jak na pivoňky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mamina44
4 příspěvky 28.04.10 10:27
jak na pivoňky

Před dvěma lety jsem si zakoupila sazenici pivoněk.Každý rok narostou bohaté listy ale pivoňka ještě nekvetla.Je to tím že kvete až v pozdějším věku nebo jí něco chybí?

Reakce:

sud
3521 příspěvků 28.04.10 12:59
Pivoňa

Pivoňky jsou dlouholeté trvalky,první poupata se odstraňují aby rostlina neslábla a jsem přesvědčena,že třetí rok už vám pokvetou (jeststli nejsou zasazeny hluboko nebo mělko-asi jenom 3cm púod zem)

jahulka
123 příspěvků 11.06.10 21:00

Naprosto souhlasím. Pivoňka nesnáší přesazování ani rozmnožování dělením. Trvá i více než tři roky než po výsadbě vykvete. Kveteni je možné podpořit draselnými a fosforečnými hnojivy. Někdy bývá doporučováno ořezat před zimou listy, já to ale nedělám, protože se přes zimu mohou do řezných ran dostat různé choroby.

Pšyc  26.09.12 14:11
Dřevitá pivoňka

Mám již 3-tí rok dřevitou pivoňku a stále se rozšiřuje jako keř. Kvete ale moje sousedka již zemřelá, ji má jako krásný stromek. Je možné nějakým způsobem dosáhnout toho, aby z ní byl také stromek anebo tamto je jiná odrůda a u těchto nových to nejde. Díky za radu. Růžena

panif  03.06.13 14:17
Pivoňka dřevitá - řízkování???

Mám krásnou pivoňku dřevitou, neměla jsem na ní místo tak jsem jí strčila na roh domu, do průvanu je zarostlá trávou, ale přesto roste a kvete. Už je 1 m vysoká a rozkošatělá, ale nikde jsem nenašla zda se dá řízkovat, popřžípadě seřezávat aby zhoustla. Poradí někdo. Děkuji Jana

poncirus  19.05.16 22:50

Je to hodně složité

pucek
464 příspěvků 19.06.16 18:08

Pivoňky nemají rády hluboké zasazení. Myslím ty bylinné, ale taky krásně kvetou.

Váš příspěvek