Jak pěstovat rozmarýnu?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petruskach
9 příspěvků 19.12.12 23:19
Jak pěstovat rozmarýnu?

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat proč mi každý rok jak začne zima zaschne rozmarýna. Vím, že se dá v bytě pěstovat i několik let já však každé jaro musím pořizovat novou rostlinu. Mám jí v létě venku za oknem na jih a na podzim ji dávám za okno na tu samou stranu. Letos jsem udělala i pokus, že jsem si koupila pnoucí druh, který jsem umístila na lednici a celé jaro -léto byla zdravá a jak udeřila zima také zaschla.Tak co se jí pořád nelíbí?
Velmi děkuji za všechny rady
Petra :roll:

Reakce:

zhbobo
269 příspěvků 21.12.12 17:40
rozmarýna

Rozmarýnu pěstuji již mnoho let mám ji v květináči za oknem na východní stranu.
S pěstováním nemám žádný problém běžná zálivka normální zahradní zemina. Prodlužující výhony zaštipuji aby se dál větvila. :potlesk: :lol:

pucek  28.12.12 10:53
Já mám skoro stejný problém,

Některou zimu mi doma přežije, jindy ne. Letos se zatím drží. Zalévám až když je suchá a denně ji rosím. Možná to chce. U okna ji nemám, není místo, jsou tam orchideje. Tak držím palce :mavam:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 23.01.13 17:53
www.zahradnictvi-branka.cz

www.zahradnictvi-branka.cz

pucek  23.01.13 18:08

Tak jsem nakoukla, nabídku máte pěknou. Přibyde ještě něco do jara? Budu o tom uvažovat :roll:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 23.01.13 19:21

Děkuji že jste náhlednul, my postupně doplňujeme a dopisujeme, jsme rodinné zahradnictví takže pěstujeme vše co se pěstovat dá, takže pokud máte nějaké speciální přání tak určitě napište určitě se to u nás najde.

mijaita  06.04.13 10:52
rozmaryn za oknem
@zhbobo píše:
Rozmarýnu pěstuji již mnoho let mám ji v květináči za oknem na východní stranu.
S pěstováním nemám žádný problém běžná zálivka normální zahradní zemina. Prodlužující výhony zaštipuji aby se dál větvila. :potlesk: :lol:

Za oknem i pres zimu? To snad ne? Snasi snad mraz?

pucek  06.04.13 12:01

Rozmarýna mráz nesnáší, v létě venku, na zimu doma u okna.

zhbobo
269 příspěvků 06.04.13 16:46
pěstování

Zdravím mijaita, rozmarýn pěstuji za oknem jak jsem napsal samozřejmě né venku ale na parapetu v bytě. :think: :potlesk:

Váš příspěvek