Jak sestavit kosu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Loan
12 příspěvků 26.08.10 12:05
Jak sestavit kosu

Prosím, nemohl by mi někdo poradit, jak sestavit kosu? Možná by postačila fotka. Koupila jsem toto zvlášť. 

Reakce:

Jura007
192 příspěvků 26.08.10 21:10

Je to jednoduché. Než začneš sestavovat, vezmi dřevěné kosiště, přilož na něj ocelový břit kosy a označ si podle „bodce“ místo, kde se musí vyvrtat dírka o průměru asi 6 milimetrů. Vyvrtej tu dírku. Potom dej břit bokem, na kosiště navlékni objímku se šroubem tak, abys při držení kosy viděla vrch šroubů objímky (se čtvercovou jamkou pro utahovač). Zapomněl jsem napsat - z té stejné vrchní strany se přikládá břit kosy pro označení důlku pro vrtání.
Takže když máš na kosišti navlečenou objímku, posuň ji dolů k rukojeti, přilož břit kosy tak, aby ohnutý „bodec“ zapadl do vyvrtané dírky a přes konec břitu, na kterém není špice ani ostří, přetáhni tu objímku. Trochu ji dotlač rukou na kosiště, aby břit přilehl ke dřevu a pak pomocí čtyřhranného utahovače (ohnutá tyčinka se čtvercovým průřezem) utahuj šrouby; ty budou tlačit na konec břitu na kosišti a budou držet celou kosu pohromadě.

Není to tak těžké, jak to vypadá - průměrně inteligentní šimpanz to zvládá za patnáct minut… :wink:

Jura007
192 příspěvků 26.08.10 21:13

Pardon, jsem trubka - omlouvám se: takto bys sestavila podle obrázku kosu pro leváky. Pro praváky musí být šrouby „zespodu“ a dírka pro ten zub se vrtá taky „zespodu“… :oops:
Ještě dodám: praváci takto sečou zprava doleva, leváci zase zleva doprava.

Loan
12 příspěvků 26.08.10 21:28

Aha, tak to mě nenapadlo, že budu muset i vrtat. Navíc zúžit kosiště. Myslím, že mi to bude trvat déle než šimpanzovi, ale už se mi to zdá srozumitelnější. Díky za popis :palec:

Jura007
192 příspěvků 27.08.10 20:24

Anebo - pokud se ti nechce vrtat - se dá do boku kosiště zaříznout pilkou na dřevo a do zářezu ten štupl vmáčknout. Anebo ho jen tak přiložit z boku ke kosišti, ale to si hlídej jeho šířku, aby vlezlo do objímky…

Loan
12 příspěvků 27.08.10 22:31

No snad se o víkendu najde chvilka a dáme to dohromady. Ještě musím najít nějaký obrázek, abych to dala správně vůči rukojeti.

Jura007
192 příspěvků 28.08.10 13:15

Rukojeť směřuje při držení kosy vždy nahoru a ocelový břit se upíná vždy na konec kosiště. Dál už záleží na tom, jestli kosí pravák nebo levák.

Váš příspěvek
Další témata z kategorie