různé pachy hluk a průvan. Vemte podpalovač zapalte dejte na okraj otvoru (který si předem připravte) a po chvilce podpalovač udusíte a ten bude dlouho čudit. Druhý den je u sousedů. Zpátky se nevrátí má totiž velmi dobře vyvinutý čich. Zdraím daddy


Reagovat
Re: Boza13 | kutickaeva 04.10.15

Pomohlo až manželovo tlachání s kumpány v hospodě :cert:, kde mu bylo doporučováno zavolat osobu, která se představila jako lovec krtků. Přiznávám že jsme platili za každého krtka, ale díkybohu máme klid :dance:


Reagovat
Re: Boza13 | PavlaRomportlova 02.02.16

Ahoj, ja jsem loni koupila na doporuceni kamaradky takovyto obycejny solarni odpuzovac *** a svete div se, sem rok bez krtka. Nevim jestli to je nahoda ale drive jsem mela rozryte zahonky jak zorane pole.

Editace adminem 5.2.2016 – odstranění odkazu


Reagovat
jiříz 08.02.11

Začal jsem je vyhánět silvestrovským pirátem. Zapálím strčím do díry, přikryju prkýnkem. Tak 3× to zopakuji.


Reagovat
sud 09.02.11

Nevím,nevím,snad by bylo nejlépe se odstěhovat :-(


Reagovat
julisek 09.02.11

na jare jim vzdycky ty krtince rozhrabej :wink: a jestli jich tam mas hodne, tak si porid kocku nebo tam nastrkej nejakou tu pyrotechniku :-D taky zabira..


Reagovat
midla 10.02.11

Sousedka je vyháněla nějakým zakoupeným přípravkem, co jim lila do díry. Ale nevím už jak se to jmenovalo, zkuste si nechat poradit v zahradnických centrech. Vyhnala je úspěšně, ale bohužel k nám. :cry: Máme teď dokonalé oraniště rovnou před domem. Bylo to v takové černé umělohmotné láhvi.


Reagovat
midla 10.02.11

Kočka je nechytá. Koček se u nás courá…


Reagovat
Dalibor6 13.02.11

Co se týče vypuzení krtka,mám dobře vyzkoušený bzučák na baterky,nebo solární,píchne se na zahradě do hlíny,zapne a dokáže to spolehlivě ochránit asi 15metrů zahrady,ale každý výrobek je jinak silný,dokonce mám vlastní zkušenost z takovým,který ze zahrady vyhnal i mě,musel jsem ho vypínat,když jsem chtěl být na zahradě. Dalibor.


Reagovat
Bábina 13.02.11

Pokud moji rodiče měli zahrádku,tatínek tam dával dřevěný větrník a tyč zarážel hluboko do země.Prý jak se větrník točí,tyč třese zemí a to krtci a hraboši nemusí.Prodávám jak jsem koupila.Nejsem zahrádkář. :-D


Reagovat
jiříz 14.02.11

Pomůže i čpavková voda nalitá do díry. Je k dostání v drogerii.


Reagovat
Boza13 14.02.11

Moc děkuji za rady, něco s chlapem vyzkoušíme. Hezký večer.


Reagovat
Xantypaz 19.03.11

Dlouho jsem s hrabošema vedla nerovný boj až jsme v Německu objevili přípravek, který pomůže. Nezbaví vás hrabošú nafurt, ale zlikviduje všechny na zahradě. Už se dá sehnat i u nás, mrkněte na www.polytanol.cz


Reagovat
T152 27.11.11

Mě se na hraboše osvědčily trubkové pasti na netu cca 60kc v OBI asi 120,–kč- ,ale kovové části jsou tam z lepšího materiálu a nereznou. Vloni jsem koupil 3 (1×OBI – na vyzkoušení a 2× net)a během 2 měsíců jsem chytil 11 hryzců nebo hrabošů – těžko to rozeznat a letos nic ani nebyli brambory okousané a předtím co řádek,tak nora přes celý řádek brambor.Jen zůstal problém s krtky – 2 se podařilo načapat,tak pomohla motyka,ale ještě tam tak 2–3 budou.Máte někdo reálnou zkušenost s odpuzovačem od F. Daramax-cvrček? Jestli to funguje. http://www.deramax.cz/…70577-c-908/


Reagovat
buliznik 28.11.11

Pořidte si psa,ten bude běhat po zahradě a krtek se jí zdaleka vyhne,protože má rád klid-mám to vyzkoušené :pocitac: :mavam: :palec:


Reagovat
buliznik 10.12.11

nám pes krtka spolehlivě vyhnal :pocitac: :mavam:


Reagovat
Lanková 10.12.11

Zdravím Vás Jano, jestli máte krtičince o růžičky se nebojte. Hryzec by jim ožral kořínky, ale krtek ne. My i sousedé jsme zkoušeli vše možné i nemožné a manžel nakonec krtka dostal motykou, přesně jak to dělali hospodáři dříve. Jen to chce notnou dávku trpělivosti a pozorovat čerstvou krtinu jestli se hýbe. Krtek se vyhrabe nahoru, uvidíte packy i rypáček. Pak hbitě podebrat širší motykou a dále si poradíte…Chce to trpělivost. Nám jediný krtek zdevastoval pozemek, sousedům z obou stran taktéž. Teď buď vydržet do jara, nemusí zimu přežít, nebo se do toho ještě pustit. Držím pěsti, jsou to strašní parchanti a ještě ke všemu chráněni. Dejte vědět!!! Zdraví Naďa :mavam:


Reagovat
Lanková 10.12.11

…ono asi záleží i na velikosti pejska. Naši bezprostřední sousedé mají pokojového mrňouska a dělal přesně co Janě. Čmuchal a sem tam zahrabal a nic. Sousedé o kus dál nemají ani myšku, ale vlastní dva veliké psy a ti spolehlivě vše zaženou nebo zlikvidují. Tak držíme Janě pěsti a ahojky! Naďa :mavam:


Reagovat
Re: Lanková | Bayka 14.07.13

[citace] @Lanková píše: …ono asi záleží i na velikosti pejska. Naši bezprostřední sousedé mají pokojového mrňouska a dělal přesně co Janě. Čmuchal a sem tam zahrabal a nic. Sousedé o kus dál nemají ani myšku, ale vlastní dva veliké psy a ti spolehlivě vše zaženou nebo zlikvidují. Tak držíme Janě pěsti a ahojky! Naďa :mavam: [/citace]


Reagovat
Myšák11 05.01.12

Dva roky jsme bydleli v domečku a po dvou letech začali rekontruovat. A nyní tam dva roky nebydlíme. Cca od října se nám v jednom místě začali objevovat krtince. Nejdříve dva-tři, a dnes, když jsem se byl podívat na stavbě, tak mě málem trefilo. Mraky krtinců. Máme garáž pod domem a dokonce krtince máme i pod zatravňovacími dlaždicemi při vjedu do garáže, dále jsou krtince před plotem v ulici, no hrůza. Přemýšlím, proč tak nejednou, když tři roky klid. Četl jsem výše Vaše příspěvky, že mají rádi klid…Tak to je asi tím. Dokonce jsem našel i krtinec na druhé straně baráku. Začínám mít strach, že to celo podkopou a půda se začne propadat. Vyhlásil jsem tedy dnes krtkovi/krtkům (to snad nemohl udělat jeden krtek) válku. Máte zkušenosti s tímto přípravkem? http://pasti.cz/…rtek-48.html. Podle mě to není jeden nediný krtek. Máme na cca 30m2 asi 20 krtinců… :cert:


Reagovat
Re: Myšák11 | dunka 06.05.12

Dobrý den jen Vám chci říct,že jesem v loni koupila gel a dala do všech děr, ale zázrak se nekonal, letos jsem opět na prášky ,záhonky jsou podebraný a stále jich přibývá, ale asi vyzkouším ty kleštový pasti, nebo trubkový pasti,tak uvidím ,jestli se něco chytne , jinak už jen sednou ke krtincu a číhat až vystrčí tlapky ..


Reagovat
Re: Myšák11 | ivadara 02.02.13

Zkusili jsme, ale asi bychom museli mít pořádné množství. Letos máme zahradu samý krtinec, asi zkusíme plyn. Dana


Reagovat
Re: Myšák11 | pako1 28.01.14

…jó už pár let kupuji přípravek na krtka Liquid, stále ho používám, je fakt, že se musí opakovaně aplikovat, vždy mě dobře fungoval, ale tuhle teplou zimu jsem spotřeboval už dvě tuby a připadá mi, že to snad těm šmejdům začlo chutnat! Takže jsem letos v koncích a teď taky nevím jak na něj. Krtinců se na bílé zahradě objevuje stále dost.Ten chráněnej hajzl zničí co může, mám upravenou zahradu 40 arů tak se nediv, že jsem naštvanej. – Ale ten Liquid zkus, mě doposavaď fungoval dobře.


Reagovat
Myšák11 07.05.12

Tak to jste mě moc nepotěšila…Já jsem gel koupil. Nechci to zakřiknout, ale začali jsme opět rekonstruovat a nikde ani krtina. Jestli zmrzli? Nevím. Kažodpádně jsem ještě koupil dýmovnice a soused mi doporučel kulový pumy na silvestra. Že ho prý zabije tlaková vlna…Musím to zaklepat, ale zatím poté, co jsme tam začali pracovat, po krtkovi ani stopa…Nicméně muniční arzenál mám stále v potovosti…Jinak Vám držím palce… :mavam:


Reagovat
Re: Myšák11 | dunka 09.05.12

Myšáku, tak at se daří a krtek zmizí, dejte vědět, jestli krtek nezačal opět tancovat na zahradě. Já jsem si tady ještě přečetla o zázračným účinku Polytanol 500g za 420 kč, když nebude zbytí ,tak jdu do toho . není přece možný, aby si dělal co chce… :mavam:


Reagovat
schwed 06.06.12

Dobrý den, prosím o radu ohledně hromádek na nové zahradě.Vím že krtek dělá hromádky,ale já mám na zahradě tunely hned pod povrchem a žádné hromádky.Je to jak od pluhu a na konci je vždy díra ven.Prosím poraďte jak trávník zachránit :zed:


Reagovat
dunka 06.06.12

Tak já jesm byla už tak naštvaná,páč díry a hromádky stále přibývaly,tak jsem do té největší díry pustila proudem vodu,tak dlouho až se mi sesypávala zemina a nakonec tam byla díra jak nočník , ale divte se …do týdne byl na trávníku krtek zdechlej. Je to skoro měsíc ,díru jsem zasypala a trávník a záhonky bez kopečků, doufám, že se hned tak neukáže jinej…Zkrádka jsem ho vyplavila :-)


Reagovat
Re: dunka | mildanek1 06.06.12

Zkuste hadr namočit do petroleje a nacpat to do krtinců. Prej jim to moc nevoní. U mě na zahradě byl chvilku, pak zmizel, bělka hlína mu asi nevoněla. :) Mě štvou hryzci, už mě oddělali dvě jabloně, byly po sobě na stejném místě. Prý už existuje na ně chemie, ale lezou tam kočky a létaj poštolky, nechci aby to náhodou sežrali, tak to nepoužiju. Jo, zkuste pet-láhve nasazené na roxoru, nebo na železné (ocelové) tyčce. Z láhve vystřihněte 4křidélka, ať to vítr furt točí. :D


Reagovat
dunka 07.06.12

já cpala do děr hadry namočené v benzínu ,ale nic ,krtek si zvesela tancoval dál :-)


Reagovat
Re: dunka | mildanek1 07.06.12

dunko, myslím, že benzín za chvíli vyprchá, petrák vydrží asi delší dobu,nebo ho do pár děr trochu nalej. Dunko, zkus tu pet-láhev s vystřiženejma křidýlkama na roxoru, dej jich do země víc. Prostě jim otravovat život, vodu do děr, petrák, já bych jim do děr zkusil nacpat sirné knoty čmoudící do děr, pozor na požár. :D Oni chtějí klid, tak ať ho nemají!Vymýšlej mu překvapení, aŤ má radost. :D


Reagovat
Pavlík468 01.12.12

Dobrý den, mám nápad, který potřebuji schválit. Na zahradě mám krtky a vyzkoušel jsem toho moc. Napadlo mě, že bych do země zakopal reprobednu od rádia, které na zahradě mám a trošku bych jim tímto zpestřil život. Myslím že jim vadí hluk. Rádio má minimální spotřebu, nahoře by to nešlo slyšet a myslím že reklama z rádia a zprávy, by krtka nezajímaly. Trošičku bych tomu přidal volume aby si to užil ale nevím jak se hudba a mluvené slovo z rádia přenáší ve spodní části země. Myslím že by postačilo to zakopat tak 50 cm. Co vy na to??? díky za odpověď


Reagovat
1155 09.01.13

Mám stejný problém jako vy všichni, možná ještě větší, protože má velkou zahradu a letos je ukázkově zoraná. Loni jsem neměl čas na boj s krtky, přistavoval jsem barák. Můj táta byl v důchodu a času měl habaděj, takže každý den stál s motykou u krtince, až zvítězil. Tolik volného času já nemám, ale chci zkusit roxory zahnuté do šibeničky, zapíchnout do země a pověsit třeba větší hřebík tak, aby s ním vítr narážel do tyče, hluk by se přenášel do země, a to prý krtek nesnáší a možná se odstěhuje jinam. A možná taky nee.


Reagovat
Odlump 11.03.13

Na zahradě jsem zaznamenal invazi krtků a myší a snažil se to vyřešit šetrně, nerad trávím zvířata nebo vymýšlím nešetrné způsoby. Na omezení krtinců a vyhnání krtka mi funguje odpuzovač http://www.odpuzujeme.cz/…zovace-krtku a myši odpuzuji http://www.odpuzujeme.cz/…ace-hlodavcu, ale zdálo se mi, že si na to myš zvykne. Vyřešil jsem to tím, že odpuzovače střídám, mám jich více. Nemám rád zabíjení, proto jsem se rozhodl pro odpuzování.


Reagovat
Krtkobijec. 24.03.13

:cert: Nejlepší a stoprocentní klešťová past, nic jiného na ty k---y neplatí :cert:


Reagovat
Dominik Mik 25.03.13

Musíte na každou krtinu nasypat dvě lžičky vápna a hodit na to sirku a odběhnout 10 m pryč :! :arrow:.Onoto vybouchne a krtka to rychle a bezbolestně zabije :pocitac:.Je to jako pirotechnika :potlesk:.Ale já krtky nezabíjím :pocitac:,jsou taky užiteční. :)


Reagovat
HankaMa 25.03.13

:lol: :lol: Já jsem loni zakoupila plašiče a ne, že se jich vůbec nebáli, ale udělali si krtinu přímo u toho plašiče :lol: :lol: Mám na chaloupce velikou zahradu a pokud dělají krtiny v trávě, toleruji to, ale oni, přestože mají zatravněné plochy víc než dost, dělají krtiny mezi keři a v kytkách :cert: :cert: Zabíjet je taky nechci a tak opravdu nevím, jak vypudit krtka :nevim: :nevim:


Reagovat
Dominik Mik 25.03.13

Máš pravdu.Je to marný. :(


Reagovat
Krtkobijec. 27.03.13

Dominiku, nic ve zlém, ale myslím si, že Hance špatně radíš. Kdyby někdy zkusila vyhlásit milovaným krtečkům nemilosrdný a likvidační „TOTAL KAMPF“,tak se aspoň na rok těch potvůrek zbaví. Já osobně mám přírodu a hlavně vše co je živé moc rád, ale kdybych býval nechal na zahradě pracovat to „komando“ čtyřnohých kopečkářů, tak už jsem dnes neměl zahradu, ale tankodrom pro výcvik vojáků NATO. :lol:


Reagovat
Dominik Mik 27.03.13

A co já? Já mám vše v pírodě rád. A nebila to rada hance, ale standička. A jukni se do poslední věty mého komentáe-2 komentáe nad tímto. A Nato? :lol: To by bylo strašné, tak se k ním chovat. :lol:


Reagovat
Krtkobijec. 02.04.13

Tak jsem dnes letos poprvé ulovil do trubkové pasti pořádného „macka“ a představte si, měl krásné modré kalhotky s kapsičkama a v každé kapsičce žížalu a krtonožku. Tak jsem ho pochválil za bohulibou činnost a opatrně přenesl 300 m na zahrádku mého souseda Váši, mimochodem velkého ochránce krtečků. Myslím si že bude mít obrovskou radost, až uvidí svého favorita s rýčem v ruce a aspoň s 50 krtinama. Budu mu tam případné úlovky velmi rád dodávat a určitě se s vámi podělím s jeho názory :potlesk: :lol:


Reagovat
Re: Krtkobijec. | HankaMa 07.04.13

[citace] @Krtkobijec. píše: Tak jsem dnes letos poprvé ulovil do trubkové pasti pořádného „macka“ a představte si, měl krásné modré kalhotky s kapsičkama a v každé kapsičce žížalu a krtonožku. Tak jsem ho pochválil za bohulibou činnost a opatrně přenesl 300 m na zahrádku mého souseda Váši, mimochodem velkého ochránce krtečků. Myslím si že bude mít obrovskou radost, až uvidí svého favorita s rýčem v ruce a aspoň s 50 krtinama. Budu mu tam případné úlovky velmi rád dodávat a určitě se s vámi podělím s jeho názory :potlesk: :lol: Tak to gratuluju :potlesk: :lol: Tady jsem našla nějaké rady jak na něj :lol: :lol: http://www.skudci.com/krtek-obecny

[/citace]


Reagovat
Dominik Mik 07.04.13

Pěkná videjíčka. :palec: :palec: :palec:


Reagovat
Krtkobijec. 07.04.13

Hanko, děkuji Ti za gratulaci a příspěvek „Jak na krtky.“ Určitě si vezmu z diskusí „postižených“ ponaučení :potlesk:


Reagovat
Bayka 14.07.13

Nevěřte tomu, že psí neco vyřeší! Já mám 2 a měl jsem 3 60 až 70-ti kilové asiaty a Jack Russella, a krtince mám pořád, někdy denně 6 – 8 krtinců. Jsem z toho na prášky a nevím jak dál. Je fakt, ze 2× do roka mi psi krta chytnou. ale to evidentně nestačí.


Reagovat
buliznik 14.07.13

Já věřím, protože jsme psa neměli 2roky (byla jsem těžce nemocná) a zahrada byla plná krtinců, poté jsme si psa opět pořídili a máme klid!!! :palec: :mavam:


Reagovat
platěnka 14.07.13

Ahoj já jsem kdysi četla že do krtince nacpat psí chlupy nebo jehličí z thuje. Kdysi jsem jich měla plnou zahradu, vyzkoušela jsem to do jedné díry chlupy do druhé jehličí a do další obrácenou pet lahev. A dnes mám relativné klid jen nevím co z toho pomohlo. Známá tam nalila do díry savo a taky zmizel.


Reagovat
buliznik 14.07.13

Každý má svůj návod, který mu funguje-hlavně, že je výsledek! :pocitac: :mavam:


Reagovat
vex 26.11.13

Já je nevyháním, ale odstraňuji. Tři tlustší petardičky do trubičky a el. odpal k tomu ze špice dotykový mech., který to všechno spustí a oni zůstanou ležet pěkně v díře. Jen je to někdy zavleče až 05 m do díry. Nemusím to hlídat ono to hlídá je. No a jak tlačí hlínu před sebou nebo u hryzce, když se jde podívat kdo mu to odhrnul chodbičku… Na zahnutou špici je třeba dát kousek hlíny, železa se bojí. Nutno přikrýt plech. vaničkou.


Reagovat
Re: vex | vavab 20.12.13

VEX ---- to vypadá dobře!!! Kdepak se koupí el. odpal? Dík…V.


Reagovat
platěnka 29.01.14

Ahoj nevím jak fungují koupené prostředky osobně jsem do pár krtin thuji, do jiných psí chlupy do dalších obrácenou pet lahev a měla jsem klid sž letos se objevil tak jsem to udělala zas a uvidíme. Známá lila do krtin obyčejné savo.


Reagovat
ikesak 21.12.14

Ahoj, Také jsem začal zahradničit teprve před pár lety a o krtky jsem se dřív nikdy nezajímal. Na mojí zahradě byly krtince vždycky, tak jsem to bral jako nutné zlo. Potom jsem si všiml, že u sousedů není ani jeden, tak jsem začal s vyháněním nezvaných hostů. Každý den jim srovnám kopečky se zemí a do vzniklé díry zastrčím láhev dnem vzhůru. Jak fouká vítr, láhve hučí a pouští jim do chodbiček nepříjemnou hudbu. Téměř jsem se jich zbavil, ale chce to důslednost a jakmile se objeví jediný malý kopeček, ihned zašpuntovat lahví a nechat jí tam co nejdéle, třeba celou zimu. Ahoj :potlesk:


Reagovat
Re: ikesak | Svatobor 22.12.14

Budu muset vyzkoušet ty PET láhve. Plašiče ani pes nepomáhají. Mimochodem, že je krtek chráněný, je pověra. NENÍ!


Reagovat
Re: ikesak | Anonymni 06.08.17

dokažem Vam krtka zlikvidovať na 100% tento rok som ich odstranil 7 ksov žiaden problem na jedneho som potreboval 2 tyždne ale podarilo sa mi za jeden den aj dvoch je na to super technika. branislavdurec28@gmx.at


Reagovat
bonyma 11.01.15

Dobrý večer… marný boj s krtkem… :,(

zdravím DAna


Reagovat
Re: bonyma | platěnka 11.01.15

Tak to je fakt síla já mám na zahradě asi 3 krtiny, chystám obranu pet lahve thuje a chlupy ze psa pak někdo leje i savo to vyzkoušené nemám


Reagovat
Svatobor 16.01.15

Rodenator je pro zahrádkáře trochu drahý špás (cena kolem 50 000,–Kč) :roll:


Reagovat
bonyma 16.01.15

Ježiši to vyoadfá děsivě… :,(
to bude jako po náletu…nebo v minovém poli,?? :,( zdavím..D.


Reagovat
Re: bonyma | platěnka 16.01.15

Teď jsem jsem se mrkla na ten rodenátor, sorry ale radši krtka na zahradě než použít tak drastickou metodu. Já sice nejsem přímo ekolog, ale dávám přednost jemnějším způsobům i krtek je živý tvor. Navíc opravdu 50 000 to je síla za to už je ojeté auto.


Reagovat
ludmila60 27.02.15

Letos mám celou zahrádku krásně hrbolatou, nevím jak to zase srovnám, ale mám psa i kočku, jenomže oni s krtkem asi kamarádí, protože se jim u nás moc líbí, takže vůbec nevím jak na něj a myslím, že se na naši zahrádku nastěhovali celé rodinky, tak babo raď :D :D :D


Reagovat
mildanek1 10.03.15

Zkuste na tuhle havěť krtka hryzce hraboše pálivou papriku, čili papriku, já to použil na hryzce a zmizel. Už jsem to tu někde psal. Nacpali se mi pod mladé třešínky a po paprice zmizeli. je to za pár korun. Párkrát jim to nasypte do děra okolo děr. Fakt. :)


Reagovat
bonyma 10.03.15

Dobrý večer… tak já jsem vyvezla ze zahrady 4-ry kolečka hlíny po zimním rytí krtka… přes zimu jsem ho necha ale teď jsem mu vyhlásila válku.. :? Zakoupila jsem plašič, který šíří vlny ultrzavuku, mám ho zakopaný v zemi už 4-tý týden prozatím žádné změny..pak jsem zakoupila škrkací petardy,, ještě BROS KARBIDEX to jspou kamínky které se sypou do akt. dír pak se zalejou vodou to začne kouřit zacpu to ať to má grády.. od neděle jsem měla malý kopeček… ale ta paprika to néní špatný nápad…to taky musím nachystat… :think: jsem zvědavá jak to bude zase zítra už se mi o něm i zdá..uf.. :?: zdravím DAna :mavam:


Reagovat
bopa 12.03.15

Ultrazvukových odpuzovač pomáhá jen dočasně, než si krtci zvyknou. Pak je dobré ho odstranit a cca za mesic znovu použít, opět nějakou dobu pomáhá. Jinak se mně osvědčilo lít do děr cokoliv smradlaveho: chloroform, izopropanol, různá ředidla. Máme okrasnou zahradu, na užitkové zahradě bych to raději nedělala.


Reagovat
vlachud 15.12.15

PET lahve jsou sice účinný ale tak hnusný, že to k nám na zahradu nedám ani náhodou. Švagr si to pochvaluje ale má to pod lesem u maringotky kde je to v podstatě jedno jak to tam vypadá. To vrčení je možné řešit i elektronicky, máme na zahradě odpuzovač krtků deramax cvrček a výsledky jsou taky dobré, není to ani vidět a 4 baterky nám vydrží na jednu sezónu.


Reagovat
Vellunkacz 16.12.15

Ja mam na zahrade rotvajlera a ne jednou se stalo, ze chytla par krtku a hnusny potkany. Zahradka je oplocena, takze fena je chytne jen kdyz si vyjdou na otevrene prostranstvi :(


Reagovat
Krtkobijec 08.01.16

Vážení přátelé. Málo kdo totiž ví, že podle vyhlášky Ministerstva životního prostředí č.359/1992 sbírky, není KRTEK zařazen do druhu „chráněných“,pouze (nevím vůbec proč),ohrožených, tudíž tam kde páchá značné škody a svými kopečky způsobuje ryziko úrazu,(letištní přistávací plochy, zakopnutí,)v těchto případech lze krtka humáňe pastěma fyzicky likvidovat.


Reagovat
robertgrznar123 30.04.16

Já jsem měl dlouhodobě potíže s hryzcem. Neustále mi ničil zahradu. V tomto článku http://homezin.cz/…c-jak-na-nej jak se zbavit hrabošů jsem se dočetl, že pomáhají PET lahve, které vytvářejí zvuk. Tak jsem je vyzkoušel a mně to opravdu pomohlo.


Reagovat
Peter123 27.05.16

V článku http://homezin.cz/…-na-zahradce na hraboše jsem se dočetl, že pomáhají nějaké akustické odpuzovače. Nevíte někdo jak to funguje?


Reagovat
Mart-tin 30.06.16

Přidám se ke kolegům výše a také uvedu odkaz s pár radami, jak na krtka: http://mamedum.cz/jak-na-krtka/ – snad v boji s krtky pomůže.


Reagovat
69beran 06.09.16

Az mraz spali rajcata, aplikujeme dymovnice na krtky BROS. Ted jeste ne, je to jedovaty. Jinak jakztakz funguje i karbid. Do der par kousku a zakryt diru. Rozhodne bych tam necpal petrolej, nechci aby se mi po destich dostal do studny.


Reagovat
69beran 06.09.16

Ty kocky…nesmysl. Krtci nepobihaji po pozemcich jako mysi :D


Reagovat
Daniel68 13.04.17

Nám pomohla klasická pastička, která se umístí do chodbičky a krtka chytíte. Pokud jste už fakt zoufalý, doporučuji vyzkoušet rady na http://bydletsnadno.cz/…tka-zahrade/


Reagovat
Zdenek308 28.04.17

Mam od podzimu v zemi dan reprak a pustene radio nonstop a v okruhu asi 15 metru mi doted neryje tak muzu doporucit Zdenek :potlesk:


Reagovat
Anonymni 13.08.17

Pár doporučení k bohi s krtkem najdete i tady: http://gardencentre.cz/boj-s-krtkem/


Reagovat
Anonymni 16.04.18

Doporučil bych určitě expanzní likvidátor hryzců a krtků. Koupíte zde: http://www.kentaurzbrane.cz/…cu-model-w2/ Je to na slepé patrony 9×17mm. Krtkovi nepomůže ani to, že před sebou hrne hlínu.


Reagovat
Anonymni 18.07.18

Možná tohle https://www.covybrat.cz/…ovac-zvirat/ ?


Reagovat
Anonymni 05.08.18

Byli jsme také dost zoufalí. Nepomáhalo nic, co jsme našli na netu. Naftalín jsme nesehnali psí chlupy, ani zvukové odpuzovače nefungovaly. Nakonec nás napadlo nacpat do všech děr co jsme na zahradě našli PEPO. Obyčejný tuhý podpalovač. Od té doby se u nás krtek neobjevil. :-) Pro případ, že by se vrátil máme nakoupené PEPO do zásoby. :-)


Reagovat
Anonymni 05.10.21

Na doporučení jsme vyzkoušeli tento likvidátor hryzců https://www.kentaurzbrane.cz/…ku-model-w2/ a musím říct že udělal své. Opravdu zafungoval a s krtky už nemáme problém.


Reagovat
Anonymni 11.11.21

Děkuji moc za tento návod. I já jsem si nedávno hledala nějaký ten návod na toto a všechno mi vlastně bylo docela dost k ničemu, až ten váš návod mi pomohl. A když už jsem ty staré hadry vyhazovala, tak jsem si rovnou nové na zahradu pořídila zde – https://www.naturehikecz.cz :) Mějte se hezky.


Reagovat
Anonymni 31.01.22

Já být Vámi, tak se tam postavím s houslemi a začnu vyhrávat ať na housle umíte nebo neumíte. V lepším případě, když umět nebudete tak krtka už v životě na zahradě neuvidíte. Pokud jste houslový virtuos tak se Vám taky může stát, že Vás bude navštěvovat ještě častěji a bude si Vás chodit poslouchat jak do Rudolfina.


Reagovat
Anonymni 24.08.22

I've been looking for photos and articles on this topic over the past few days due to a school assignment, casinosite and I'm really happy to find a post with the material I was looking for! I bookmark and will come often! Thanks :D


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.