Jak vybrat křovinořez

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina1081  27.05.10 19:17
Jak vybrat křovinořez

Ahoj, prosím o radu, jak vybrat křovinořez, popř. jaká značka a typ se vám osvědčily. Táta si před třemi lety koupil Homelite, přesně po dvou a půl letech se mu zadřel motor (prý nějak vylítlo ložisko a poškodilo válce v motorku - omlouvám se technikům, takhle jsem to pochopila) a spravit by to údajně šlo, jen součástka a její dovoz od výrobce z Francie by stálo víc jak nový křovinořez. Tak bych ráda nějaký bezporuchový :mrgreen: nebo s dostupnými náhradními díly.

Reakce:

Jura007
192 příspěvků 29.05.10 20:20

Tak za málo peněz, ale jen na občasné sečení je značka AL-KO, taková spíš hobby třída, prodávají i v Mountfieldu.
Pokud chceš opravdu takový, co vydrží i drsnější práce, doporučil bych značku STIHL. I ten Mountfield je sice má, ale dost lidí si je vozí z Rakouska, prý výrazně ušetří. A ještě požádají prodejce, aby jim ve faktuře ten křovinořez rozepsal na jednotlivé díly nebo skupiny dílů (prý kvůli zdaňování nebo co…) STIHL má v Česku prý zajištěný velice kvalitní servis.
Jinak Husquarna je prý stejně dobrá jako STIHL, jen dražší…
No a ještě bych rozlišoval pojmy „motorová kosa“ a „křovinořez“. Křovinořez umí useknout i slabé proutky tak do průměru 1 centimetr, od motorové kosy se toto neočekává.

martyss22
5 příspěvků 12.07.12 15:43

Bezporuchový mám tenhle už 5let, intenzivní košení a pořád jako nová:-)
 http://www.nakupni-dum.cz/…-d161995.htm

kulich90
5 příspěvků 29.06.15 15:40

Ahoj, jak kvalitní křovinořezy dělá Husqvarna? Jsou lepší než od Hondy? Díval jsem se totiž na tyhle křovinořezy a moc nevím, který z nich bych si mohl koupit. Díky! :)

montik512
33 příspěvků 29.07.15 16:40

Zdravím, mám UMC 425 od Hondy silnej čtyřtakním motor a me, ůžu si stěžovat zvládne všechno

Dominik64  29.07.15 20:59

Mám 4T od Dolmaru 335.4. Než jsem koupil, zkusil jsem Hondu. Dolmar dává motory Subaru Robin, jsou živější. Honda taky pěkně jede.

romah
37 příspěvků 30.07.15 10:19

Nemáte někdo zkušenosti s Versatool od Hondy?

Standa Prochy  30.07.15 13:45

Nazdar, mám Versatool doma, je to paráda, je to sice už profi stroj, ale já mám velekj pozemek a dost členitej, co potřebuješ vědět?

romah
37 příspěvků 30.07.15 17:05

Jakej je výkon, co držení a jak ti šlape, a jestli máš nástavec s nůžkami na živý plot a nástavec s řetězovou prořezávací pilou, jaké jsou tyto nástavce v akci

Standa Prochy  31.07.15 08:48

Tak obecně má Honda 4taktní motory, což je znát na výkonu, úspoře a tichosti. U tohle mají vychytaný spojování jednotlivých hlav, jen to lehce zacvakneš a valíš. Prostě to nenasadíš špatně!

Standa Prochy  31.07.15 08:51

A k těm nástavcům já mám žací nástavec, což je vlastně klasická struna, nůžky na živý plot nemám takže tady nemůžu sloužit, ale mám prořezávací pilu a opravdu jednoduše se dostaneš a prořízneš všechno. Mám ještě foukač.

romah
37 příspěvků 31.07.15 12:39

Jasně, tak díky no. Stejně bych to asi potřeboval vidět v akci, jestli se mi to vyplatí.

Standa Prochy  31.07.15 14:47

Chápu, já jsem si byl taky na prodejně mrknout, co a jak. ALe tady posílám pár odkazů: *****

edit admin - odstraněn odkaz

Ivo43  19.03.17 08:25

Ahoj, já mám tehnle kousek, a jsem naprosto spokojen :) ****. Kamarád si ale taky pochvaluje ****, tak koukni :)

edit admin - odstraněn odkaz

Váš příspěvek
Další témata z kategorie