Diskuze

Pokojové rostliny

Jak zachránit klivii


ggabcadeny 08.12.14

Dobrý den, potřebovala bych poradit, zda se dá ještě zachránit klivie, která má oschlé listy. Přidávám foto. Děkuji za každou radu.


Reagovat
Re: ggabcadeny | pucek 08.12.14

Ty oschlé konce jedině zastřihnout a počkat až uprostřed vyrazí nové listy. A jinak je ta klivie v pořádku? Jestli je normálně „živá“ tak se postupně omladí a ty suché listy se odstraní, ale jde to pomalu, klivie moc rychle neroste.


Reagovat
Re: ggabcadeny | germi 09.07.16

Vypadá to na spálené sluníčkem. Zalívat jen do dolní misky nikoliv do hlíny. Mohlo by to pomoct, nic s ní nedělat, necht jinak v klidu. Pokud letnit, lze, ale opatrně se slunkem-žádné.


Reagovat
Jolana 13 08.12.14

Vypadá to, že jste je měla na slunci, to nemá ráda, jak řekla „pucek“ musíte počkat, až odroste.


Reagovat
Re: Jolana 13 | emilka12 08.12.14

Já ji mám na jižní straně na okně a přez léto zatahuji žaluzii. Já bych řekla že ji máš ve velkym květináči a nemá prorostlé koreny. pak hlína zahnívá a ničí rostlinu, Dej ji na okno a menší květináč. V menším květináči ji budeš mít silnější a taky pokvete :potlesk:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.