Diskuze

Sekačky a vertikutátory

Jak vybrat křovinořez


Gina1081 27.05.10

Ahoj, prosím o radu, jak vybrat křovinořez, popř. jaká značka a typ se vám osvědčily. Táta si před třemi lety koupil Homelite, přesně po dvou a půl letech se mu zadřel motor (prý nějak vylítlo ložisko a poškodilo válce v motorku – omlouvám se technikům, takhle jsem to pochopila) a spravit by to údajně šlo, jen součástka a její dovoz od výrobce z Francie by stálo víc jak nový křovinořez. Tak bych ráda nějaký bezporuchový :mrgreen: nebo s dostupnými náhradními díly.


Reagovat
Re: Gina1081 | Anonymni 21.06.21

Skvělý nápad na otázku a ještě lepší tipy od zdejších diskutujících, díky kterým jsme s manželkou pořídili opravdu výkonný křovinořez, který zvládne veškerou nutnou práci okolo domu na zahradě :-) Bohužel jsem trochu nešika a včera se mi podařilo křovinořez rozbít, naštěstí jsem hned našel náhradní díly na stránce https://www.kardanka.cz/…ni-technika/ , takže bude stroj zpět v provozu ;-)


Reagovat
Jura007 29.05.10

Tak za málo peněz, ale jen na občasné sečení je značka AL-KO, taková spíš hobby třída, prodávají i v Mountfieldu.
Pokud chceš opravdu takový, co vydrží i drsnější práce, doporučil bych značku STIHL. I ten Mountfield je sice má, ale dost lidí si je vozí z Rakouska, prý výrazně ušetří. A ještě požádají prodejce, aby jim ve faktuře ten křovinořez rozepsal na jednotlivé díly nebo skupiny dílů (prý kvůli zdaňování nebo co…) STIHL má v Česku prý zajištěný velice kvalitní servis. Jinak Husquarna je prý stejně dobrá jako STIHL, jen dražší… No a ještě bych rozlišoval pojmy „motorová kosa“ a „křovinořez“. Křovinořez umí useknout i slabé proutky tak do průměru 1 centimetr, od motorové kosy se toto neočekává.


Reagovat
martyss22 12.07.12

Bezporuchový mám tenhle už 5let, intenzivní košení a pořád jako nová:-) http://www.nakupni-dum.cz/…-d161995.htm


Reagovat
kulich90 29.06.15

Ahoj, jak kvalitní křovinořezy dělá Husqvarna? Jsou lepší než od Hondy? Díval jsem se totiž na tyhle křovinořezy a moc nevím, který z nich bych si mohl koupit. Díky! :)


Reagovat
montik512 29.07.15

Zdravím, mám UMC 425 od Hondy silnej čtyřtakním motor a me, ůžu si stěžovat zvládne všechno


Reagovat
Dominik64 29.07.15

Mám 4T od Dolmaru 335.4. Než jsem koupil, zkusil jsem Hondu. Dolmar dává motory Subaru Robin, jsou živější. Honda taky pěkně jede.


Reagovat
romah 30.07.15

Nemáte někdo zkušenosti s Versatool od Hondy?


Reagovat
Standa Prochy 30.07.15

Nazdar, mám Versatool doma, je to paráda, je to sice už profi stroj, ale já mám velekj pozemek a dost členitej, co potřebuješ vědět?


Reagovat
romah 30.07.15

Jakej je výkon, co držení a jak ti šlape, a jestli máš nástavec s nůžkami na živý plot a nástavec s řetězovou prořezávací pilou, jaké jsou tyto nástavce v akci


Reagovat
Standa Prochy 31.07.15

Tak obecně má Honda 4taktní motory, což je znát na výkonu, úspoře a tichosti. U tohle mají vychytaný spojování jednotlivých hlav, jen to lehce zacvakneš a valíš. Prostě to nenasadíš špatně!


Reagovat
Standa Prochy 31.07.15

A k těm nástavcům já mám žací nástavec, což je vlastně klasická struna, nůžky na živý plot nemám takže tady nemůžu sloužit, ale mám prořezávací pilu a opravdu jednoduše se dostaneš a prořízneš všechno. Mám ještě foukač.


Reagovat
romah 31.07.15

Jasně, tak díky no. Stejně bych to asi potřeboval vidět v akci, jestli se mi to vyplatí.


Reagovat
Standa Prochy 31.07.15

Chápu, já jsem si byl taky na prodejně mrknout, co a jak. ALe tady posílám pár odkazů: *****

[male]edit admin – odstraněn odkaz[/male]


Reagovat
Ivo43 19.03.17

Ahoj, já mám tehnle kousek, a jsem naprosto spokojen :) ****. Kamarád si ale taky pochvaluje ****, tak koukni :)

[male]edit admin – odstraněn odkaz[/male]


Reagovat
mildanek1 05.07.17

Nešetřit peníze – husqarnu nebo stilku, máme husku pár let, nacucám, zatáhnu za šňůru a na podruhý jede. Stejně pila Partnerka, už přes 10let, nacucám, a na podruhý jede. Říká se, že Patrnerka je taková ,,ošizená,, huska. Ale slouží poctivě. Velká spokojenost!


Reagovat
Monter 17.03.18

Chtěl bych koupit mulitfunkční křovinořez, máte někdo zkušenosti?


Reagovat
Kalousik 18.03.18

Já mám křovinořez na žací lištu, strunu, pilu na živý plot od texastechnika.cz


Reagovat
Monter 19.03.18

Vážně? a všechno funguje plnohodnotně?


Reagovat
Kalousik 21.03.18

Ano vše funguje na 100% a nemusím mít doma několik strojů


Reagovat
Vladimir133 27.09.18

Mně se osvědčila Husqvarna 555. Pracoval sem s ní na work&travel v Usa 3 měsíce a bez chyby :) Jinak pro lepší přehled si odporučuji přejít recenze a testy… https://vas-pomocnik.cz/krovinorezy/


Reagovat
Anonymni 09.02.19

Ahoj, ono stejně není moc fajn kupovat křoviňák podle značky no :). Podívej se sem https://www.arecenze.cz/krovinorezy/ a nějak si tam vyfiltruj to co hledáš a bude to v pohodě :). Hodně štěstí!


Reagovat
Anonymni 12.05.21

Doporučuji taky zaměřit se spíš na obecné rady něž konkrétní modely. Nejlepší je nějaký návod v obecné rovině. Zajímavé je třeba tohle https://www.spotrebitelov.cz/…-krovinorez/


Reagovat
Anonymni 22.06.21

Takhle naslepo lze těžko říct. Jak máte velkou zahradu, je to kopcovité nebo spíš rovina? Chcete to jen na trávu nebo i na křoví? My jsme třeba vybrali k chalupě levný křovinořez ve slevě, ale k baráku, kde máme skoro 15 arů, bych ho nechtěl. Je to takové tintítko. To jsem si pořídil kvalitní s motorem Brigss & Stratton a mám ho už skoro deset let. ;-)


Reagovat
Anonymni 25.11.21

My máme dva. Jeden silnější na sekání trávy kolem dřevěnice, kterou máme jako chalupu. A pak na doma na menší trávu takový drobný vyžínač. Na chalupě se pereme s náletovými keři a dřevinami, které pravidelně na jaře vysemení, takže tam to chce trochu větší kalibr. Zase to nechceme likvidovat chemií, protože máme povrchovou studnu. Ale tak ono je to ve finále pár odpolední za celý rok. ;-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.