Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

jak na pivoňky


mamina44 28.04.10

Před dvěma lety jsem si zakoupila sazenici pivoněk.Každý rok narostou bohaté listy ale pivoňka ještě nekvetla.Je to tím že kvete až v pozdějším věku nebo jí něco chybí?


Reagovat
sud 28.04.10

Pivoňky jsou dlouholeté trvalky,první poupata se odstraňují aby rostlina neslábla a jsem přesvědčena,že třetí rok už vám pokvetou (jeststli nejsou zasazeny hluboko nebo mělko-asi jenom 3cm púod zem)


Reagovat
jahulka 11.06.10

Naprosto souhlasím. Pivoňka nesnáší přesazování ani rozmnožování dělením. Trvá i více než tři roky než po výsadbě vykvete. Kveteni je možné podpořit draselnými a fosforečnými hnojivy. Někdy bývá doporučováno ořezat před zimou listy, já to ale nedělám, protože se přes zimu mohou do řezných ran dostat různé choroby.


Reagovat
Pšyc 26.09.12

Mám již 3-tí rok dřevitou pivoňku a stále se rozšiřuje jako keř. Kvete ale moje sousedka již zemřelá, ji má jako krásný stromek. Je možné nějakým způsobem dosáhnout toho, aby z ní byl také stromek anebo tamto je jiná odrůda a u těchto nových to nejde. Díky za radu. Růžena


Reagovat
panif 03.06.13

Mám krásnou pivoňku dřevitou, neměla jsem na ní místo tak jsem jí strčila na roh domu, do průvanu je zarostlá trávou, ale přesto roste a kvete. Už je 1 m vysoká a rozkošatělá, ale nikde jsem nenašla zda se dá řízkovat, popřžípadě seřezávat aby zhoustla. Poradí někdo. Děkuji Jana


Reagovat
Re: panif | poncirus 19.05.16

Je to hodně složité


Reagovat
pucek 19.06.16

Pivoňky nemají rády hluboké zasazení. Myslím ty bylinné, ale taky krásně kvetou.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.