Jak na krtka a hraboše na zahradě

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Boza13
6 příspěvků 07.02.11 21:34
Jak na krtka a hroboše na zahradě.

Ahoj mám dotaz nevíte, jak vyhnat hraboše a krtky ze zahrady?
Máte někdo nápad, jak jednoduše se jich zbavit?
Máme v zahrádkářské kolonii chatičku a zahrádku kterou jsme zatravnili. Ale pravidelně každé jaro a podzim máme na trávníku hromadu krtinců. Já jsem si zahrádku chtěla užívat v klidu jen tam mám pár ovocných stromků a květin a tohle mě opravdu kazí náladu. :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
jiříz  08.02.11 06:52

Začal jsem je vyhánět silvestrovským pirátem. Zapálím strčím do díry, přikryju prkýnkem. Tak 3× to zopakuji.

 
sud
3521 příspěvků 09.02.11 20:59
Lump krtek

Nevím,nevím,snad by bylo nejlépe se odstěhovat :-(

 
julisek
51 příspěvků 09.02.11 21:17

na jare jim vzdycky ty krtince rozhrabej :wink: a jestli jich tam mas hodne, tak si porid kocku nebo tam nastrkej nejakou tu pyrotechniku :-D taky zabira..

 
midla
6 příspěvků 10.02.11 15:54
Krtek

Sousedka je vyháněla nějakým zakoupeným přípravkem, co jim lila do díry. Ale nevím už jak se to jmenovalo, zkuste si nechat poradit v zahradnických centrech. Vyhnala je úspěšně, ale bohužel k nám. :cry: Máme teď dokonalé oraniště rovnou před domem.
Bylo to v takové černé umělohmotné láhvi.

 
midla
6 příspěvků 10.02.11 15:55

Kočka je nechytá. Koček se u nás courá…

 
Dalibor6
1 příspěvek 13.02.11 11:56
Dalibor

Co se týče vypuzení krtka,mám dobře vyzkoušený bzučák na baterky,nebo solární,píchne se na zahradě do hlíny,zapne a dokáže to spolehlivě ochránit asi 15metrů zahrady,ale každý výrobek je jinak silný,dokonce mám vlastní zkušenost z takovým,který ze zahrady vyhnal i mě,musel jsem ho vypínat,když jsem chtěl být na zahradě.
Dalibor.

 
Bábina
81 příspěvků 13.02.11 12:26
Krtek na zahradě

Pokud moji rodiče měli zahrádku,tatínek tam dával dřevěný větrník a tyč zarážel hluboko do země.Prý jak se větrník točí,tyč třese zemí a to krtci a hraboši nemusí.Prodávám jak jsem koupila.Nejsem zahrádkář. :-D

 
jiříz  14.02.11 16:59

Pomůže i čpavková voda nalitá do díry. Je k dostání v drogerii.

 
Boza13
6 příspěvků 14.02.11 20:30

Moc děkuji za rady, něco s chlapem vyzkoušíme.
Hezký večer.

 
Xantypaz  19.03.11 16:02
hraboše

Dlouho jsem s hrabošema vedla nerovný boj až jsme v Německu objevili přípravek, který pomůže. Nezbaví vás hrabošú nafurt, ale zlikviduje všechny na zahradě. Už se dá sehnat i u nás, mrkněte na www.polytanol.cz

 
T152  27.11.11 13:11
Hraboše

Mě se na hraboše osvědčily trubkové pasti na netu cca 60kc v OBI asi 120,–kč- ,ale kovové části jsou tam z lepšího materiálu a nereznou. Vloni jsem koupil 3 (1×OBI - na vyzkoušení a 2× net)a během 2 měsíců jsem chytil 11 hryzců nebo hrabošů - těžko to rozeznat a letos nic ani nebyli brambory okousané a předtím co řádek,tak nora přes celý řádek brambor.Jen zůstal problém s krtky - 2 se podařilo načapat,tak pomohla motyka,ale ještě tam tak 2-3 budou.Máte někdo reálnou zkušenost s odpuzovačem od F. Daramax-cvrček? Jestli to funguje. http://www.deramax.cz/…70577-c-908/

 
Lanková
2066 příspěvků 28.11.11 10:37
nic jiného nepomáhá než...

…postavit se s motykou u krtičiny a sledovat pohyb. Až bude nahoře, podhrábnout a někam ho odnést. Případně něco jiného. Nám se to takto povedlo a dříve se jinak krtci nehubili… :nevim: Naďa

 
buliznik
769 příspěvků 28.11.11 13:54

Pořidte si psa,ten bude běhat po zahradě a krtek se jí zdaleka vyhne,protože má rád klid-mám to vyzkoušené :pocitac: :mavam: :palec:

 
Jana Zemanová  10.12.11 22:43
Hryzci? Krtci? Hraboši?

Co mi to na zahrádce řádí, nevím, ale je to hrůza. Nastoupila jsem do důchodu a zasadila jsem si na zahrádce růžičky, které už krásně povyrostly a já se z nich těšila…ale nic netrvá věčně. Tam, kde byl trávník, je teď oraniště, koupený bzučák se neosvědčil a pod povrchem trávníku je tolik cest (vyzdvihnutý terén, krtince), že už to vypadá hrozně. Bojím se o růžičky a jsem z toho nešťastná. Máme psa, ale ten jen kolem čichá a hrabe. Já tam nikdy „myš“ či krtka neviděla, zahrádka se seče sekačkou, ale už to skoro nejde, trávy ubývá, nerovnosti rozhrabuji, ale už to nestačím, neustále se plocha rozryté země zvětšuje. Poraďte, prosím!

 
buliznik
769 příspěvků 10.12.11 22:59

nám pes krtka spolehlivě vyhnal :pocitac: :mavam:

 
Lanková
2066 příspěvků 10.12.11 23:05
Hryzci...

Zdravím Vás Jano, jestli máte krtičince o růžičky se nebojte. Hryzec by jim ožral kořínky, ale krtek ne. My i sousedé jsme zkoušeli vše možné i nemožné a manžel nakonec krtka dostal motykou, přesně jak to dělali hospodáři dříve. Jen to chce notnou dávku trpělivosti a pozorovat čerstvou krtinu jestli se hýbe. Krtek se vyhrabe nahoru, uvidíte packy i rypáček. Pak hbitě podebrat širší motykou a dále si poradíte…Chce to trpělivost. Nám jediný krtek zdevastoval pozemek, sousedům z obou stran taktéž. Teď buď vydržet do jara, nemusí zimu přežít, nebo se do toho ještě pustit. Držím pěsti, jsou to strašní parchanti a ještě ke všemu chráněni. Dejte vědět!!! Zdraví Naďa :mavam:

 
Lanková
2066 příspěvků 10.12.11 23:11
ahoj bulizniku

…ono asi záleží i na velikosti pejska. Naši bezprostřední sousedé mají pokojového mrňouska a dělal přesně co Janě. Čmuchal a sem tam zahrabal a nic. Sousedé o kus dál nemají ani myšku, ale vlastní dva veliké psy a ti spolehlivě vše zaženou nebo zlikvidují. Tak držíme Janě pěsti a ahojky! Naďa :mavam:

 
Myšák11  05.01.12 01:02
Máme doma krtka

Dva roky jsme bydleli v domečku a po dvou letech začali rekontruovat. A nyní tam dva roky nebydlíme. Cca od října se nám v jednom místě začali objevovat krtince. Nejdříve dva-tři, a dnes, když jsem se byl podívat na stavbě, tak mě málem trefilo. Mraky krtinců. Máme garáž pod domem a dokonce krtince máme i pod zatravňovacími dlaždicemi při vjedu do garáže, dále jsou krtince před plotem v ulici, no hrůza. Přemýšlím, proč tak nejednou, když tři roky klid. Četl jsem výše Vaše příspěvky, že mají rádi klid…Tak to je asi tím. Dokonce jsem našel i krtinec na druhé straně baráku. Začínám mít strach, že to celo podkopou a půda se začne propadat. Vyhlásil jsem tedy dnes krtkovi/krtkům (to snad nemohl udělat jeden krtek) válku. Máte zkušenosti s tímto přípravkem? http://pasti.cz/…rtek-48.html. Podle mě to není jeden nediný krtek. Máme na cca 30m2 asi 20 krtinců… :cert:

 
dunka  06.05.12 14:31
gel

Dobrý den jen Vám chci říct,že jesem v loni koupila gel a dala do všech děr, ale zázrak se nekonal, letos jsem opět na prášky ,záhonky jsou podebraný a stále jich přibývá, ale asi vyzkouším ty kleštový pasti, nebo trubkový pasti,tak uvidím ,jestli se něco chytne , jinak už jen sednou ke krtincu a číhat až vystrčí tlapky ..

 
Myšák11  07.05.12 20:35

Tak to jste mě moc nepotěšila…Já jsem gel koupil. Nechci to zakřiknout, ale začali jsme opět rekonstruovat a nikde ani krtina. Jestli zmrzli? Nevím. Kažodpádně jsem ještě koupil dýmovnice a soused mi doporučel kulový pumy na silvestra. Že ho prý zabije tlaková vlna…Musím to zaklepat, ale zatím poté, co jsme tam začali pracovat, po krtkovi ani stopa…Nicméně muniční arzenál mám stále v potovosti…Jinak Vám držím palce… :mavam:

 
dunka  09.05.12 10:00

Myšáku, tak at se daří a krtek zmizí, dejte vědět, jestli krtek nezačal opět tancovat na zahradě. Já jsem si tady ještě přečetla o zázračným účinku Polytanol 500g za 420 kč, když nebude zbytí ,tak jdu do toho . není přece možný, aby si dělal co chce… :mavam:

 
schwed  06.06.12 13:43
Krtek?

Dobrý den,
prosím o radu ohledně hromádek na nové zahradě.Vím že krtek dělá hromádky,ale já mám na zahradě tunely hned pod povrchem a žádné hromádky.Je to jak od pluhu a na konci je vždy díra ven.Prosím poraďte jak trávník zachránit :zed:

 
dunka  06.06.12 16:05

Tak já jesm byla už tak naštvaná,páč díry a hromádky stále přibývaly,tak jsem do té největší díry pustila proudem vodu,tak dlouho až se mi sesypávala zemina a nakonec tam byla díra jak nočník , ale divte se …do týdne byl na trávníku krtek zdechlej. Je to skoro měsíc ,díru jsem zasypala a trávník a záhonky bez kopečků, doufám, že se hned tak neukáže jinej…Zkrádka jsem ho vyplavila :-)

 
mildanek1
34 příspěvků 06.06.12 17:41
pacholek krtek

Zkuste hadr namočit do petroleje a nacpat to do krtinců. Prej jim to moc nevoní. U mě na zahradě byl chvilku, pak zmizel, bělka hlína mu asi nevoněla. :)
Mě štvou hryzci, už mě oddělali dvě jabloně, byly po sobě na stejném místě. Prý už existuje na ně chemie, ale lezou tam kočky a létaj poštolky, nechci aby to náhodou sežrali, tak to nepoužiju.
Jo, zkuste pet-láhve nasazené na roxoru, nebo na železné (ocelové) tyčce. Z láhve vystřihněte 4křidélka, ať to vítr furt točí. :D

 
dunka  07.06.12 19:44

já cpala do děr hadry namočené v benzínu ,ale nic ,krtek si zvesela tancoval dál :-)

 
mildanek1
34 příspěvků 07.06.12 23:53
benzín

dunko, myslím, že benzín za chvíli vyprchá, petrák vydrží asi delší dobu,nebo ho do pár děr trochu nalej.
Dunko, zkus tu pet-láhev s vystřiženejma křidýlkama na roxoru, dej jich do země víc. Prostě jim otravovat život, vodu do děr, petrák, já bych jim do děr zkusil nacpat sirné knoty čmoudící do děr, pozor na požár. :D Oni chtějí klid, tak ať ho nemají!Vymýšlej mu překvapení, aŤ má radost. :D

 
Pavlík468  01.12.12 11:52
Vyzrál jsem na krtka???

Dobrý den, mám nápad, který potřebuji schválit. Na zahradě mám krtky a vyzkoušel jsem toho moc. Napadlo mě, že bych do země zakopal reprobednu od rádia, které na zahradě mám a trošku bych jim tímto zpestřil život. Myslím že jim vadí hluk. Rádio má minimální spotřebu, nahoře by to nešlo slyšet a myslím že reklama z rádia a zprávy, by krtka nezajímaly. Trošičku bych tomu přidal volume aby si to užil ale nevím jak se hudba a mluvené slovo z rádia přenáší ve spodní části země. Myslím že by postačilo to zakopat tak 50 cm. Co vy na to??? díky za odpověď

 
1155  09.01.13 14:20
Likvidace krtků

Mám stejný problém jako vy všichni, možná ještě větší, protože má velkou zahradu a letos je ukázkově zoraná. Loni jsem neměl čas na boj s krtky, přistavoval jsem barák. Můj táta byl v důchodu a času měl habaděj, takže každý den stál s motykou u krtince, až zvítězil. Tolik volného času já nemám, ale chci zkusit roxory zahnuté do šibeničky, zapíchnout do země a pověsit třeba větší hřebík tak, aby s ním vítr narážel do tyče, hluk by se přenášel do země, a to prý krtek nesnáší a možná se odstěhuje jinam. A možná taky nee.

 
ivadara  02.02.13 19:48
krtek

Zkusili jsme, ale asi bychom museli mít pořádné množství. Letos máme zahradu samý krtinec, asi zkusíme plyn. Dana

 
Odlump  11.03.13 10:35
Odpuzovace na krtky

Na zahradě jsem zaznamenal invazi krtků a myší a snažil se to vyřešit šetrně, nerad trávím zvířata nebo vymýšlím nešetrné způsoby. Na omezení krtinců a vyhnání krtka mi funguje odpuzovač http://www.odpuzujeme.cz/…zovace-krtku a myši odpuzuji http://www.odpuzujeme.cz/…ace-hlodavcu, ale zdálo se mi, že si na to myš zvykne. Vyřešil jsem to tím, že odpuzovače střídám, mám jich více. Nemám rád zabíjení, proto jsem se rozhodl pro odpuzování.

 
sonaroky  11.03.13 15:31
Krtci ....

Já jsem dostla tip od profi zahradníka na Aluminium fosfid a taky mi radily známí česnek do díry…nevím, teď to budu zkoušet…taky mi to kazí náladu :(

 
Krtkobijec.  24.03.13 20:56
Výhradně likvidační řešení

:cert: Nejlepší a stoprocentní klešťová past, nic jiného na ty k---y neplatí :cert:

 
Dominik Mik
232 příspěvků 25.03.13 19:33
Ale platí

Musíte na každou krtinu nasypat dvě lžičky vápna a hodit na to sirku a odběhnout 10 m pryč :! :arrow:.Onoto vybouchne a krtka to rychle a bezbolestně zabije :pocitac:.Je to jako pirotechnika :potlesk:.Ale já krtky nezabíjím :pocitac:,jsou taky užiteční. :)

 
HankaMa
66 příspěvků 25.03.13 19:51
Je to marný boj

:lol: :lol: Já jsem loni zakoupila plašiče a ne, že se jich vůbec nebáli, ale udělali si krtinu přímo u toho plašiče :lol: :lol: Mám na chaloupce velikou zahradu a pokud dělají krtiny v trávě, toleruji to, ale oni, přestože mají zatravněné plochy víc než dost, dělají krtiny mezi keři a v kytkách :cert: :cert: Zabíjet je taky nechci a tak opravdu nevím, jak vypudit krtka :nevim: :nevim:

 
Dominik Mik
232 příspěvků 25.03.13 19:57
ahoj Hani

Máš pravdu.Je to marný. :(

 
Krtkobijec.  27.03.13 20:09

Dominiku, nic ve zlém, ale myslím si, že Hance špatně radíš. Kdyby někdy zkusila vyhlásit milovaným krtečkům nemilosrdný a likvidační „TOTAL KAMPF“,tak se aspoň na rok těch potvůrek zbaví. Já osobně mám přírodu a hlavně vše co je živé moc rád, ale kdybych býval nechal na zahradě pracovat to „komando“ čtyřnohých kopečkářů, tak už jsem dnes neměl zahradu, ale tankodrom pro výcvik vojáků NATO. :lol:

 
Dominik Mik
232 příspěvků 27.03.13 20:15
ahoj

A co já? Já mám vše v pírodě rád. A nebila to rada hance, ale standička. A jukni se do poslední věty mého komentáe-2 komentáe nad tímto. A Nato? :lol: To by bylo strašné, tak se k ním chovat. :lol:

 
Krtkobijec.  02.04.13 20:12

Tak jsem dnes letos poprvé ulovil do trubkové pasti pořádného „macka“ a představte si, měl krásné modré kalhotky s kapsičkama a v každé kapsičce žížalu a krtonožku. Tak jsem ho pochválil za bohulibou činnost a opatrně přenesl 300 m na zahrádku mého souseda Váši, mimochodem velkého ochránce krtečků. Myslím si že bude mít obrovskou radost, až uvidí svého favorita s rýčem v ruce a aspoň s 50 krtinama. Budu mu tam případné úlovky velmi rád dodávat a určitě se s vámi podělím s jeho názory :potlesk: :lol:

 
HankaMa
66 příspěvků 07.04.13 12:31
@Krtkobijec. píše:
Tak jsem dnes letos poprvé ulovil do trubkové pasti pořádného „macka“ a představte si, měl krásné modré kalhotky s kapsičkama a v každé kapsičce žížalu a krtonožku. Tak jsem ho pochválil za bohulibou činnost a opatrně přenesl 300 m na zahrádku mého souseda Váši, mimochodem velkého ochránce krtečků. Myslím si že bude mít obrovskou radost, až uvidí svého favorita s rýčem v ruce a aspoň s 50 krtinama. Budu mu tam případné úlovky velmi rád dodávat a určitě se s vámi podělím s jeho názory :potlesk: :lol:
Tak to gratuluju :potlesk: :lol: Tady jsem našla nějaké rady jak na něj :lol: :lol: http://www.skudci.com/krtek-obecny
 
Dominik Mik
232 příspěvků 07.04.13 13:39
ahoj

Pěkná videjíčka. :palec: :palec: :palec:

 
Krtkobijec.  07.04.13 20:36

Hanko, děkuji Ti za gratulaci a příspěvek „Jak na krtky.“ Určitě si vezmu z diskusí „postižených“ ponaučení :potlesk:

 
Bayka  14.07.13 17:29
@Lanková píše: …ono asi záleží i na velikosti pejska. Naši bezprostřední sousedé mají pokojového mrňouska a dělal přesně co Janě. Čmuchal a sem tam zahrabal a nic. Sousedé o kus dál nemají ani myšku, ale vlastní dva veliké psy a ti spolehlivě vše zaženou nebo zlikvidují. Tak držíme Janě pěsti a ahojky! Naďa :mavam:
 
Bayka  14.07.13 17:37

Nevěřte tomu, že psí neco vyřeší! Já mám 2 a měl jsem 3 60 až 70-ti kilové asiaty a Jack Russella, a krtince mám pořád, někdy denně 6 - 8 krtinců. Jsem z toho na prášky a nevím jak dál. Je fakt, ze 2× do roka mi psi krta chytnou. ale to evidentně nestačí.

 
buliznik
769 příspěvků 14.07.13 19:50

Já věřím, protože jsme psa neměli 2roky (byla jsem těžce nemocná) a zahrada byla plná krtinců, poté jsme si psa opět pořídili a máme klid!!! :palec: :mavam:

 
platěnka
29 příspěvků 14.07.13 20:40

Ahoj já jsem kdysi četla že do krtince nacpat psí chlupy nebo jehličí z thuje. Kdysi jsem jich měla plnou zahradu, vyzkoušela jsem to do jedné díry chlupy do druhé jehličí a do další obrácenou pet lahev. A dnes mám relativné klid jen nevím co z toho pomohlo. Známá tam nalila do díry savo a taky zmizel.

 
buliznik
769 příspěvků 14.07.13 22:14

Každý má svůj návod, který mu funguje-hlavně, že je výsledek! :pocitac: :mavam:

 
vex  26.11.13 16:15

Já je nevyháním, ale odstraňuji. Tři tlustší petardičky do trubičky a el. odpal k tomu ze špice dotykový mech., který to všechno spustí a oni zůstanou ležet pěkně v díře. Jen je to někdy zavleče až 05 m do díry. Nemusím to hlídat ono to hlídá je. No a jak tlačí hlínu před sebou nebo u hryzce, když se jde podívat kdo mu to odhrnul chodbičku… Na zahnutou špici je třeba dát kousek hlíny, železa se bojí. Nutno přikrýt plech. vaničkou.

 
vavab  20.12.13 00:29

VEX ---- to vypadá dobře!!! Kdepak se koupí el. odpal? Dík…V.

 
pako1  28.01.14 21:03
Liquid

…jó už pár let kupuji přípravek na krtka Liquid, stále ho používám, je fakt, že se musí opakovaně aplikovat, vždy mě dobře fungoval, ale tuhle teplou zimu jsem spotřeboval už dvě tuby a připadá mi, že to snad těm šmejdům začlo chutnat! Takže jsem letos v koncích a teď taky nevím jak na něj. Krtinců se na bílé zahradě objevuje stále dost.Ten chráněnej hajzl zničí co může, mám upravenou zahradu 40 arů tak se nediv, že jsem naštvanej. - Ale ten Liquid zkus, mě doposavaď fungoval dobře.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek