Diskuze

Sekačky a vertikutátory

Jak sestavit kosu


Loan 26.08.10

Prosím, nemohl by mi někdo poradit, jak sestavit kosu? Možná by postačila fotka. Koupila jsem toto zvlášť. 


Reagovat
Jura007 26.08.10

Je to jednoduché. Než začneš sestavovat, vezmi dřevěné kosiště, přilož na něj ocelový břit kosy a označ si podle „bodce“ místo, kde se musí vyvrtat dírka o průměru asi 6 milimetrů. Vyvrtej tu dírku. Potom dej břit bokem, na kosiště navlékni objímku se šroubem tak, abys při držení kosy viděla vrch šroubů objímky (se čtvercovou jamkou pro utahovač). Zapomněl jsem napsat – z té stejné vrchní strany se přikládá břit kosy pro označení důlku pro vrtání. Takže když máš na kosišti navlečenou objímku, posuň ji dolů k rukojeti, přilož břit kosy tak, aby ohnutý „bodec“ zapadl do vyvrtané dírky a přes konec břitu, na kterém není špice ani ostří, přetáhni tu objímku. Trochu ji dotlač rukou na kosiště, aby břit přilehl ke dřevu a pak pomocí čtyřhranného utahovače (ohnutá tyčinka se čtvercovým průřezem) utahuj šrouby; ty budou tlačit na konec břitu na kosišti a budou držet celou kosu pohromadě.

Není to tak těžké, jak to vypadá – průměrně inteligentní šimpanz to zvládá za patnáct minut… :wink:


Reagovat
Jura007 26.08.10

Pardon, jsem trubka – omlouvám se: takto bys sestavila podle obrázku kosu pro leváky. Pro praváky musí být šrouby „zespodu“ a dírka pro ten zub se vrtá taky „zespodu“… :oops: Ještě dodám: praváci takto sečou zprava doleva, leváci zase zleva doprava.


Reagovat
Loan 26.08.10

Aha, tak to mě nenapadlo, že budu muset i vrtat. Navíc zúžit kosiště. Myslím, že mi to bude trvat déle než šimpanzovi, ale už se mi to zdá srozumitelnější. Díky za popis :palec:


Reagovat
Jura007 27.08.10

Anebo – pokud se ti nechce vrtat – se dá do boku kosiště zaříznout pilkou na dřevo a do zářezu ten štupl vmáčknout. Anebo ho jen tak přiložit z boku ke kosišti, ale to si hlídej jeho šířku, aby vlezlo do objímky…


Reagovat
Loan 27.08.10

No snad se o víkendu najde chvilka a dáme to dohromady. Ještě musím najít nějaký obrázek, abych to dala správně vůči rukojeti.


Reagovat
Jura007 28.08.10

Rukojeť směřuje při držení kosy vždy nahoru a ocelový břit se upíná vždy na konec kosiště. Dál už záleží na tom, jestli kosí pravák nebo levák.


Reagovat
Anonymni 28.08.22

Jako klasickou ruskou kosu na trávu nebo třeba vertikutátor? Ono to je dost složité takhle na první dobrou poradit. Co se týče klasické kosy, tak tam potřebujete násadu, kosiště a pak takový třmínek se šroubem, kterým se to všechno dává dohromady. Myslím, že jakmile to jednou uvidíte všechno vedle sebe, tak to hned pochopíte a sám to velice rychle zvládnete. ;-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.