Diskuze

Exotické ovoce

Jak pěstovat citrusi


Hiklovka 19.09.10

Chtela jsem se zeptat když nemám chladnémísto,mužu pěstovat ,normalně doma,zvyknesi


Reagovat
interpreter 20.09.10

Hodne zalezi na podnozi. Treba citrusy na trifoliate jdou dobre.


Reagovat
jahulka 22.09.10

Já myslím, že poroste, ale určitě nepokvete a nebude mít plody – myslím. :-D


Reagovat
huiklojp 27.01.11

píčovina


Reagovat
julisek 21.02.11

ahoj , dostala jsem k narozeninam citrus meyer … poradte mi prosim , jak ho presne pestova, na co si dat pozor … nerada bych o nej prisla ;-) predem diky


Reagovat
interpreter 21.02.11

Urcite zalevat a hnojit :-D Pokud je moznost, tak na leto dat rostlinu ven do polostinu. Citrusy maji rady to same jako ostatni rostliny, to znamena destovou vodu, roseni atd. K citrusum patri samozrejme i sestrih. Pokud rostlina zakvetla, nikdy jsem ji nenechaval vsechny kvety. Nechal jsem jich jen par, umerne tomu, jak velka rostlina to je a kolik ma listu.


Reagovat
julisek 21.02.11

jo meco jsem cetla, ze na jeden plod 25–30 listu na rostline .. a co pruvan, skudci, puda? nebo svetlo ? :think:


Reagovat
interpreter 21.02.11

Pruvan citrusy urcite radi nemaji, stejne jako jine rostliny. Problem jsem mel vzdy, kdyz jsem prenesl rostlinu na zimu z balkonu do bytu, tak shodila listy. V OBI jsem si koupil zeminu primo pro citrusy, ale neni vubec dobra, jelikoz strasne vysycha. Co se tyce skudcu, tak nejvice jsem zapasil s puklici a na tu mi zabral Savel.


Reagovat
julisek 21.02.11

a co zimovani ? ma byt v chladu ?


Reagovat
interpreter 21.02.11

Spise v chladu a na svetle nez nekde u radiatoru.


Reagovat
julisek 21.02.11

tak ted jsem chytra jako kniha :lol: a jinak je cironik meyeruv roubovany ? nebo neco takoveho ? mam tisic rostlin , ale citrusy jsem jeste nejak nezkousela… a kdyz jo, tak po nejake dobe uschnul :-D


Reagovat
interpreter 21.02.11

To ja netusim, zda jste dostala roubovanou rostlinu nebo rostlinu z rizkovance, ale pravdepodobne to prvni.


Reagovat
julisek 25.02.11

rostlinu jsem merila a je vysoka asi 60 cm a siroka 60 cm , uz ma malinke poupatka…otrhavají se kvety nebo male citrusy ?kvetu tam hodne, ale nevim, jestli je mam otrhat ted a nebo az tam budou malinke citrusky…listu ma asi 150 a poupat 50 :-D :lol:


Reagovat
interpreter 25.02.11

Kvety je dobre zredukovat co nejdrive, to znamena uz u poupat, necekat na pludky. Zbytecne to rostlinu vysili.


Reagovat
julisek 25.02.11

tak nenechat ani zakvest.. slysela jsem, ze pry kvety nadherne omamne voni :-) a cim mam prosim hnojit(mame doma dobytek, takze kravskeho hnoje az az,da se pouzit? A jakou zeminu pouzit? A jak je to se zimovanim? jeste se chci zeptat na kvetinac, ma prumer 15 cm a vysku 15cm… nevim jestli je to pro tak velkou kytku dostacujici … a nakonec mam citrusy 2, meyeruv a druhy nevim jak se jmenuje- to je ten velky :-) mame doma dobytek, takze kravskeho hnoje azaz,da se pouzit ? jinak , diky moc za cenne informace :lol: :-D


Reagovat
interpreter 25.02.11

myslim, ze nejvice informaci a odpovedi na vase otazky ziskate na strankach www.citrusy.cz


Reagovat
julisek 25.02.11

jo tam taky chodim, ale prijde mi trosku neprehledne razeni temat , tak se radsi zeptam tady, ale jinak diky moc za rady ;-)


Reagovat
julisek 04.03.11

ahoj, poradili byste mi prosim nekdo ? Dostala jsem citroník na narozeniny. Půda byla suchá a tak jsem ho trochu podlila. První den bez problémů, ale druhý den mu začaly žloutnou listy ( měli zelenou jenom žilnatinu) a ty co nezežloutly, tak uschnuly a nějak neopadaly ..(poslední bod jsem zachytila tady v diskuzi ).umístila jsem ho k regálu (naproti okna)do pokojíku, který má okno na JV (sluníčko tady je od rána-od východu asi do půl třetí). Rostlinka už je celkem velká ( asi 60 cm výška , 60 cm šířka) a měla nasazené poupata, tak nevím co se s ní stalo, ale bylo by mi líto, kdyby uhynula Jediné co mě napadlo, čím by to mohlo být, tak převozem ( bylo zrovna celkem chladno- 24.února) Moc vás prosím o stručnou radu co dělat a vysvětlení co se s rostlinkou děje, předem díky za odpověď.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.